Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Satanisté vyrukovali s kabinetem falešného Trumpa
    Satanisté vyrukovali s kabinetem falešného Trumpa

    Satanisté vyrukovali s kabinetem falešného Trumpa

  • Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO
    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

  • Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?
    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

  • Prezident Putin podepsal aktualizovanou ruskou jadernou doktrínu
    Prezident Putin podepsal aktualizovanou ruskou jadernou doktrínu

    Prezident Putin podepsal aktualizovanou ruskou jadernou doktrínu

Související zprávy

  • Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva
    Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva

    Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva

  • Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky
    Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky

    Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky

  • Trump nařídil, aby federální fondy sponzorovaly léčebná centra Med-Beds
    Trump nařídil, aby federální fondy sponzorovaly léčebná centra Med-Beds

    Trump nařídil, aby federální fondy sponzorovaly léčebná centra Med-Beds

  • Tradiční čínská medicína přitahuje zájem nové generace
    Tradiční čínská medicína přitahuje zájem nové generace

    Tradiční čínská medicína přitahuje zájem nové generace

Slyšeli jste někdy o fialových bramborách? Podle lékařů snižují krevní tlak

Většina z nás konzumuje bílé nebo žluté brambory. Někteří možná pravidelně sahají i po sladkých bramborách a jsou tedy zvyklí i na oranžovou barvu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Fialové brambory se však takové oblíbenosti i přes svou výrazně sytou barvu netěší. Je to škoda. Měli bychom se o ně více zajímat především pro obrovské množství živin, které obsahují.

Fialové brambory, které pocházejí z Jižní Ameriky, dostaly svůj název podle tmavě fialové slupky i hlízy.

Existuje několik druhů fialových brambor, včetně Purple Majesty, Purple Viking nebo odrůdy Purple Peruvian.

Fialové brambory jsou bohatým zdrojem antioxidantů. Studie prokázaly, že efektivně snižují krevní tlak.

Tak jako u každého ovoce či zeleniny, jejich sytá tmavá barva nám napoví o jejich vysoké nutriční hodnotě.

Při výběru zeleniny do našeho jídelníčku je dobré řídit se také barvou – mix několika barev dokáže zajistit příjem rozmanitých živin a lépe tak naplnit potřeby našeho těla.

Toto pravidlo platí i pro fialové brambory. Jejich fialová barva prozrazuje, že jsou bohaté na silné antioxidanty s názvem antokyany.

Antokyany, které patří mezi flavonoidy, jsou známé především schopností posilovat imunitní systém a bojovat s rakovinou. Tyto antioxidanty najdete i v borůvkách a granátových jablkách.

Antokyany jsou prospěšné i pro svou schopnost chránit integritu a strukturu DNA a podporu tvorby cytokinů, které jsou nezbytné pro správné fungování imunitního systému.

Zdá se vám to stále málo?

Tyto silné antioxidanty mají i protizánětlivé vlastnosti, pomáhají chránit zdraví a celistvost kapilár (vlásečnic) tím, že posilují jejich membrány.

Hrají důležitou roli i při regulaci aktivity estrogenu, který pomáhá snižovat riziko výskytu nemocí spojených s hormonálními poruchami.

Snižuje krevní tlak

Studie prezentovaná na národním kongresu Americké chemické společnosti v Denveru ve státě Colorado prokázala, že konzumace fialových brambor snížila krevní tlak účastníků studie (ve srovnání s účastníky, kteří fialové brambory nekonzumovali).

Takové účinky na krevní tlak se spojují s léčivým účinkem brambor právě na vlásečnice a cévy.

Fialové brambory mají vysokou koncentraci další fyto-chemikálie s názvem kyselina chlorogenová. Ta prokazatelně snižuje krevní tlak u myší.

Chuť a příprava

Mnozí z nás milují bílé brambory a jsou zvyklí na jejich chuť a jejich konzistenci. Myslíte si, že fialové brambory jsou díky svým vysokým nutričním hodnotám méně chutné?

