Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

  • Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát
    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

  • Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu
    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

  • Celosvetový chaos sa začína – Kde a prečo to „bude vrieť“ v roku 2025
    Celosvetový chaos sa začína – Kde a prečo to „bude vrieť“ v roku 2025

    Celosvetový chaos sa začína – Kde a prečo to „bude vrieť“ v roku 2025

Související zprávy

  • Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát
    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

  • Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?
    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

  • Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu
    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

  • Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO
    Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO

    Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO

Ruské sankce a embargo ropy způsobí do měsíce největší světovou krizi dodávek

Mezinárodní energetická agentura (IEA) varovala, že masivní pokles exportu ropy z Ruska povede ke katastrofálnímu snížení globálních dodávek ropy, což spotřebitelé již pociťují.

Ruská invaze na Ukrajinu vedla k ekonomickým sankcím a embargům od mnoha národů po celém světě. Mnoho korporací v zemích, které dosud neuvalily žádné sankce, pociťují silnou neochotu nakupovat ruskou ropu. (Související: Zástupce ruského premiéra: Odmítnutí ruské ropy by vedlo ke katastrofálním důsledkům pro globální trh.

Všechny tyto faktory dohromady přispívají k prudkému nárůstu globálních cen ropy, který podle IEA nejvíce pocítí rodiny s omezeným rozpočtem. Nárůst cen ropy také pomáhá zvyšovat inflaci, která již dosáhla maxima za několik desetiletí a podkopala oživení hospodářství.

„Vliv vyšších cen ropy a dalších komodit … zvýší inflaci, sníží kupní sílu domácností a pravděpodobně vyvolá politické reakce centrálních bank po celém světě – se silným negativním dopadem na růst trhu,“ uvedla IEA. Očekává se, že prudce rostoucí ceny energií a komodit spolu s finančními a ropnými sankcemi proti Rusku sníží světový HDP i poptávku po ropě.

Podle IEA se má situace do dubna zhoršit. Zpráva předpovídá, že globální trh s ropou ztratí téměř tři miliony barelů denně (bpd) ruského vývozu ropy – přibližně 1,5 milionu barelů surové ropy a přibližně jeden milion barelů rafinovaných produktů.

„Z vyhlídky na rozsáhlé narušení těžby ruské ropy hrozí globální šok v zásobování,“ pokračovala IEA a dodala, že by to mohlo vést k „největší dodavatelské krizi za několik desetiletí“. IEA také předpověděla nižší ruskou domácí poptávku po ropných produktech.

„Tyto ztráty by se mohly prohloubit, pokud by se zákazy nebo veřejná nedůvěra zvětšily,“ dodala organizace.

Rusko je po Spojených státech a Saudské Arábií třetím největším světovým producentem ropy a rafinovaných produktů. Je však největším světovým vývozcem ropy a produktů na světě.

V lednu Rusko denně těžilo 11,3 milionu barelů ropy a rafinovaných produktů, z toho zhruba sedm až osm milionů vyvezlo. Zejména Evropa je silně závislá na vývozu ruské ropy a několik zemí v Evropské unii se kvůli tomu zdráhalo uvalit na ruskou ropu sankce.

IEA pro druhé čtvrtletí roku 2022 kvůli krizi na Ukrajině předpovídá celosvětový deficit dodávek ropy ve výši přibližně 700 000 barelů denně.

IEA předpovídá poptávku po ropě od druhého do čtvrtého čtvrtletí roku 2022 kolem 1,3 milionu bpd. Očekává se, že růst těžby ropy bude kolem 2,1 milionu barelů denně, což je masivní snížení oproti předchozí prognóze IEA o zhruba 950 000 barelů denně.

Mír je nejlepším řešením krize dodávek ropy

Analytici poukázali na to, že nejlepším způsobem, jak vyřešit globální krizi dodávek ropy, je dosáhnout míru mezi Ruskem a Ukrajinou a následně zrušit sankce a embarga vůči Rusku.

Existují náznaky, že by mohlo být dosaženo mírové dohody během několika příštích týdnů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky nedávno oznámil, že dohoda s Ruskem začíná „znít realističtěji.“

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během rozhovoru řekl, že existuje „šance k dosažení kompromisu.“ V dalším rozhovoru Lavrov řekl, že Rusko a Ukrajina jsou v mírových jednáních blízko dohodě. Toto oznámení přineslo úlevu globálním finančním trhům.

Některé z bodů, na kterých se obě strany již dohodly zahrnují, že se Ukrajina zřekla svého záměru vstoupit do Severoatlantické aliance, slíbila, že nebude hostit cizí vojenské základny ani zbraňové systémy v zemi a přijme status neutrálního národa v celé územní celistvosti zaručená svými spojenci, jakými jsou USA, Spojené království a Turecko.

Některé problematické body přetrvávají, včetně statusu Krymu a neuznaných separatistických států na východní Ukrajině.

Jakmile bude mírová dohoda dokončena, mohla by začít proces návratu světového trhu s ropou zpět do předválečného stavu. Ke snížení cen ropy a k odlehčení přetíženým spotřebitelům.

Přeložila a. | Zdroj Natural News

Pokud byste chtěli přispět na překlady článků a chod webu, můžete tak učinit na účet číslo: 2902118402 / 2010

Platba ze Slovenska a zahraničí: 2902118402 / 8330 | IBAN: SK73 8330 0000 0029 0211 8402

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
13 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Evelyn
Evelyn
28.3.2022 13:45

Já stále věřím, že to bude tak nějak jinak a že to dopadne dobře. Teď sem ale napíšu něco mimo téma.
Zeptala jsem se mojí banky (Air Bank), kdy budou zavádět kvantový finanční systém a toto je jejich odpověď.

