Podle dopisu, který získal deník The Epoch Times, plánuje společnost United Airlines umožnit zaměstnancům, kteří se odmítli nechat očkovat vakcínou proti COVIDu, návrat do práce.

Neočkovaní zaměstnanci se mohou vrátit na svá místa 28. března, uvádí se v memorandu, které bylo zaměstnancům zasláno ve čtvrtek ráno.

Kirk Limacher, viceprezident společnosti pro lidské zdroje, uvedl, že důvodem této změny je prudký nárůst případů onemocnění COVID-19 a hospitalizací souvisejících s COVID-19 v celé zemi v posledních týdnech. Poznamenal, že mnoho států a měst ruší omezení týkající se COVID-19 a americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí výrazně zmírnilo pokyny pro nošení roušek.

„Tyto změny naznačují, že pandemie začíná významně ustupovat. Jsme si proto jisti, že můžeme bezpečně zahájit proces návratu našich zaměstnanců RAP do zaměstnání,“ napsal Limacher.

Společnost United na podzim roku 2021 uložila všem svým 67 000 americkým zaměstnancům povinnost očkování covid vakcínou. Byla to první americká letecká společnost, která zavedlapovinnost pro celou firmu.

Pracovníci mohli požádat o výjimku z náboženského nebo zdravotního důvodu, ale pokud byla taková žádost o výjimku shledána oprávněnou – v podnikové hantýrce známou jako RAP – byl pracovník umístěn na neplacené volno na dobu neurčitou, místo aby mohl pokračovat ve své práci. Společnost později umožnila některým z těchto pracovníků změnit pracoviště místo toho, aby odešli na neplacené volno.

Generální ředitel společnosti United Scott Kirby také řekl zaměstnancům, aby „byli velmi opatrní“, pokud žádají o ubytování, a uvedl, že zaměstnanci riskují svou práci, pokud tak učiní.

Tato politika vyvolala žalobu, která stále probíhá. V únorovém rozhodnutí federální soud uvedl, že příkaz společnosti United „aktivně nutí zaměstnance, aby se vzdali svého přesvědčení“.

Společnost United nakonec propustila více než 200 zaměstnanců za to, že se nenechali očkovat. Společnost odmítla sdělit, zda bude propuštěným pracovníkům nabídnuta práce zpět.

Přeložil roman | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.