To v žádném případě! Svou chutí velmi připomínají běžné bílé brambory a mají o něco krémovější konzistenci.

Tak jako ostatní brambory i fialové je nejlépe vařit ve slupce. Snažte se je připravovat co nejzdravějším způsobem. Příprava brambor ve slupce v nich pomůže udržet vlhkost i živiny.

Slupka je plná vitaminu C a obsahuje mnoho polyfenolů a draslíku. Nejvhodnějším způsobem přípravy je vaření v páře nebo pečení.

Pokud se brambory rozhodnete smažit, použijte zdravý druh oleje, například kokosový. Klidně se však můžete do jednoho zakousnout s chutí, jako by to bylo jablko!

 

[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1

 

 

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
6 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
jirik
18.8.2018 21:26

http://vool.cz/sjLv7
Ukázalo se, že několik velkých amerických společností, například Quaker Oats, vyrábí potraviny, které obsahují nebezpečné látky.

Herbicid glyfosát byl objeven v dětské snídani.

Podle výzkumu 43 ze 45 jídel obsahuje prvky glyfosátu, z nichž 31 obsahuje nebezpečně zvýšenou koncentraci látky.

Glyfosát je aktivní složkou nejpopulárnějšího herbicidu proti plevelu Roundup, který vyrábí společnost Monsanto.

Minulý týden soud v Kalifornii nařídil, aby společnost vyplatila 39 milionů dolarů jako kompenzaci a 250 milionů dolarů jako trestní náhradu školnímu správci parku, který několik let používal Roundupu při práci a kvůli tomu onemocněl Non-Hodgkinovými lymfomy.

Vít Henok
Vít Henok
18.8.2018 11:42

Tyto brambory jsou pro organismus lidí jedovaté, protože nejsou určeny ke konzumaci. Jsou pouze pro rostlinu v podmínkách, kde by byla sežrána červy a hlodavci. Proto si touto barvou zajistily látky vhodné k přežití jich samých. Nejsou to také brambory, patří do jiné, byť podobné čeledi. Větší dávka těchto hlíz způsobí tak rychlý pokles tlaku, že člověk může zemřít na zástavu srdce. Proto tento článek je vylhaný a doporučuje smrt.

Vít

merlin
merlin
17.8.2018 23:19

Je to mimo téma, ale důležité. Jó a klidně mi to zase smažte, jako ostatní komentáře, mě to nevadí, ale aspoň to přeložte pro lidi. http://depopulation.news/2018-07-28-water-shortages-being-engineered-as-a-depopulation-weapon.html

tereza
Admin
Odpověď na  merlin
18.8.2018 13:05

Článek, na který jste odkazoval v minulém komentáři, pro čtenáře přeložím.

merlin
merlin
Odpověď na  tereza
18.8.2018 16:23

Děkuji 🙂

Maroš
Maroš
17.8.2018 09:26

Dvaja českí vedeckí koumáci si dali patentovať “mimozemšťana” – tzv. chytrú houbu Pythium Oligandrum – totálneho predátora všetkých pozemských húb a plesní /a slizoviek a bakteriálnych kolónií/. Samozrejme – dali si patentovať len výrobu spór /výtrusov/. Predáva sa to na gramy – pre záhradnícke potreby je to 2x lacnejšie ako pre sanáciu plesnivých stien a drevených trámov – lebo marketing „barák je viac ako záhrada“. Za socíku sa z P.O. vyrábal krém “Pythiol” na zaparené prdelky kojencov a preležaniny – po 1989 to tu „pochopiteľne“ zrušili a nahradili “niečim iným”.
Pythium O. je účinná na plesne na nohách a nechtoch a psoriázu + na dermatózy /kopytá, paznechty, koža/ u hospodárskych a domácich zvierat. Skvelá „vec“ – dar bohov – o ktorej vie veľmi málo ľudí už zblbnutých totálnou chémiou. Treba sa prelúskať – na trhu je známy výrobok POLYVERSUM. Pokiaľ si kúpite prípravok na steny – treba vedieť, že najprv sa situácia mierne „zhorší“ – lebo pribudne nová pleseň, ktorá však však totálne zožerie tú starú a potom zo stien úplne zmizne – ostanú len pre človeka absolútne bezpečné spóry “strážcu”, takže stena bude bez plesní mnoho rokov /detto trámy a podlahy na chalupách, starý nábytok/. Pri použití na sanáciu jahôd a ovocných stromov je nulová ochranná lehota – P.O. sa dá prirovnať k iným človeku prospešným organizmom, ako sú napr. mliečne baktérie, vínne kvasinky a pod. Základ je – spolu s P.O. sa nesmú „pre istotu“ používať fungicídne prostriedky ako Cuprikol, Plesni stop, Pregnol, Savo.

