Nová zpráva od TASS News ukazuje, jak Sukhoi Aircraft Company, tj. součást ruské United Aircraft Corporation, zahájila sériovou výrobu tryskových bitevníků páté generace Su-57 a ty se budou brzy dodávat Aerokosmickým silám této země.

Vicepremiér Jurij Borisov tento týden TASS řekl, že výroba těchto kradmých bitevníků už začala, kdy k očekávanému nárůstu výroby dojde po roce 2020.

„Státní kontrakt podepsal v roce 2019 na mezinárodní zbrojní výstavě Army 2019 ruský ministr obrany se společností Suchoj na objednanou dávku tryskových bitevníků páté generace Su-57. Suchoj už s plněním svých smluvních závazků začal,“ ohlásila kancelář vicepremiéra.

Státní zakázka požaduje pro ruské Aerokosmické síly do roku 2028 dodat 76 kusů Su-57.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že Su-57 jsou „těmi nejpokročilejšími víceúčelovými tryskovými bitevníky, které značně posílí bojeschopnost Aerokosmických sil.“

Kancelář vicepremiéra zveřejnila prohlášení, které potvrdilo, že první dva Su-57 budou Aerokosmickými silám dodány do konce roku. „První letoun bude zákazníkovi dodán před koncem roku 2019.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Su-57 je víceúčelový kradmý bitevník schopný trvale letět po křižující manévrové dráze supersonickou rychlostí vybavený pokročilou palubní radioelektronickou včetně výkonného palubního počítače, špičkového radarového systému a výzbroje uložené v trupu. Letoun dovede souběžně sledovat 60 cílů a souběžné pálit na 16 z nich.

Zkušební prototypy tohoto tryskového bitevníky byly testovány přímo v boji v podmínkách syrského válčiště.

 

Když se teď tak americko-ruské vztahy zhoršují, že před pár dny už úplně zkolabovala i dohoda o omezení jaderných zbraní středního doletu INF, až to Vladimira Putina v Rusku přimělo k prohlášení, že Amerika se chystá „zdemolovat“ globální bezpečnost, tak ruská státní televize uvedla seznam, amerických vojenských instalací, proti kterým Moskva v případě jaderného útoku udeří, přičemž Reuters o této zprávě tvrdí, že je „i podle jejích vlastních válkychtivých standardů“ neobvyklé, a slibovali přitom, že ty hypersonické střely, které Rusko vyvíjí, ty americké základny zničí ani ne za pět minut.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Nejspíš se dá čekat, že Su-57 se bude umět zamaskovat jako neviditelné pro americké radarové systémy a vypouštět hypersonické střely k ničení zbrojních instalací po celé Aljašce, a zrovna tak na Západním i na Východním pobřeží Spojených států. Příští světovou válku prý vybojují bitevníky páté generace a hypersonické zbraně.

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.