AKTUALIZACE 17:54

…..skutečně perfektnější tah, na šachovnici světového dění v dnešní pochmurné době, se nemohl odehrát….

17:27

A vážení, všimli jste si té rychlosti s jakou se začíná všechno měnit? Pravděpodobně startovacím výstřelem byl pokus o atentát na Putina před několika týdny zločinci z Ukrajiny odporovaných Deep State…..

Uvidíme, jak bude reagovat Pjakin.

Novým ruským premiérem se může stát současný šéf Federální daňové služby Michail Mišustin. Jeho kandidaturu dnes navrhl ruský prezident Vladimir Putin.

[wp_ad_camp_2]

„Prezident Vladimir Putin měl dnes pracovní schůzku s Michailem Mišustinem, během které mu navrhl, aby se ujal funkce předsedy vlády. Po jeho souhlasu vnesl Mišustinovu kandidaturu na funkci premiéra na projednání do Státní dumy,“ stojí v tiskové zprávě.

Putin přišel s tímto oznámením několik hodin poté, co ruský premiér Dmitrij Medveděv oznámil rezignaci vlády. Stalo se tak po poselství ruského prezidenta Federálnímu shromáždění, kde oznámil, že navrhne provedení ústavních změn, jež posílí roli parlamentu.

[wp_ad_camp_2]

Kdo je Mišustin?

Mišustin nepatří mezi známé ruské funkcionáře. Narodil se 3. března 1966. Do čela daňové služby se dostal v srpnu 1998, kdy byl jmenován místopředsedou ředitele Státní daňové služby Ruské federace. Od března 1999 byl náměstkem ministra pro daně. Od března 2004 stál v čele agentury Federálního katastru nemovitostí. Dne 18. prosince 2006 byl jmenován ředitelem Federální agentury pro správu zvláštních ekonomických zón. V březnu 2008 stanul v čele investiční skupiny UFG (OFG Invest). Od 6. dubna je ředitelem Federální daňové služby. Služba je podřízena ministerstvu financí.

[wp_ad_camp_2]

Demise vlády

Dosavadní premiér Dmitrij Medveděv na středečním setkání vlády oznámil, že vláda podává demisi. Stalo se tak po vystoupení Putina před Federálním shromážděním, kde ohlásil řadu důležitých ústavních změn.

Po vyslechnutí demise Putin oznámil, že hodlá zřídit novou funkci místopředsedy Rady bezpečnosti, kterou nabídl Medveděvovi. V čele Rady bezpečnosti stojí prezident. Na své nové pozici se Medveděv bude zabývat obranou a bezpečností.

[wp_ad_camp_2]

Mezi hlavní změny ústavy patří navýšení pravomocí dolní komory parlamentu, aby jmenoval premiéra a na jeho návrh vicepremiérů a všech federálních ministrů prováděla Duma. Prezident bude mít povinnost s rozhodnutím parlamentu souhlasit. Nebude tak moci odmítnout navržené kandidatury.

Změny ústavy mají být schváleny prostřednictvím lidového hlasování.

Aktualizujeme.

Zdroj: Sputnik

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.