Prezident Donald J. Trump telefonicky poblahopřál Vladimiru Putinovi a ocenil jeho stoický postoj, s nímž přežil další pokus o atentát, uvedl zdroj z Mar-a-Lago, který byl do rozhovoru zasvěcen.

V noci se na Kreml, včetně Putinovy soukromé rezidence, snesl roj dronů. Ruská armáda a Putinovy ochranné síly drony zničily nebo vyřadily z provozu ještě za jejich letu, čímž zabránily možnosti způsobit mnohé škody na životech.

„Včera večer (2.5.) se kyjevský režim pokusil udeřit bezpilotními letadly na kremelskou rezidenci prezidenta Ruské federace,“ citovala státní tisková agentura TASS z prohlášení Kremlu.

Bezprostředně po útoku Putinovi telefonoval prezident Trump, který s ním soucítil a řekl, že i on přežil „obrovské množství pokusů hlubokého státu“ o jeho zabití, uvedl náš zdroj. Putin údajně Trumpovi řekl, že od zahájení své speciální vojenské operace na Ukrajině, jejímž cílem bylo zbavit zemi zahraničních bio-laboratoří, pedofilů a v poslední době i skladů covid vakcín, přežil nespočet pokusů o atentát „západního původu“.

Prozradil Trumpovi, že jeho jednotky ten poslední pokus o atentát zmařily sestřelením a elektronickým rušením GPS telemetrie dronů. Trosky neškodně dopadly na zem a nezpůsobily žádná zranění.

„Byl to teroristický útok,“ prohlásil Putin a dodal, že Zelenskému musel při organizování úderu pomoci zločinný Bidenův režim.

Když se Trump zeptal, jak drony pronikly do ruského vzdušného prostoru a dostaly se až ke Kremlu, aniž by je předtím sestřelil integrovaný systém protivzdušné obrany Moskvy, Putin vyslovil domněnku, že se zahraniční žoldáci nějakým způsobem proplížili přes hranice u města Orša v Bělorusku, obešli ruské bezpečnostní síly a pohraniční hlídky a vypustili drony poblíž Moskvy. Odborníci na munici prozkoumali trosky a určili, že se jedná o sebevražedné drony „Switchblade“ americké výroby, které se vejdou do batohu a mají maximální dolet přibližně 40 km.

„To mi dělá to prase Biden a pes Zelenský,“ řekl Putin.

Řekl také, že vyslal Spetznas, aby pachatele dopadli a popravili.

„Víte, nikdy se nic takového nedělo, dokud nebyl Deep State. Jsou strašní – všechny ty peníze, které ukradli a všechno to strašné plánování, které dělají. Pořád se jim nedaří nás zabít. Jsou strašní ve všem. Ale my je dostáváme, a to ve velkém,“ řekl Trump Putinovi.

Rozhovor podle našeho zdroje poté přešel do odlehčeného škádlení, kdy se oba lídři hravě přeli o to, kdo přežil více pokusů o atentát; Trump řekl, že ví o 17 zmařených pokusech, zatímco Putin se pochlubil, že jich přežil 34.

Ukrajinské ministerstvo obrany v Kyjevě popřelo, že by se na tom podílelo.

Zdroj: Real Raw News

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.