Rusko bude v pondělí znovu požadovat, aby se Rada bezpečnosti OSN sešla k jednání o provokaci ukrajinské armády v Buči, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Současná předsedající země RB OSN, Velká Británie, jednající v souladu se svými nejhoršími tradicemi, včera opět odmítla dát souhlas s konáním zasedání Rady bezpečnosti o Buči. Dnes bude Rusko opět požadovat, aby se Rada bezpečnosti OSN sešla na zasedání a projednala zločinné provokace ukrajinské armády a radikálů v tomto městě,“ uvedla Zacharovová.

Ruské ministerstvo obrany dne 3. dubna odmítlo obvinění kyjevského režimu, že jeho jednotky údajně zabíjely civilisty v obci Buča v Kyjevské oblasti. Ministerstvo připomnělo, že ruské síly opustily Buču 30. března, zatímco zfalšované důkazy o údajném zabíjení byly předloženy o čtyři dny později, kdy do oblasti dorazili agenti ukrajinské bezpečnostní služby SBU. Ruské ministerstvo obrany rovněž uvedlo, že 31. března starosta obce Buča Anatolij Fedoruk ve videopřenosu prohlásil, že v obci nejsou žádní ruští vojáci. Nezmínil se ani o žádných místních obyvatelích, kteří byli údajně zastřeleni na ulici.

Zdroj: TASS

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.