Šéf ruské společnosti «Roskosmos» ironicky okomentoval ve svém Twitteru fotografii údajných Rusů, kteří měli Ve velké Británii otrávit Skripalovi v Salisbury. Další šetření ukázalo, že jeden z nich byl už v Rusku odsouzen za krádeže a násilná vniknutí a nyní má byznys na Ukrajině a v Oděse mu hrozí další trestní stíhání za podvody, uvádí ruská televizní stanice 5. kanál.

Dmitrij Rogozin, hlava ruského gigantu «Roskosmos» zareagoval s notnou dávkou ironie na příběh, jehož verzi neustále opakuje Velká Británie o tom, jak dva pracovníci zpravodajské služby GRU (která už ovšem neexistuje od.r. 1992) otrávili ex-pracovníka této zpravodajské služby Sergeje Skripala a jeho dceru v britském Salisbury.

[wp_ad_camp_2]

Jako reakci na fotku, kterou uvěřejnil Scotland Yard, Rogozin vystavil v Twitteru záběr ze starého filmu «Afoňa», na němž jsou závozník Fedul (vlevo – hrál ho Borislav Brondukov) a jeho ochmelkový kumpán (vpravo – hrál ho Igor Bogoljubov). Stejně si «podávala» věrohodnost travičů i další ruská média.

Britové už jsou pro smích nejen prostému lidu Ruska i Evropy. Už si z nich tropí posměch i jinak zdrženlivá ruská vrcholová politika.

Navíc nabídlo Rusko další velmi pikantní fakta už o samotném Petrovovi. Oznámilo totiž nalezení reálné stopy minimálně jednoho ze dvou Británii zmíněných «protagonistů». Takzvaný Alexandr Petrov má totiž podle ruských vyšetřovatelů záznam v  trestním rejstříku, kdy byl odsouzen v mládí za podvody. Nyní má byznys v Oděse, ale ani tam se Petrovovi chtít nebude, protože je i tam stíhán a «nehledá ho snad jen líný», jak řekl jeho bývalý obchodní partner. A považme, že nikoli za vraždy či otrávení, ale za podstatně méně «heroickou» činnost – podvody a finanční machinace. Mnoha lidem a bankám dluží prý spoustu peněz. I to ovšem jednoznačně vylučuje práci ve zpravodajských službách RF, protože lidé se znečištěným trestním rejstříkem se nikdy nemohli a nemohou dostat do silových státních struktur, natož do zpravodajských.

Připomeňme, že britský list Daily Mirror uveřejnil článek, v němž představil «zpravodajský rodokmen» Alexandra Petrova. V článku stojí, že už Ivan Starčenko – děd tohoto Petrova, rádoby «agenta» neexistující už v té době GRU, prý dokonce velel 31. brigádě jednotek «SMĚRŠ» nechvalně známé sovětské kontrarozvědky přímo pod velením Stalina, zatímco Alexandrův otec a strýc údajně sloužili v jednotkách výsadkářů.

[wp_ad_camp_2]

Ukázalo se ale, že dědeček Petrova Ivan Starčenko nebyl velitelem SMĚRŠ 31. motostřelecké brigády a nebyl pod přímým velením Stalina, jak se nám snažila vnutit britská média. Nebyl to žádný vysoký důstojník, ale velel oddílu kontrarozvědky SMĚRŠ u 31. motostřelecké divize, která ukončila svou cestu během II. světové války v matičce Praze stověžaté. V roce 1946 byl SMĚRŠ rozpuštěn. Vykazoval příliš mnoho fatálních přehmatů i na tu dobu.

Zdroj: 1

Od mého zdroje v Německu jsem se tento týden dozvěděla, že prezident Putin při své poslední návštěvě Německa předal madam Merkelové dokumenty z druhé světové války, dokazující, že území bývalého Východního Německa a velká část Rakouska patří dle stále platných poválečných smluv Rusku! Merkelová (dcera Adolfa Hitlera) má tedy zase o vrásku navíc. Může to být další důvod, proč se Západ pořád snaží Rusko diskreditovat. Faktem je, že snahy Chazarů dokazují jejich zoufalost z nastalé situace. Jsou opravdu už trapní. Ale pozor, stále nebezpeční a zrádní.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.