V současnosti tento systém zavádět neplánujeme. Nicméně, bychom Vám chtěli poděkovat za Váš podnět. Zprávu od Vás jsme předali do správných rukou kolegů. Na vylepšování našich služeb neustále pracujeme a rádi se necháme inspirovat postřehy a potřebami našich klientů. Budu Vám držet pěsti, aby se Váš nápad zrealizoval.

Tak ví o tom nebo neví? A jsou tu dvě věty v rozporu. První a poslední. A jak to tedy vlastně s tím systémem je???

Pav
Pav
Odpověď na  tereza
28.3.2022 17:07

To sou řekl bych naučené reakce, pošlete tam někdo jiný dotaz a dostanete v podstatě nachlup stejnou reakci.

baltik
baltik
Odpověď na  Evelyn
28.3.2022 18:01

Velmi by mne překvapilo, kdybyste dostala jinou odpověď. Možná ústně, osobně, ale určitě ne takovouto cestou. Za prvé všichni, kteří o tom ví, a i se na transformaci podílejí například nákupem Zimbabwských Zimů, Vietnamských Dongů a dalších například bondů (dluhopisů, úpisů ?), které pak budou směněny již do QFS a jim zpět převedeny na účty již QFS, jsou pod přísnou Non Disclosure Agreement (NDA) – tedy nesmějí o tom nikomu říct, jinak by o všechno přisli, tak za druhé to samé bude určitě platit pro všechny, kteří jsou toho součástí. Stejně jako vyhlášení NESARA / GESARA – přímo v těch zákonech je stanoveno, že nesmí dojít ke zveřejnění, dokud to již nebude vlastně úplně schváleno a spuštěno (nebo tak nějak) . A v bankách o tom opravdu jen tak někdo vědět nebude.Tohle se přeci děje na nejvyšších místech infrastruktury, v nižsích vrstvách se to prezentuje jako technická odstávka, nějaké vylepšení atd…

baltik
baltik
Odpověď na  Evelyn
28.3.2022 18:06

No ale pořád je ve scénáři hrozba třetí světové nukleární války, spolu ekonomickým krachem, bouřemi v ulicích, prostě armagedonem ekonomickým a společenským, prostě pád domina musí být uplný až do poslední kostičky…asi není úplně od věci být připraven a mít vždy zásoby aspoň na měsíc. než se usadí prach…

baltik
baltik
Odpověď na  tereza
28.3.2022 19:37

Neříkám že bude, to by nám stejně nic nepomohlo, ale že bude hrozba nukleární války. Near death event scenario, a že jediná cesta je armáda, která po světové mobilizaci zatkne stávající vlády. Možná je to jen jeden scénář v plánu aliance, ale mi přijde nejpravděpodobnější.
A ty zásoby jsou na to období bouře, ježto to může být dooost turbulentní.

anan
anan
22.3.2022 12:05

Whiplash347: Odcházíme od ropy a zemního plynu k drahým kovům, Tesla Free Energy a dalším technologiím. Budou existovat miliony nových technologií, se kterými budou lidé moci pracovat, protože společnosti budou končit pod tíhou vlastní korupce. Všimněte si všech nedávných bombových útoků a požárů. Co je skutečně zasaženo? Vakcinační a lékařské laboratoře, ropa a plyn atd. Všechny věci, které budou minulostí. Při podávání 6000 léků, MedBeds a dalších dříve potlačovaných technologií není potřeba léků.

peter ba
peter ba
22.3.2022 00:59

Skúška….. Ďakujem za obnovenie hesla na prihlásenie, a tiež za prínosné články kolektívu tadesca. A ešte čosi. Prispel som vo štvrtok minulý týždeň prevodom na účet, na kávičku, resp. preklady. (úsmev)

benetri
benetri
21.3.2022 12:53

Neviem, či ste niekto zachytil správu MZV Ruska o ukončení prímeria s Nemeckom k 15.3.22? Ako dôvod boli udané dodávky zbraní Ukrajine.
Vraciame sa teda k vojnovému stavu a to rozhodne k ukľudneniu trhu s ropou a ropnými výrobkami neprospeje.
Túto info som zachytil na platforme VK, len ju neviem overiť, zdroj nebol uvedený. V každom prípade – Nemecko sa dlho zdráhalo dodávať zbrane pre Ukrajinu a už vieme, prečo. Pretože tým padá aj dohoda o zjednotení Nemecka a ostatné následky sú zatiaľ neznáme. Scholz asi vedel prečo blokuje ukrajinský problém, len nevydržal.
Ak máte niekto nejaké bližšie info, tak ho sem, prosím, dajte.

vala
vala
Odpověď na  benetri
21.3.2022 21:28

Akého prímeria? Medzi Ruskom a Nemeckom bolo uzavreté nejaké prímerie po roku 1944? Hľadala som na nete, ale nič také sa mi nepodarilo nájsť. Druhá sv. vojna skončila kapituláciou Nemecka a tam info končí, o mieri alebo prímerí som nič nenašla. Vie niekto poradiť?

*****
Nekapitulovalo Německo, ale pouze armáda Wehrmacht.
Česká národní rada podepsala 8.5.1945 příměří s Wehrmachtem. Nutné odlišovat Německo vs. Wehrmacht, a mírovou smlouvu vs. smlouvu o příměří.
tereza

Vratislav II.
Vratislav II.
21.3.2022 12:21

Indie a nejen ona se bude mít dobře,Evropa příští rok zmrzne.