V Katalánsku prebiehajú obrovské protesty proti Španielskej vláde. Najväčšie zhromaždenia sú v Barcelone, kde do ulíc vyšli státisíce ľudí. Už niekoľko dní tam ľudia protestujú proti krutej španielskej vláde.

Video, ktoré však natočila jedna z miestnych je naozaj otrasné a človek by ani neveril, že je z tohto storočia! Polícia tam v rozbehnutých autách naráža do davu ľudí, čím chce rozpustiť protesty. Nevadí im, že narážajú do ľudí, ktorí sa ani nestíhajú uhnúť. Niektorí z nich sú odhodení na zem. Protesty si už vyžiadali niekoľko ťažkých zranení.

Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]

Obrovské protesty v Katalánsku: Státisíce ľudí v uliciach, zrušené lety, barikády a tvrdé zásahy polície

Dne 18. októbra odborové organizácie vyzvali na generálny štrajk na podporu uväznených katalánskych politických vodcov. Dnes prebieha štvrtý deň protestov v Katalánsku. Bolo zadržaných prinajmenšom 19 ľudí. Informoval o tom El Pais s odkazom na regionálne orgány Mossos de Escuadra. Najviac zadržaných bolo v Barcelone.

Obrovské akcie začali v Katalánsku 14. októbra po tom, čo Najvyšší súd Španielska vyniesol rozsudok dvanástim miestnym politikom kvôli organizácii referenda o nezávislosť.

[wp_ad_camp_2]

Protestov sa zúčastňujú desiatky tisíc ľudí, budujú barikády, zapaľujú odpadkové koše a autá, a tiež hádžu na policajtov zápalné fľaše.

Policajti používajú obušky a gumové projektily. Počas prvých troch dní bolo zranených okolo 500 ľudí.

Zdroj: 2

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.