FBI studie ukazuje, že nositelé zbraní zvyšují všeobecnou bezpečnost. Přestřelky od roku 2000 k tomu poskytují informace.

Po masakru v Parklandu, při kterém v únoru zahynulo 17 lidí, argumentoval prezident Donald Trump, že ozbrojení učitelů je nejúčinnějším prostředkem proti takovýmto případům. Sjednocení dobří lidé se vrhli jako hyeny na Trumpa a požadovali jako protiopatření proti přepadením silnější zbrojní zákon, víc peněz pro psychicky nemocné a důslednější výcviky pro případy přepadení na školách.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

FBI studie k útokům střelnými zbraněmi

Nyní uveřejnila americká FBI vícedílnou studii o střelných útocích. V ní byly detailně zkoumány všechny aktivní přestřelky z let 2000 až 2017. První zpráva se zabývala událostmi od roku 2000 až do roku 2013, druhá těmi od roku 2014 až do roku 2015 a třetí časovým obdobím od roku 2016 do roku 2017. FBI definuje přestřelky jako události, na nichž se účastnily „jedna nebo vícero osob, které měly aktivní podíl na zabití nebo na pokusu o zabití lidí v osídlené oblasti.“

Výsledky průzkumu jsou ohromující a pravděpodobně se o nich nebude v mainstreamových médiích informovat, protože se nehodí do jejich světového obrazu. Neboť studie ukazuje, že všeobecné právo na držení zbraní pro občany zvyšuje bezpečnost.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ozbrojení občané pomáhají v případě masakru

Ze 33 procent všech případů, při nichž byl vedle pachatele přítomen nejméně jeden ozbrojený občan, se mu podařilo aktivního střelce zastavit ze 75 procent. Navíc byl počet ztrát na životech redukován v 18 procentech případů. Pouze v šesti procentech případů nebyl ozbrojený občan užitečný.

Vyšetřování FBI prokázalo, že ozbrojení občané zabrání útočníkovi nebo útočníkům s mírou úspěchu 94 procent v tom, aby uskutečnil svůj záměr. Pomáhají chránit životy. Už jenom skutečnost, že atentátníci nikdy nemohou vědět, není-li v blízkosti nositel zbraně, se stará o vyšší práh zábran.

překlad Andrea | zdroj: 9

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.