Pythium Oligandrum – TV PRIMA
https://www.youtube.com/watch?v=VtrPUkbrf5o
Ako to funguje – animácia
POLYVERSUM (Pythium oligandrum) e il micoparassitismo diretto
https://www.youtube.com/watch?v=d6SYulcruYc
https://anezka.sk/bio-repel-1x2g-moudra-houba-chytra-houba-mudra-huba
https://www.osetreno.cz/http/www-osetreno-cz/Polyversum-Bio-Garden-5-g-chytra-houba-proti-plisnim-d59-htm

“Co se ale stane, když houbě dojde jídlo? Jak dlouho hladovku přežije a nezačne si hledat alternativní zdroje potravy?
V podobě svých rozmnožovacích zárodků, oospór, které jsou mimochodem hlavní součástí všech bioreparátů s Chytrou houbou, dokáže v suchém stavu přežít až deset let. Tohoto efektu se využívá při ochraně vlhnoucích zdí, omítek a malby před plísněmi. Je-li vlhko a začínají-li v omítce růst plísně, Pythium „ucítí“ potravu, vyklíčí a jde se najíst. Když svou kořist udolá, vytvoří další oospóry a znovu trpělivě čeká na další příděl.
Při použití na kůži zbaští kožní plíseň, ale protože ji nic jiného nezajímá a nemá kde čekat, tak se odloučí spolu s obnovující se kůží, případně ji omyjete při další koupeli. I proto je potřeba aplikovat biopreparáty na kůži častěji, než ty na omítku.”
” Jednou k nám přišel pacient s těžkou cukrovkou a s velkou hnisavou ránou na chodidle. Rána byla na bříšku palce a mykózou byla silně zasažena ploska i nárt. Přišel těžce, o dvou francouzských holích, protože na nohu nebylo možné stoupnout. Prosil nás, že slyšel o chytré houbě na plísně na nohách a že by to chtěl zkusit ještě dřív, než dá chirurgům svolení k amputaci. Nohu jsme vyšetřili a pacienta vybavili biopreparátem na celý měsíc aplikací.
Zhruba za ten měsíc mne volali na náš příjem, že tam mám pacienta na vyšetření. Tak jsem seběhl o patro níž a proti mně se vyřítil starší pán! Se zdviženou holí v ruce se ke mně hnal a halekal: „Doktoréééé, doktoréé!“ Vůbec jsem ho nepoznal! Ztuhnul jsem strachem a jen si pomyslel: „Něco jsi zvoral a teď tě vezme holí!“ Nic z toho se nestalo a ty roztažené ruce byly k tomu, že mne začal objímat a děkovat. Že noha přestala bolet, rána hnisat a že může zase téměř normálně chodit. A že kdyby prý nebyl v letech, tak že by snad šel radostí tancovat. Rána na noze se mu hojila celých 14 měsíců, ale zahojila se!”
http://zeny.e15.cz/clanek/pro-zdravi/rozhovor-s-mikrobiologem-chytra-houba-rada-svaci-kvasinky-i-plisne