Čína a Rusko budou usilovat o posílení svého bezpečnostního dosahu prostřednictvím strategických vojenských aliancí mezi oběma zeměmi.

Vlády Číny a Ruska ve středu 4. září oznámily, že založily vojenskou alianci s cílem společně posílit stabilitu a mír ve světě.

Uvedl to viceprezident Ústřední vojenské komise Číny Zhang Youxia, který odcestoval do Moskvy, aby se setkal s hlavou ministerstva obrany Ruska, Sergejem Shoigu.

[wp_ad_camp_2]

Po tomto dvoustranném setkání se zástupci ruské a čínské správy rozhodli dohodnout obranný plán na ochranu bezpečnostních zájmů obou silných národů.

Ruský ministr obrany, generál Sergei Shoigu, oznámil začátek nové fáze ve vývoji vztahů mezi Ruskem a ČLR. „Čína je naším klíčovým strategickým partnerem na světové scéně,“ řekl na setkání s Zhang Youxia, místopředsedou CMC Ǔstřední vojenské komise.

pic.twitter.com/CMUuMHrmua

V tomto ohledu čínský úředník zdůraznil, že tento asijský národ je připraven spolupracovat s Ruskem na realizaci toho, co označil jako důležitý konsensus mezi oběma národy, a zároveň naléhal na prohloubení taktické spolupráce.

Shoigu také vysvětlil, že toto strategické partnerství by prospělo všem lidem obecně jako efektivní síla k obraně globální bezpečnosti.

[wp_ad_camp_2]

Na druhou stranu, zástupce čínských milicí využil příležitosti k vypovězení perzekučních kampaní vlády Spojených států a jejich spojenců proti jiným národům celého světa.

„USA a další západní země provádějí bezespornou politiku hegemonie a uchylují se k pronásledování,“ řekl Youxia.

Pro tadesco přeložil Pedro | Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.