Na Svobodnom vysílači, prebieha séria s Michalom a Petrom o českej mafii a politikoch, kde sa odhalujú ich prepojenia a obrovnské zločiny s čerpaním daní v ČR. Vyzerá to tak, že to isté sa odohráva aj v končinách Slovenska.

O vražde Paľa Rýpala vieme príliš veľa na to, aby sme nevedeli všetko

Keď som v polovici januára 2016 začal písať prvý blog o Paľovi Rýpalovi, bola to skôr spomienka než pátranie. Až ohlas medzi čitateľmi a neskoršie tlaky na stiahnutie článku a reakcie neznámych ľudí ma primäli k tomu, aby som sa naplno začal venovať hľadaniu Paľa Rýpala.

[wp_ad_camp_2]

Dnes viem, že to bolo nielen ťažké ale aj bláznivé. Stopy skoro žiadne. Polícia vedela menej ako ja a Mário Martinovský. Výpovede na polícii a informácie v médiách možnosť vraždy nenaznačovali, aj Paľova rodina verila v jeho dobrovoľný odchod. Vraždu (či samovraždu) si nikto, vrátane mňa, nepripúšťal. Až časom, keď sa začali objavovať svedkovia, som postupne nadobúdal väčšie a väčšie presvedčenie, že Paľov život bol ukončený. Násilne, nie ním samotným. Na začiatku som sa to bál aj napísať. Lebo slovo vražda, ak je zverejnené v médiách, vyvoláva senzáciu. A ja som si senzáciu neželal. Želal som si Paľov návrat v tichosti. Želal som si dokončenie našich spoločných plánov. Spustenie funkčného portálu, písanie scenárov, nakrúcanie dokumentov, publicistických a zábavných relácií. On so svojimi priateľmi ešte stále túžil pokračovať aj v investigatívnej žurnalistike. Lenže čas plynul a ja už to dnes viem: Paľo na 99,99% nie je medzi nami.

 

Práve preto, že som si prvýkrát pripustil, že iná možnosť už nie je, na dlhšiu dobu som sa odmlčal. Pátral som, hľadal, chodil na rôzne stretnutia s ľuďmi, od policajtov, SIS-károv, cez podnikateľov, kamarátov, novinárov, ľudí, čo len potrebovali zistiť, čo viem, až po mafiánov a možno aj vrahov. Vyše tri roky som trpezlivo čakal a niekedy predstieral, že verím legendám o tom, kto stojí za vraždou Paľa Rýpala. Falošné karty protistrany sa však našťastie vždy po určitom čase odkryli. Táto doba bola na psychiku veľmi náročná. Ak mám pravdu povedať, tak som rád, že som sa nezbláznil. Zistiť, koľko ľudí je na Slovensku zavraždených, koľko ľudských životov bolo násilne ukončených pre moc a peniaze, to je aj na koňa veľa.

[wp_ad_camp_2]

Dnes viem z veľkej časti zrekonštruovať Paľov prípad.

Posledné dva roky pred svojou vraždou mal Paľo ťažké. Posledný rok bol dokonca veľmi zlý a posledný pol rok bol úplná katastrofa. Teda myslím v profesionálnom živote. V súkromnom živote šťastie a pokoj našiel. Začal dokonca veriť v Boha. Mal vzťah, chystal svadbu. Chystal toho viac. Mal veľké plány a hlavne mal opäť chuť žiť. Paľo miloval život so všetkým, čo ku nemu patrí.

Písali sme scenáre pre televízie. Paľo zbieral materiály pre svoj portál. Medzi tie materiály patrili aj témy ako black PR, podvody s ornou pôdou, výrub lesov, zmenky a podvody na DPH. Dnes už viem, že podvody na DPH sa mu stali osudnými.

Aby ste pochopili dôvod, pre ktorý ho zabili, musíte si v prvom rade uvedomiť, že podvody s DPH sa tu dejú odkedy bola zavedená. Daň z pridanej hodnoty na začiatku fungovala ako rýchly zisk a rýchla pomoc pri podnikateľských plánoch. Takzvaní dépeháčkari sa stali elitou národa zo dňa na deň. Bol to vlastne podnikateľský sen. Dépeháčkar nič nerobil, len raz za čas si vybral od štátu desiatky až stovky miliónov. Niektorí šikovnejší až miliardy korún. Toto všetko sa mohlo diať iba za asistencie politikov. Preto vznikla schéma DPH mafie v bielych golieroch. Centrom biznisu bol oligarcha, ktorý mal povolenie vládnych politikov.

