Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Zprávy ze světa 31.5.2022

Chytré elektroměry mohou způsobit v Česku celostátní blackout.

Chytrá domácnost je fenoménem dnešní doby, přes internet díky ní můžeme ovládat světla, zásuvky či žaluzie. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) však v pondělí varoval, že takováto zařízení mohou způsobit i celostátní blackout. Prstem bezpečnostní experti ukázali na chytré elektroměry, které pochází „ze zemí s nedůvěryhodným právním prostředím“.

*****

Všichni členové představenstva energetické společnosti ČEZ mají nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš tak dostane na odměnách celkem téměř 34,9 milionu korun. Další odměny dostane z dceřiných firem ČEZ. (V době nehorázného zdražování energií. To je výsměch občanům.)

*****

Ředitel společnosti Pfizer (jemuž se občas nafoukne krk jako ropuše) říká, že jejich snem je snížit počet obyvatel o 50 procent v roce 2023 !!! A za to sklidil ještě potlesk! (VIDEO)

*****

Síly kyjevského režimu jsou na pokraji zhroucení. Kanadský novinář Neil Hauer, který v Donbasu spolupracuje s kyjevským režimem, uvedl, že ukrajinští vojáci v Arťomovsku jsou morálně vyčerpaní a očekávají brzkou smrt.

„Musím bojovat proti tanku s kalašnikovem. Jsme jen potrava pro děla.“

„Musíte pochopit, že v této zemi existují dvě kasty: vyšší a nižší. Jsme méněcenní. Oni dostanou peníze a my musíme jít dál a zemřít.“

Hauer cituje výpovědi vojáků, s nimiž měl možnost hovořit.

*****

Biden oznámil, že Spojené státy nepošlou na Ukrajinu raketové systémy, které by mohly zasáhnout Rusko.

*****

Ruská státní plynárenská společnost Gazprom zastavila veškeré dodávky plynu do Nizozemska. Firma oznámila, že nizozemská obchodní společnost GasTerra, která dovoz plynu do Nizozemska zajišťuje, nezaplatila za plyn dodaný v dubnu. GasTerra avizovala, že nepřistoupí na platby v rublech, jak požaduje Kreml.

*****

Teroristický útok ve městě Melitopol, při kterém byli zraněni dva dobrovolníci, provedli lidé podporující režim ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, řekl člen hlavní rady vojensko-civilní správy Záporožské oblasti Vladimir Rogov.

*****

Šéf DLR Denis Pušilin uvedl, že při kontrole území ocelárny Azovstal bylo nalezeno několik „ztracených“ ukrajinských pracovníků.

„Kontroluje se každý kout, každá místnost, je toho hodně, ale práce postupují. Několik ztracených lidí bylo nalezeno, ale také posláno ke svým spolubojovníkům,“ řekl v úterý ve vysílání televize Solovjev Live.

*****

Hlava ruské pravoslavné církve, patriarcha Kirill, by měl být zařazen na sankční seznam za podporu zvláštní vojenské operace na Ukrajině, uvedl šéf zahraniční politiky Evropské unie před úterním summitem EU.

*****

Turecké ozbrojené síly jsou připraveny na další přeshraniční operaci v severní Sýrii, uvedl v úterý turecký ministr obrany Hulusi Akar. Turecký prezident Erdogan 23. května prohlásil, že se jeho země připravuje na další vojenskou operaci v severní Sýrii s cílem rozšířit 30kilometrovou bezpečnostní zónu, která byla vytvořena po operaci Mírové jaro v říjnu 2019. Nová operace může být zahájena brzy a plánuje se do ní zapojit asi 50 000 tureckých vojáků a syrských opozičních bojovníků podporovaných Tureckem.

*****

Odborníci Luhanské lidové republiky (LLR) shromažďují důkazy o zločinech spáchaných ukrajinskými bezpečnostními silami pro budoucí tribunál, nyní se pracuje na právní stránce věci, řekl v rozhovoru pro agenturu TASS šéf LLR Leonid Pasečnik.

