Reportáž so šéfom UFO vládneho programu s Luisom Elizondom na kanáli CNN, v ktorom vysvetľuje podstatu štátneho programu USA.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zaujímavé je, že tento rozhovor môžete nájsť na oficiálnom Youtube kanáli CNN s názvom Ex-UFO program chief: We may not be alone (Bývalý velitel UFO programu: Nemusíme tu byť sami). CNN televízia sama upozorňuje na niečo takéto. Pripravujú verejnosť postupne malými krokmi na odhalenie?

 

Voľný preklad reportáže:

Reportérka: Povedzte nám čo bolo podstatou tohto projektu a prečo je tak zatajovaný.

Luis Elizondo: Dobre. Program s názvom identifikácia pokročilej leteckej hrozby, bol v skutočnosti navrhnutý preto aby slúžil k tomu čo ma v názve z perspektívy národnej bezpečnosti. Identifikovať obejkty, ktoré vidíme elektro-opticky, na radare alebo z výpovede svedkov a z rôznych iných zdrojov, kde sa dá získať podobná informácia. Snažíme sa zhodnotiť, či je táto informácia potencionálna hrozba pre národnú bezpečnosť. To je v skratke zámer programu.

Reportérka: A čo ste teda objavili?

Luis Elizondo: No, objavili sme toho veľa. Myslím si, že naša práca skrz sociálne média a tým čo ľudia hovoria bola pravdebodobne zle pochopena. Častokrát keď nemáme vela informácií snažíme sa vyplniť medzery pomocou toho čo si myslíme, že logicky zapadne. A mimochodom, je tu stále veľa toho čo naozaj nevieme. Myslím si, že dôležité je, že sme identifikovali pár veľmi, veľmi zaujímavých anomálií typu vzdušného pohyblivého objektu, volajme ich lietadlá. Lietadlá bez akýchkoľvek zjavných letových služieb, ktoré manévrovali extrémnym spôsobom, s nadzvukovou rýchlosťou, s nízkou pozorovateľnosťou. Zdalo sa, že popierajú zákony aerodynamiky.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Reportérka: Takže veríte slovám pilota, keď povie čo videl. Myslíte že to bolo UFO, zrejme iným slovom sa to popísať nedá, alebo to bolo niečo iné?

Luis Elizondo: Určite veľmi dobrá otázka. Samozrejme nie je to len o výpovedi a pozorovaní daného pilota. Ak príde za vami niekto, kto riadi multimiliónovú web platformu, kto prejde prísne tajnou bezpečnostnou previerkou, kto je platený štátom a celá táto krajina mu dôveruje keď ide bojovať do vojny a letí nad mestami s ostrými nábojmi. Mimochodom sú to vytrénovaní pozorovatelia do ktorých výcviku sa investovalo miliónov dolárov. Povedal by som, že je to celkom presvedčivé ale navyše nie je to len CIA svedecká výpoveď. Máme skutočné elektro-optické dáta a radarové zápisy, sú tu aj ľudia ako operátori radaru, leteckí dispečeri. Myslím, že diskusia by mala byť obšírnejšia. Myslím si, že sa ľudia zameriavajú len na dve videá, ktoré pochádzajú zo súboru…, no skutočne je toho o mnoho viac ako len to.

Reportérka: Pred nedávnom, myslím, že to bolo v októbri, kedy to zahliadli. Hovoria, že by to mohol byť prvý medzihviezdný asteroid. Môžete to vidieť, je to tak zvláštne tvarované. Prichádza to z inej hviezdnej sústavy. Čo si myslíte, keď to vidíte?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Luis: No, musím priznať, že keď som velil tomuto programu, v prvom rade som dohliadal na mojich kolegov ktorých zaujímali dve veci: čo to je a ako to funguje? Úmyselne sme sa vyhýbali spadnutiu do králičej nory: kto je za kormidlom a aké sú ich úmysli? Veľa ľudí má mnoho pocitov voči tomu a sú veľmi emocionálny. To čo som chcel dosiahnúť ja aby dáta mohli hovoriť samy za seba a použiť tieto dáta k informovaniu vedenia o potencionálnej hrozbe, ktorú tento typ technológie predstavuje pre národnú bezpečnosť. Takže sa nesnažím byť útočný akýmkoľvek spôsobom alebo nejasný s vašou odpoveďou ale myslím si, že je tu mnoho možností.

Reportérka: Pozrite. Viem, že si myslíte, že je to dôležité a že vláda nezobrala túto hrozbu dostatočne vážne, len mi dovoľte položiť otázku. Veríte, že život od inakadiaľ, zatiaľčo si velil tomuto programu, sem priešiel alebo nás navštívil alebo len pozoroval?

Luis: Poviem ti to jednoznačne, že skrz pozorovania vedeckými postupmi, ktoré boli použité na sledovanie týchto úkazov sa zistilo, že tieto lietadlá prejavujú charakteristiky, ktorými v súčasnosti nedisponujú žiadne objekty v rámci inventára USA a ani žiadne iné objekty zahraničných inventárov, ktorých sme si vedomí.

Reportérka: Takže používaš,… no áno odpovedal si jasne. Myslím tým, že odpoveď je áno.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Luis: Nemôžem hovoriť v mene vlády. Očividne, už viac nie som vo vláde USA ale moje osobné presvedčenie je, že existuje neprekonateľný dôkaz, toho že vo vesmíre nemusíme byť sami. Nech už to znamená čokoľvek.

Preklad: anna

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.