[wp_ad_camp_2]

V schéme, na ktorej pracoval Paľo Rýpal bolo zapojených presne 7 ľudí. Z toho bol jeden legalizant SIS. Ďalej tam fungovala veľká SBS, dve politické strany a banka ako práčovňa. Dlho som nevedel pochopiť, čo tam robil legalizant SIS. Až po čase som pochopil, že legalizant SIS vlastne nie je zamestnancom SIS. Má len krytie, ale môže vykonávať aj činnosť, ktorá je ľudovo povedané “mimo zákon”. Táto forma sa na Slovensku veľmi rýchlo ujala a zostala funkčná dodnes. Politici a oligarchovia si takto vyťahujú peniaze zo štátu, ktoré im vlastne zaplatia nič netušiaci občania a podnikatelia. A keďže politici a oligarchovia nevedia podnikať, tak si vytvorili schému, ktorá im zaručovala tučné zisky.

Paľo pred 11 rokmi jednu takúto organizovanú štruktúru podvodníkov s DPH odhalil. Jednalo sa o podvody s DPH a liehom. Zisky tejto partičky mali astronomické hodnoty. Jednalo sa o stovky miliónov korún. Dobre organizovaná a štátom krytá skupina si pravidelne mesiac čo mesiac vyberala DPH a neodvádzala ani spotrebnú daň z alkoholu. Pre týchto ľudí to bol taký skvelý zdroj peňazí, že keď ich Paľo vyňuchal, bolo rozhodnuté. Mocní ľudia v tomto štáte sa rozhodli ho odstrániť zo sveta. Urobili to osvedčenou formou. Uniesť, zabiť, zakopať.

[wp_ad_camp_2]

Dnes už viem, že Paľo bol sledovaný. Sledoval ho bývalý profesionálny vojak. Zaujímal sa hlavne, kto sú Paľove zdroje, s kým spolupracuje, čo chystá. Či bola pri sledovaní Paľa zneužitá aj tajná služba zatiaľ neviem. Ale informácie uniknuté z ÚBOK zneužité boli. Či bol Paľo lustrovaný políciou, neviem. O úniku informácií sú však silné indície. Podľa toho, čo dnes viem, ak by Paľo v tom čase svoje zistenia zverejnil, mohol by zabrániť ďalším podvodom s DPH. A o to vo vysokých politických a oligarchických kruhoch záujem nebol.

 

Preto sa rozhodli, že ho zavraždia a je evidentné, že sa to stalo takto:

Vraždu vykonalo komando, ktoré od roku 1998 do roku 2002 zavraždilo 14 ľudí. Okrem vrážd mali na zozname aj dva pokusy o vraždu. Informácie o tom sú na oddelení “N”. Na oddelení “F” sú dôkazy. Paľa Rýpala pred smrťou vypočúvali, pretože sa mala pripravovať vražda jednej osoby z jeho okolia, jeho kolegu. Tým, že Paľo vzal všetko na seba a potvrdil, že nikto o ničom nič nevie, zachránil tomuto kamarátovi život.

Podľa svedka dnes vieme, že Paľo bol strelený dvakrát zozadu. Guľka bola vystrelená z pravej strany. Na mieste popravy nebol vrah sám. Telo zavraždeného novinára zabalili do pletiva aj so zbraňou, ktorou ho zastrelili. Potom zastavili potok, narýchlo vykopali jamu a hodili ho do nej. Miesto zahrabania tela novinára je 80 kilometrov od centra Nitry. Vrah Paľa Rýpala žije a odpykáva si trest za iné zločiny vo väzení.

[wp_ad_camp_2]

Viem, že tieto informácie sú pomerne presné. Aj preto pevne verím, že sa dostanú až k nim, k vrahom. Verím, že sa v nich pohne svedomie a prezradia presné miesto, kde novinára Paľa Rýpala zakopali. Mojím hlavným cieľom a predsavzatím je Paľa dôstojne pochovať. Nechcem vynášať súdy a ani sa hrať na spravodlivého. Uvedomujem si, že úlohou orgánov tohto štátu je dokázať vinu. Ja chcem iba jednu jedinú vec. Aby sme slušného človeka Paľa Rýpala pochovali dôstojne a aby jeho pozostatky konečne našli pokoj. Aby sa jeho rodina mohla s Palinom konečne rozlúčiť a chodiť mu na hrob zapáliť sviečku.

Ak mi chcete pomôcť, stačí tento článok zdieľať na sociálnych sieťach. Táto informácia sa tak dostane k zodpovedným a možno sa v nich pohne svedomie.

Chýba len posledný kúsok skladačky.

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.