;

Švédský farmář a jeho žena vyjádřili podporu svému národnímu fotbalovému týmu hrajícímu na Světovém poháru FIFA v Rusku originálním způsobem. Z modrých a žlutých balíků sena sestavili švédskou vlajku a fotografii díla zveřejnili na Facebooku. Levicoví fanoušci však nelenili a začali pár obviňovat z rasismu.

 

 

Na podporu svého národního fotbalového týmu farmář Petr Johan Andersson a jeho žena Katrine vytvořili živý obraz švédské vlajky z balíků sena a podělili se o svůj výtvor na sociálních sítích. Zatímco tisíce švédských fanoušků dílo náležitě ocenily, fotografie rovněž inspirovala „anti-rasisty“, kteří naplnili sekci komentářů nenávistnými poznámkami na adresu farmáře a jeho ženy.

Kromě toho, že účelem instalace bylo vzdát hold národnímu týmu, měla rovněž vyjadřovat podporu dětem trpícím rakovinou, to však aktivisty nezastavilo a vlasteneckého farmáře i nadále slovně napadali. Jistá osoba došla až tak daleko, že napsala: „Já věděl, že všichni blbí farmáři jsou rasisti.“

„Je smutné být nazýván rasistou,“ uvedl Petr Johan Andersson pro lokální noviny Sundsvall Tidning. Jeho snaha vytvořit z balíků sena něco kreativního je prý každoroční záležitost. Tento rok sladil balíky do modré a žluté ve snaze podpořit národní fotbalový tým a zároveň děti trpící rakovinou.

Vystavování národní vlajky mimo sportovní události a mimo oficiální „vlajkové dny“ je někdy ve Švédsku považováno za jednu z hlavních bodů agendy pravičáků a levicoví aktivisté proti tomu často vystupují. Většina zpětné vazby, kterou Andersson a jeho manželka obdrželi, však byla kladná a podpůrná.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.