Dnes již lidé nemusejí chodit k doktorovi kvůli diagnostice onemocnění. Vše, co potřebují, je smartphone a aplikace MeCare vyvinutá v Rusku.

Platforma s podporou chytrých telefonů vyvinutá týmem inženýrů v Nižním Novgorodu pomáhá uživatelům iPhonu diagnostikovat onemocnění již v rané fázi.

[wp_ad_camp_2]

Podle autora a manažera projektu MeCare Sergeje Blintsova aplikace také umožňuje použití fitness náramku či chytrých hodinky, aby měl majitel jasnější představu o svém fyzickém stavu.

„MeCare  představuje unikátní metodu diagnostiky různých onemocnění, včetně expresní diagnostiky Parkinsonovy choroby a identifikace kardiovaskulárních onemocnění analýzou pacientovi selfie,“ uvedl Blintsov v písemném rozhovoru se Sputnikem.

Dodal, že analýza efektivnosti algoritmů zjistila, že až 95 procent diagnóz byly správné.

Tým stojící za platformou MeCare vyvíjí stále novější algoritmy pro rozšíření seznamu zdravotních stavů, které jsou schopni diagnostikovat.

Myšlenka na vývoj MeCare přišla poté, co se tým zúčastnil ruského finále mezinárodní soutěže Microsoft Imagine 2017 s jiným projektem.

[wp_ad_camp_2]

 

„Medicína a zdravotní péče jsou životně důležité sféry našeho života a jsem si jist, že se budou v příštích desetiletích dále rozvíjet. Jsem pevně přesvědčen, že aplikace MeCare musí být lidem k dispozici zcela bezplatně. Také poskytujeme placené konzultace a vyvíjíme pro naše klienty řadu rehabilitačních nástrojů, „uvedl Sergej Blintsov.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.