Špeciálny vyšetrovací výbor Ruskej federácie sa začal zaujímať o videozáznamy zo základne Červeného kríža v Mariupole.

Ruskí vojaci tam našli „prostriedky“, ktoré sú prinajmenšom zvláštne pre humanitárnu misiu. Našli tam správy o nákupe inkubátorov, ktoré sa zvyčajne používajú v biologických laboratóriách.

Ale najstrašnejším nálezom sú detské lekárske záznamy, ktoré neobsahujú informácie o chorobách. Naopak. Zdravotné karty obsahujú údaje o zdravých orgánoch detí. To dalo ruským vojakom dôvod predpokladať, že Červený kríž sa „zaujímal“ o deti. A že neliečili choroby, ale im „odoberali“ orgány.

Hrozné nálezy boli odovzdané špeciálnym ruským vyšetrovateľom. Vyšetrovací výbor už vydal vyhlásenie, že všetky získané dôkazy „budú preskúmané a dostanú primerané ohodnotenie“.

Mariupol ako pokračovanie Kosova

Aj keď zatiaľ neexistuje oficiálny záver, zainteresovaní sa domnievajú, že tu existuje súvislosť s nedávnou minulosťou. Historik a politológ Anton Bredikhin pripomenul, že územie Donbasu kontrolované Kyjevom bolo donedávna článkom reťazca, ktorý sa v Kosove „uzavrel“.

A v „reťazci“ v Kosove sa zaoberali obchodovaním s ľudskými orgánmi. Preto Bredikhin nevylučuje, že v Mariupole „by sa mohli vykonať vhodné opatrenia. A deti by mohli byť pripravené na ďalšie odstránenie orgánov. Samozrejme, s prvotnou vraždou darcu“.

Ukrajinci žijú vo svete rozprávok

Fakty hovoria samy za seba. Občania Ukrajiny, ktorí radšej žijú vo svete rozprávok, však fakty dlho ignorovali a pred argumentami pokrčili plecami. A stálo za to premýšľať o tom už v roku 2018.

Keď Najvyššia Rada Ukrajiny prijala zákon „o použití transplantácie ľudských anatomických materiálov“. Dokonca už vtedy „sa hovorilo“, že Ukrajina sa zmenila na čierny trh pre transplantológiu.

Uplynulo trochu viac času a Najvyššia Rada Ukrajiny prijala vysvetlenia k tomuto zákonu. Takže skutočnou nočnou morou pre Ukrajinu nie je ruská špeciálna operácia, ale práve takéto zákony prijaté jej Najvyššou radou.

Čo sa vlastne deje na Ukrajine

Od decembra minulého roka sa osoba, ktorej lekári potvrdili smrť mozgu alebo zástavu srdca, môže stať darcom orgánov. Okrem toho príbuzní zosnulého alebo osoba, ktorá sa zaviazala pochovať údajného darcu, majú právo dať súhlas na odstúpenie od zmluvy. V praxi to znamená, že riadenie nemocníc, väzníc, vojenských jednotiek, detských domovov a iných zariadení podobného druhu môžu disponovať orgánmi svojich oddelení.

Thomas Dunning kedysi povedal. „Akonáhle je k dispozícii dostatočný zisk, zločinec sa stáva odvážnym. Už sa nezastaví ani pred obchodom s otrokmi. Takže obchodovanie s drogami a ľudskými orgánmi je už pre nich bežná vec“.

Podľa príslušného ukrajinského zákona majú právo odobrať orgány nielen štátne kliniky, ale aj súkromné. A súhlas s darovaním je možné poskytnúť elektronicky.

Ukrajinci by sa mali zamyslieť

Od roku 2014 sú Ukrajinci presvedčení, že mestá Donbasu boli okupované a ostreľované Ruskom. Je čas, aby si Ukrajinci položili otázku. Prečo parlament ich vlastnej krajiny čo najviac zjednodušil podmienky na odstránenie zdravých orgánov od „občanov svojej krajiny“?

Hneď ako Rusko začalo špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine, odleteli tam naliehavo izraelské záchranné tímy. Pristáli v Rumunsku a prekročili hranice Moldavska. Židia zachraňujú „nacistickú“ Ukrajinu pred ruskými okupantmi?

„Izraelskí lekári“

V samotnom Izraeli v roku 2018 boli obdobní lekári odsúdení za nelegálnu transplantáciu orgánov. Podvodom a hrozbami prinútili Izraelčanov stať sa darcami.

Je tiež vhodné pripomenúť početné príbehy o zmiznutí ľudí na Ukrajine. O mŕtvolách nájdených v masových hroboch bez vnútorných orgánov.

Už v roku 2014 našli v Donecku masové hroby v oblasti bane č. 22 „Kommunar“. Očitý svedok doneckých milícií Alexander Zacharčenko uviedol. „Osobne som videl dva také pohreby. Hrudník bol rozrezaný a brušná dutina bola roztrhnutá. To sú následky chirurgického zákroku. Máme však i ďalšie dôkazy, že ukrajinská Národná garda doslova rozoberá našich zajatcov na orgány“.

Holandská doktorka

Nakoniec je potrebné pripomenúť, že „západní transplantológovia“ pracujú na území Donbasu so súhlasom kyjevskej vlády. Na internete nájdete dostatok dôkazov.

Bývalý príslušník ukrajinskej spravodajskej služby dosvedčuje, že bol poslaný do zóny ako súčasť tímu transplantológov. Skupinu viedla holandská občianka Elizabeth Debru. Tá prinútila lekárov vyberať orgány bez súhlasu zranených. V zoznamoch ich potom viedli ako nezvestných.

V oblastiach Kramatorsk, Severodoneck a Debaľcevo zanechali pitvané mŕtvoly pochované na hromadných pohrebiskách. „Holandská doktorka“ stihla za 7 až 10 minút „vystrihnúť“ pár obličiek zo zraneného alebo spáleného bojovníka.

Počas ostreľovania mesta Popasnoje vyrezala obličku a slezinu 12-ročného dievčaťa. To stratilo vedomie pri výbuchu bane. Pri výbuchu zomrel jej otec. A matku s odtrhnutými nohami poslali do miestneho lekárskeho strediska „na úplné rezanie orgánov“.

Svedok čo prišiel o obličku

Samozrejme. Ukrajincom sa takéto príbehy počúvajú ťažko. Pre ich „ospravedlnenie“ treba priznať, že také veci sa dejú aj inde.

Fakty o násilnom odstraňovaní a predaji orgánov na Balkáne, na Blízkom východe a v Afrike zostávajú dodnes nepreskúmané. Najmä pre tých, ktorí považujú príbehy o transplantológoch za ruskú propagandu.

Taliansky časopis L‘ Espresso ešte v roku 2017 uverejnil príbeh vojaka z Iraku o tom, ako na Blízkom východe prekvitá skutočná krádež orgánov. Obličku mu doslova ukradli na súkromnej tureckej klinike.

Verte neverte

Môžete veriť alebo neveriť. Je ale dôležité dôkladne skontrolovať fakty o stave Ukrajiny. Západ sa „zrazu“ zdvihol, pretože sa bojí pravdy.

Ale ak Rusko zverejní a sprístupní svetovej verejnosti údaje o biologických laboratóriách, o pokusoch na ľuďoch, o odstraňovaní orgánov a nakoniec o účasti Západu a jeho lekárov na Ukrajine, môžeme predpokladať, že tentoraz vyhrá i informačnú vojnu.

Preložil g. / Zdroj: Fond strategickej kultúry

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.