Společné vojenské cvičení Ruska a Číny, kterého se poprvé společně zúčastnili vojáci obou zemí na operačních a strategických cvičeních, bylo „naprosto úspěšné“ a prokázalo „vysokou úroveň“ spolupráce. Tvrdí to čínský ministr obrany Wej Feng-che, který vystoupil v pátek po skončení týdenních válečných her.

„Tato cvičení mají velký význam,“ řekl Wej. „Jsou to první společná cvičení pořádaná v Číně od vypuknutí epidemie. A jsou to vůbec první čínské operační a strategické manévry za účasti ruských jednotek.“

Wej dále vysvětlil, že cvičení odráží „neochvějnou podporu mezi Čínou a Ruskem“, a poukázal na rozvoj vztahů mezi armádami na „vysoké úrovni“.

„To plně demonstruje úzké vztahy mezi Čínou a Ruskem, nezlomné pouto mezi čínskými a ruskými ozbrojenými silami a silné a trvalé přátelství mezi námi osobně,“ řekl Wej v rozhovoru se svým ruským protějškem Sergejem Šojgu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Šojgu rovněž pochválil vojáky obou zemí a ocenil jejich profesionalitu.

Šéf ruského ministerstva obrany konstatoval koordinované akce a vysokou profesionalitu účastníků manévrů, načež navrhl, aby Peking a Moskva svou spolupráci ještě prohloubily.

„Dosáhli jsme vysoké úrovně součinnosti našich ozbrojených sil na zemi, ve vzduchu i na moři. Její budování je důležitým směrem další činnosti,“ řekl Šojgu.

Cvičení se konalo na cvičišti Čching-tung-sia v severní Číně. Podle ruské armády se ho zúčastnilo více než 10 000 vojáků, přibližně 200 obrněných vozidel, 90 kusů dělostřelectva a více než 100 letadel a vrtulníků.

Přeložila tereza | Zdroj: RT.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.