*****

Ankara nezmění svůj postoj k přijetí Švédska a Finska do NATO, dokud tyto dvě země nepodniknou nezbytné kroky, uvedl turecký prezident Erdogan v článku pro časopis Economist.

„Turecko chce, aby kandidátské země omezily činnost všech teroristických organizací a vydaly jejich členy. Poskytli jsme úřadům v těchto zemích jasné důkazy a čekali jsme na jejich opatření. Turecko také chce, aby tyto země podporovaly protiteroristické operace členů NATO. Terorismus je hrozbou pro všechny členy a kandidátské země by si tuto skutečnost měly uvědomit ještě před vstupem. Pokud nepodniknou potřebné kroky, Turecko svůj postoj k této otázce nezmění,“ zdůraznil Erdogan.

*****

Ruský obranný výrobce Uralvagonzavod dodal ruským jednotkám sérii modernizovaných bojových průzkumných vozidel BRM-1K. Průzkumné vozidlo bylo opatřeno bojovým modulem a bylo modernizováno na úroveň výkonnosti pokročilých bojových vozidel pěchoty.

*****

V Luhanské a Doněcké lidové republice probíhají rozsáhlé rekonstrukční práce, řekl v úterý agentuře TASS jeden z poslanců dolní komory ruského parlamentu.

*****

Kyjevské bezpečnostní síly vystěhovaly obyvatele osad Rubežnoje, Popasnaja a dalších z jejich bytů, aby z nich mohly střílet na jednotky Luhanské lidové republiky, řekl šéf LLR Leonid Pasečnik.

*****

Obyvatelé osvobozených území většinou přijímají Luhanskou lidovou republiku (LLR) a ruské síly s vděčností, jako osvoboditele, řekl šéf LLR Leonid Pasečnik.

*****

Předseda Evropské rady Charles Michel v pondělí oznámil, že EU a její partneři ze skupiny G7 hodlají během mimořádného summitu EU o Ukrajině v Bruselu poskytnout Ukrajině finanční pomoc ve výši 9 miliard euro.

*****

Vývoz ruské ropy do Indie vzrostl 25krát. Dodávky za květen vzrostly na 24 milionů barelů z loňského průměru 960 tisíc barelů měsíčně.

*****

Europol je znepokojen osudem západních zbraní na Ukrajině. Šéf bezpečnostních složek EU řekl německým médiím, že zbraně mohou skončit v rukou zločinců.

*****

Polsko zastavuje bezplatné dodávky pohonných hmot na Ukrajinu. Podle Varšavy budou dodávky pokračovat na komerční bázi.

*****

Ať muži platí za odchod z Ukrajiny, prohlásil vládní poradce. Ukrajinci, kteří mají nárok na vojenskou službu, by měli mít možnost opustit zemi navzdory platnému zákazu cestování – pokud mohou zaplatit několik tisíc dolarů, navrhl v pondělí poradce ministerstva vnitra.

*****

Dne 28.3.2022 odešel do jiné dimenze Jordan Maxwell – americký spisovatel a badatel, který se věnoval teologii, tajným společnostem, etymologii a okultismu.

Jeden z jeho citátů:

„Nic na světě nefunguje tak, jak si myslíte. Banky nepůjčují peníze, vlády nejsou oprávněny vás chránit, policie tu není proto, aby vám sloužila, instituce vyššího vzdělávání, vysoké školy a vzdělávací ústavy tu nejsou proto, aby vás vzdělávaly. Celá civilizační nadstavba v západním světě je kombinací skvěle sestavených a naplánovaných, dobře promyšlených schémat, která mají usměrnit myšlení lidí tak, aby sloužilo jejich pánům.“

 

*****

Pro dnešní dobu se hodí další skvělý citát. Tentokrát od Cicera.

Čím bližší je pád impéria, tím šílenější jsou jeho zákony.

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
18 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře