Detektivové v utajení v centrální části Floridy zatkli 17 osob – mezi nimi tři zaměstnance společnosti Walt Disney World – kvůli obvinění z vyhledávání dětí na internetu za účelem nezákonných sexuálních aktivit, oznámil 3. srpna úřad šerifa okresu Polk.

Šestidenní tajná operace nazvaná „Ochránce dětí“ probíhala od 27. července do 1. srpna a strážci zákona se během ní na platformách sociálních médií, mobilních aplikacích a internetových seznamkách vydávali za děti, aby vyšetřili potenciální predátory, kteří využívají děti k nezákonným sexuálním aktivitám.

Celkem bylo zatčeno 17 osob, což představuje celkem 49 obvinění z trestných činů a dvě obvinění z přestupků. Věk podezřelých se pohyboval od 26 do 47 let. Většinou pocházeli z oblasti střední Floridy, s výjimkou jednoho, který byl na návštěvě z Kalifornie.

Na tiskové konferenci 3. srpna Grady Judd, šerif okresu Polk, popsal podezřelé jako „neuvěřitelné devianty, nebezpečné a velmi odporné lidi“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle prohlášení úřadu šerifa okresu Polk se podezřelí dostavili na utajené místo v okrese v různých časech, aby se setkali s osobami, o nichž si mysleli, že budou dětmi. Šest z podezřelých si přineslo kondomy a devět z nich má trestní minulost, která činila celkem 27 předchozích trestných činů a 22 předchozích přestupků.

„Někteří z podezřelých přenášeli pornografické snímky, když děti na internetu sváděli a obtěžovali, a za to byli také náležitě obviněni,“ uvádí se v prohlášení.

Tři z podezřelých byli zaměstnanci společnosti Walt Disney World.

Judd novinářům řekl, že dva podezřelí, 29letá Savannah Lawrenceová a 34letý Jonathan McGrew, pracovali jako správci v Hollywoodských studiích společnosti Walt Disney World. S detektivem v utajení, který se na internetu vydával za třináctiletou dívku, hovořili a „dívce“ řekli, že spolu chtějí provozovat sexuální aktivity. McGrew zašel ještě dál a popsal „dívce“ různé scénáře, které by mohli sehrát, řekl Judd novinářům.

Další zaměstnanec společnosti Disney, 26letý Kenneth Aquino, byl zatčen na utajeném místě, když se tam vydal v pracovním oblečení, uvedl Judd. Aquino pracoval jako plavčík v Disney Animal Kingdom Lodge a opustil svou těhotnou přítelkyni, aby se věnoval sexuální aktivitě s někým, o kom si myslel, že je 13leté dítě, uvedl šerif.

Aquino „pracoval pro potápěčský tým nebo tým SEAL nebo pro nějaký druh speciálních operací“, řekl Judd. „Prověřili si ho a zjistili, že má přátele nebo spřízněné osoby, které jsou členy gangu, a vyhodili ho.“

Společnost Walt Disney World na žádost The Epoch Times o komentář bezprostředně nereagovala.

Judd poznamenal, že jeden z podezřelých mužů byl HIV pozitivní, ale vzhledem k zákonu o přenositelnosti a odpovědnosti zdravotního pojištění z roku 1996 (HIPAA) nemohl tuto osobu identifikovat.

„Slyšeli jste, co vám říkám? Je HIV pozitivní. Ukázalo se, že má nechráněný sex s někým, o kom si myslel, že je dítě… s malou holčičkou. Naštěstí tam místo třináctiletého dítěte byli naši detektivové,“ řekl Judd.

Na operaci se podílela policejní oddělení Auburndale, Orlando a Winter Haven a úřad šerifa okresu Orange. Judd ocenil policisty, kteří se na operaci podíleli, jako „ty nejlepší“.

„Jsou zkušení v ‚mluvení‘, jako by to byly třináctileté a čtrnáctileté děti, a pracovali nepřetržitě celý týden, aby zatkli 17 osob,“ řekl.

Judd novinářům řekl, že při předávání zpráv o zatčení on a další policisté „nemohou ani použít slova, která podezřelí použili. Nemůžeme vám samozřejmě ukázat fotografie a videozáznamy, které poslali někomu, o kom si mysleli, že jsou to třináctileté holčičky a malí chlapci.“

Obvinění, která byla podezřelým sdělena, zahrnují cestování za účelem setkání s nezletilou osobou za účelem sexu, pokus o nemravné jednání, použití počítače ke svádění dítěte, nezákonné použití obousměrného komunikačního zařízení a přenos materiálu poškozujícího dítě.

Přeložila tereza | Zdroj: The Epoch Times

17 = Q

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.