Jeremy Corbyn, šéf  Labour Party, naléhá na vládu  Spojeného království, aby zmírnila napětí v Perském zálivu poté, co britské  ministerstvo zahraničí spojilo útoky na tankery s Teheránem.

Jeremy Corbyn vyzval vládu, aby se zdržovala eskalace napětí s Íránem bez „důvěryhodných důkazů“, že by Teherán byl zodpovědný za útoky na dva ropné tankery.

[wp_ad_camp_2]

 

Předseda Labour Party uvedl, že Británie riskuje rostoucí hrozbu války poté, co ministerstvo zahraničních věcí (FCO) uvedlo, že „je téměř jisté“ ve svém hodnocení, že „oddíl íránské armády… zaútočil na dva tankery dne 13. června“.

Corbyn napsal na tweetu: „Británie by měla jednat tak, aby zmírnila napětí v Perském zálivu, ne zvyšovala vojenskou eskalaci, která začala odstoupením USA od jaderné dohody s Íránem“.

„Bez důvěryhodných důkazů o útocích na tankery,  rétorika vlády jen zvýší hrozbu války,“ napsal Jeremy Corbyn.

„Corbynovy  komentáře jsou patetické a předvídatelné,“ reagoval Jeremy Hunt, britský ministr zahraničí.

 
„Íránské útoky jsou destabilizující a představují nebezpečí pro celý region,“ dodal Hunt.
Stínová ministryně zahraničí  Emily Thornberryová v sobotu varovala před tím, aby se Spojené království „zapletly do války“.

[wp_ad_camp_2]

 

„Jedná se o extrémně nebezpečný vývoj a my se opravdu musíme zastavit a přemýšlet o tom, kam půjdeme  dál,“ řekla Thornberryová.„Musíme se vzdát myšlenky, že pokud se Spojené státy dostanou do války, a to zejména  s těmi , o kterých mluví  John Bolton a neokonzervativci, musíme se zastavit a říci, že jsou chvíle, kdy nejsme jen následníci,“ zdůraznila  Thornberryová.

„Když jsme šli do války do Iráku, udělali jsme strašnou chybu a nesmíme znovu dělat stejnou chybu,“ upozornila Thornberryová.

zdroj: 1
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.