Papež František přijal rezignaci pomocného biskupa monsignora Alexandra Salazara, který se měl v minulosti dopustit nevhodného chování s nezletilou osobou.

Vatikán oznámil rezignaci ve svém prohlášení, které ovšem neupřesňuje okolnost případu. 

Současný arcibiskup Los Angeles Jose Gomez řekl, že arcidiecéze byla obeznámena s tvrzením už v roce 2005. Dále uvedl, že státní zástupci odmítli vznést obvinění, ale že arcidiecéze předala stížnost Vatikánské kanceláři, která se zabývá případy sexuálního zneužívání. Úřad Kongregace pro nauku o víře učinila preventivní opatření proti Salazarovi a další vyšetřování provedené nezávislou revizní radou arcidecéze shledalo obvinění za důvěryhodné.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

V červenci papež František odvolal arcibiskupa McCarricka, ve Washingtonu, poté, co vyšetřování církve v USA potvrdilo, že obvinění z osahávání nezletilých, které se odehrálo v sedmdesátých letech minulého století, bylo důvěryhodné. Následně několik dospělých účastníků semináře řeklo, že je tlačil k tomu, aby s ním spali.

přeložila tereza | zdroj: dailymail.co.uk

Takže se dá říct, že bývalý papež Benedikt XVI. o tom musel vědět, ale nic s tím nedělal. No, co bychom také čekali od satanisty, že?

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.