;

Papež František přijal rezignaci pomocného biskupa monsignora Alexandra Salazara, který se měl v minulosti dopustit nevhodného chování s nezletilou osobou.

Vatikán oznámil rezignaci ve svém prohlášení, které ovšem neupřesňuje okolnost případu. 

Současný arcibiskup Los Angeles Jose Gomez řekl, že arcidiecéze byla obeznámena s tvrzením už v roce 2005. Dále uvedl, že státní zástupci odmítli vznést obvinění, ale že arcidiecéze předala stížnost Vatikánské kanceláři, která se zabývá případy sexuálního zneužívání. Úřad Kongregace pro nauku o víře učinila preventivní opatření proti Salazarovi a další vyšetřování provedené nezávislou revizní radou arcidecéze shledalo obvinění za důvěryhodné.

 

 

 

V červenci papež František odvolal arcibiskupa McCarricka, ve Washingtonu, poté, co vyšetřování církve v USA potvrdilo, že obvinění z osahávání nezletilých, které se odehrálo v sedmdesátých letech minulého století, bylo důvěryhodné. Následně několik dospělých účastníků semináře řeklo, že je tlačil k tomu, aby s ním spali.

přeložila tereza | zdroj: dailymail.co.uk

Takže se dá říct, že bývalý papež Benedikt XVI. o tom musel vědět, ale nic s tím nedělal. No, co bychom také čekali od satanisty, že?

 

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.