MOSKVA (Sputnik) – Ruské vědecké organizace jsou připraveny pomoci Číně a jejím partnerům při vytváření mezinárodního rehabilitačního centra pro kosmonauty a dalších infrastruktur potřebných pro rozvoj vesmírné medicíny a biologie, sdělila Sputniku mluvčí Institutu biomedicínských problémů Ruské akademie věd.

“ IMBP (Institut biomedicínských problémů) je společně s čínskou stranou připraven v provincii Hainan v Sanyi vytvořit rehabilitační zařízení pro kosmonauty a pracovat na vývoji způsobů a metod rehabilitace ve spolupráci s příslušnými čínskými organizacemi a specialisty,“ sdělil Mark Belakovskij, zástupce IMBP.

Zařízení by poskytovalo příležitost k rehabilitaci kosmonautů po vesmírných letech a pro bývalé kosmonauty a astronauty ze všech zemí by se mohlo stát místem dovolené, pokračoval Belakovskij.
Podle Belakovského již ohledně tohoto projektu proběhly vážné diskuze jak na straně Číny, tak i Ruska.
V dubnu Tian Yulong, generální tajemník Čínské národní vesmírné agentury (CNSA), během konference v americkém městě Colorado Spring uvedl, že v otázkách vesmírného programu chce Peking posílit spolupráci s Moskvou.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...