Situácia na Ukrajine sa postupne mení na plnohodnotnú svetovú vojnu. Možný vývoj predpokladá tri objektívne smery a štyri subjektívne verzie budúcnosti. Čo znamená istú mieru asymetrie.

Katastrofa pre Rusko

Predpokladajme, že protiofenzíva Ukrajiny, teda v skutočnosti NATO, v Charkovskej oblasti a na Donbase nie je náhodným zlyhaním, ale niečím zlovestnejším.

Tento scenár je podrobne opísaný v oficiálnej propagande ukrajinských nacistov. Tí sa už vidia na Kryme, v Belgorode, Kursku, Rostove a Voroneži. Konečným cieľom je prirodzene Moskva. Je to sen západných rusofóbov a ruských liberálov. Je to scenár konca Ruska.

Osudnými môžu byť pre Rusko problémy s technickým vybavením armády. S chybnými strategickými odhadmi. So závislosťou od zahraničných technológií, ku ktorým je teraz prerušený všetok prístup. Teda vo všeobecnosti kriticky významná závislosť od Západu.

Zničenie ľudstva

Druhým scenárom je jadrová apokalypsa. Je celkom možné, že sa Moskva v prípade nepriaznivého vývoja rozhodne použiť jadrové zbrane. Nie darmo sa hovorí, že „jadrové mocnosti vojny neprehrávajú“. Ruský prezident k tejto otázke okrem iného povedal, že „bez Ruska nebude existovať ani svet“. Putin jasne povedal, že jeho nepriatelia sa nedočkajú toho, že sa vzdá dobrovoľne.

A prísť to môže každú chvíľu. Ak by Ukrajinské ozbrojené sily úspešne zasiahli Záporožskú jadrovú elektráreň, to by sa rovnalo cielenému jadrovému útoku na ruské územie. Veď zbrane i inštruktori pochádzajú zo Západu. Odveta by smerovala nie na Ukrajinu, ale na skutočné rozhodovacie centrum.

Víťazstvo Ruska

V Rusku prebieha revolúcia zhora. Rusko sa otvorene stáva ľudovou ríšou. S výraznou náboženskou a sociálne orientovanou antikapitalistickou myšlienkou. Liberalizmus a západniarstvo sú zakázané.

V prvom rade sú potrebné mobilizácia a ideológia víťazstva. Ak sa takáto vlastenecká revolúcia ľudí uskutoční zhora, mobilizácia už pôjde hladko. Rusko vstúpi do poslednej bitky o výsledok svetových dejín.

Ruskí pravoslávni starší, filozofi a hrdinskí predkovia videli práve túto budúcnosť. Očakávali okamih, keď Rusi povstanú proti svetovému zlu. Proti Antikristovi. Aby splnili svoje poslanie. V sovietskej ére mal tento scenár trochu inú verziu. Ale rovnakú podstatu. Boj proti Západu v mene záchrany ľudstva a spravodlivej svetlej budúcnosti.

Kľúčové je prerušenie akejkoľvek závislosti na Západe. Ideologickej, technologickej, psychologickej, ekonomickej i kultúrnej. Práve ona blokovala Rusko v kritických momentoch.

Ukázalo sa, že Západ má kľúče k mnohým životne dôležitým oblastiam ruského života. Informačným, technologickým, kultúrnym aj finančným. Rusko má síce obrovské prírodné zdroje, ale používa západnú ideológiu, technológiu a metodológiu. Hardvér zdrojov je dôležitý. Ideologický a technologický softvér je však vždy dôležitejší.

Ľudová revolúcia zhora je navrhnutá tak, aby čo najskôr demontovala ruský „vnútorný Západ“.

Zachovanie súčasného stavu

Naozaj možné sú len tri scenáre. Štvrtý je len teoretický.

Svet riadený z jedného centra a svet navzájom spolupracujúcich mocenských centier nemôžu fungovať naraz v rovnakom čase. Ak Rusko rovnako ako Čína myslia vážne svoju suverenitu, musia ju potvrdiť vo vojne. A musia ju vyhrať. Ak Rusko vyhrá, svet bude multipolárny. A ak nie, tak nebude ani Ruska. Je jednoducho nemožné vrátiť sa do 90.rokov minulého storočia. Alebo do doby pred 24. februárom 2022.

Kapitulácia Ruska bola možná v 90. rokoch minulého storočia. Kompromisy pred začiatkom špeciálnej operácie na Ukrajine. Povedzme ako prijatie pravidiel globálneho Západu v deľbe práce a integrácii, či Minské dohody.

Buď bude Rusko ozaj suverénne, alebo bude súčasťou Západu. Ak Rusko bude existovať, potom to bude už úplne iné Rusko. Bojujúce na všetkých úrovniach. Duchovné, ideologické, technické, ekonomické a stojace na život a smrť proti absolútnemu nepriateľovi.

Ak Rusko nebude neexistovať, tak z neho zostane iba rozštiepená kolónia obsadená vojskami NATO a ukrajinskými nacistami. Prípadne len postapokalyptická púšť po jadrových výbuchoch.

Preložil g. / Zdroj: Tsargrad

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.