Ukrajinu chcú spáliť na popol. No nie „ruskí agresori“, ale naopak „americkí obrancovia“. To sa jasne ukázalo po prijatí dlho očakávaných hostí v Kyjeve na Veľkú noc.

Vedúci predstavitelia EÚ a niektorých európskych štátov už svoje „povinné jazdy“ v ukrajinskom hlavnom meste absolvovali. Teraz bol na rade najdôležitejší spojenec. USA.

Biden neprišiel. Poslal ale dvoch svojich kľúčových ľudí. Štátneho tajomníka Anthonyho Blinkena a ministra obrany Lloyda Austina. Zábery z ich „bratania sa“ s ukrajinskými politikmi a generálmi sú veľavravné. Oveľa dôležitejšie je však to, čo povedali Blinken a Austin po rozhovoroch.

„Nevieme, ako dlho bude táto vojna trvať. Vieme ale, že suverénna a nezávislá Ukrajina bude existovať oveľa dlhšie ako Vladimír Putin. A naša podpora Ukrajine bude pokračovať, kým neuvidíme konečný úspech,“ povedal doslova Blinken.

Oslabiť Rusko čo najviac

„Chceme, aby Rusko bolo oslabené do takej miery, aby už nemohlo robiť to, čo urobilo počas invázie na Ukrajinu. Už stratili veľa vojenského potenciálu. Chceme, aby nemali možnosť, rýchlo ho obnoviť,“ dodal Austin.

Americký minister obrany tiež uviedol, že „Zelenskyj vyjadril hlbokú vďačnosť za poskytnutú pomoc. A že je odhodlaný zvíťaziť. USA sú odhodlané pomôcť im zvíťaziť“.

„Pokiaľ ide o ich schopnosť vyhrať, prvým krokom k víťazstvu je presvedčenie, že môžete vyhrať. Preto veria, že môžu vyhrať. Aj my veríme, že môžu vyhrať. Ak budú mať správne vybavenie a podporu. Urobíme všetko, čo je v našich silách. Budeme pokračovať,“ doplnil Austin.

Čo znamenajú tieto slová, ako aj ďalšie vyhlásenie britskej ministerky zahraničných vecí Liz Trussovej? Teda, že „nepoľavíme, kým Putin nezlyhá a Ukrajina nevyhrá?“

Anglosasi odhalili skutočný cieľ – konečnú porážku Ruska

Ide tak nie len o predlžovanie vojny na Ukrajine. Najmä dodávkami zbraní. Hlavným cieľom je oslabiť Rusko a jeho ozbrojené sily.

Austin to povedal priamo. „Oslabiť Rusko na takú úroveň, že ruská armáda už nebude môcť robiť to, čo robila. To znamená útočiť a viesť vojenské operácie na cudzom území“.

V tomto prípade sa vojenské víťazstvo Ukrajiny stáva nielen porážkou pre Rusko, ale aj víťazstvom pre Západ. A víťazstvom dosiahnutým rukami niekoho iného. Rukami jednej časti ruského sveta bojujúcej s druhou.

Naozaj Anglosasi nechápu, ako sa k takým vyhláseniami stavajú v Moskve? Nevidia, že tým, že je ich cieľom poraziť ju, sa pripravujú o príležitosť neskôr, keď bude po všetkom, aspoň si zachovať tvár?

Rusko v každom prípade vyhrá

Jedinou otázkou je cena tohto víťazstva. A nielen pre Rusko, ale aj pre Kyjev. Pripravenosť Anglosasov spáliť Ukrajinu v ohni vojny je nepochybná. Ale vedenie USA a Veľkej Británie by malo premýšľať, ako vysvetliť prehru ich občanom. Ak Ukrajina prehrá, prehrajú aj USA a Veľká Británia. Keďže stavili na víťazstvo Kyjeva.

Môžu ale označiť porážku ako víťazstvo? Ukrajina bez armády a prístupu k moru, s obyvateľstvom v panike, ktoré nenávidí svoju elitu. Bude to pre Rusko prehra?

A takej Ukrajine Západ isto nedá bezpečnostné záruky. Najmä, ak bude bytostne závislá na Rusku. Môže Západ toto prezentovať ako porážku Moskvy? Takéto triky môžu oklamať iba naivky. Nehovoriac o tom, ako sa zvyšok nezápadného sveta bude smiať. Hovoriac si, že sa na Západe snažia oklamať svojich občanov. A presvedčiť ich o porážke Ruska.

Porážke Ruska neveria ani západní vojenskí experti

Veria Anglosasi, že môžu vyhrať? To je však nielen v rozpore so skutočnou realitou, ale aj s názorom objektívnych západných vojenských expertov. Žiadny z nich nehovorí o pravdepodobnosti takéhoto scenára. Maximálne, v čo môže Západ dúfať, je predĺženie nepriateľských akcií. Lenže aj tu je konečný výsledok pochybný.

Rusko možno zničiť len zvnútra

Existuje len jedna skutočná príležitosť poraziť Rusko. Dosiahnuť jeho kolektívnu samovraždu. Čo znamená zmätok v krajine. Ale ani táto skutočne funkčná zbraň Západu nefunguje.

Putin ubezpečuje: „Tentoraz sme pripravení. Nemajú šancu“.

Anglosasi stále považujú stávku na rozkol v Rusku za mimoriadne efektívnu. No zjavne sa nevzdávajú ani presvedčenia, že môžu zvíťaziť i na bojisku.

Túžbou po takomto výsledku Anglosasi len posilňujú jednotu ruskej spoločnosti. Pretože mnohí z tých, ktorí nepodporujú operáciu na Ukrajine a Putina, zároveň nechcú, aby bola porazená ich vlastná armáda. Uvedomujúc si, aké vážne dôsledky by to malo. V očiach Západu by Rusko utrpelo hanbu.

Aké je riešenie „prefíkaného plánu“ Anglosasov

Západ sa opäť stal rukojemníkom svojho vlastného postoja k Rusom. Ide o zmes neporozumenia a démonizácie. Majú pocit, že ak Rusi nedobili Kyjev za tri dni, môžu prehrať.

Rusi vlastne bojujú s Rusmi. Len jedna strana má „značku Ukrajina“. Nezabúdajme, že pre inteligentných atlantických stratégov sú Rusi a Ukrajinci jeden ľud. Bez ohľadu na to, že svet presviedčajú o opaku.

Preto je viera v porážku Ruska iba pokusom hrať poslednýkrát „ukrajinskou kartou“. Teda čo najviac zvyšovať stávky, blafovať, dodávať zbrane a huckať Kyjev. V nádeji, že sa Rusi zľaknú a zaváhajú. Že nedokončia, čo na Ukrajine začali. Alebo aspoň, že sa vzdajú svojich cieľov.

A keď opadne hmla terajších udalostí, ukáže sa, že Ukrajina ozaj prehrala. Západ už nebude mať možnosť na výhovorky. Vyvstane veľa dlho nedoriešených otázok. A odpoveď na otázku „prečo neprehralo Rusko, ale my“, bude zaujímavá len pre budúcich historikov.

Preložil g. / Zdroj: RIA Novosti

Pokud byste chtěli přispět na překlady článků a chod webu, můžete tak učinit na účet číslo: 2902118402 / 2010 (Fio banka).

Platba ze Slovenska: SK7383300000002902118402

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.