Demokratický megadonátor přispěl velkým obnosem skupinám zaměřeným na volební práva a posílení Joe Bidena a senátních Demokratů.

Miliardářský megadonátor George Soros utratil za volební přípravy již během prvních tří měsíců roku 28,3 miliónů dolarů, včetně deseti miliónů dolarů na boj proti odepření voličských práv, které věnoval uprostřed pandemie koronaviru.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Sorosových deset miliónů půjde iniciativě Win Justice, která mobilizuje lidi jiných barev pleti a další voliče, kteří k volbám chodí zřídka a kteří by v nejbližších měsících mohli být zbaveni voličského práva. Mezitím státy bojují o to, zda v listopadu vůbec proběhne osobní hlasování, které je mezi Demokraty stále naléhavější otázkou. Peníze Soros věnoval ve chvíli, kdy mnozí v demokratickém politickém světě varovali, že PACs (Political Action Committees – politickým akčním výborům) a kampaním mohou dojít peníze, jakmile se zadře ekonomika – a s ní zeštíhlí i peněženky sponzorů.

„Přijali jsme významné závazky vůči koalici Win Justice a jejím členům, protože chceme, aby byli silní a dobře finančně zajištění do voleb v roce 2020,“ říká mluvčí Sorose. „Voliči, o nichž se tu hovoří, patří k těm, kteří budou nejhlouběji a neúměrně postiženi dramatickými změnami, které pandemie Covid-19 zřejmě v listopadu zapříčiní.“

Soros zaplatil několik milionů dolarů iniciativě Win Justice a skupinám, které s ní koncem března spolupracovaly, a v následujících měsících se zavázal dát více.

„Win Justice podporuje zapojení a mobilizaci nepravidelných voličů, pracuje na rozšíření základny lidí, kteří se voleb účastní, a to je to, o čem by měla demokracie být – a to bez ohledu na to, zda jsme uprostřed krize, nebo ne,“ řekl Rashad Robinson, aktivista za občanská práva a mluvčí společnosti Color of Change, která je členem Win Justice společně se skupinami jako jsou Planned Parenthood’s political arm nebo SEIU.

Sorosových 24 miliónů dolarů v darech, podrobně popsaných v novém zveřejnění financování kampaně z jeho rodinných PACs (politických akčních výborů), představují významnou zálohu na volby pro 89letého miliardáře, který své plány výdajů na volby roku 2020 veřejně nenastínil.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Soros a Demokraté

Soros dal v lednu a únoru miliony dolarů nejvýznamnějším výborům PACs plánujícím pomoc předpokládanému prezidentskému kandidátovi Joe Bidenovi a kandidátům do demokratického Senátu Spojených států amerických, včetně 5 miliónů USD na pro-Bidenské priority USA a 7 miliónů dolarů na Senate Majority PAC (tj. skupina usilující o ochranu a rozšíření většiny Demokratické strany v Senátu USA), což je v souladu se senátním demokratickým vedením.

Věnoval také velké částky skupinám, které budují politickou moc mezi ženami, včetně daru ve výši jednoho milionu dolarů politickému akčnímu výboru EMILY’s List a dva miliony dolarů politickému akčnímu výboru Supermajority, který byl založený vedoucí představitelkou Cecile Richards a Alicií Garza, aktivistkou mezinárodního aktivistického hnutí Black Lives Matter.

Soros také přispěl přímo na boj s koronavirem jedním milionem euro na pomoc rodnému Maďarsku.

Pro tadesco.org přeložla Jena

Zdroj: politico.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.