Čína dnes vyjádřila silnou kritiku poté, co se německý ministr zahraničí Heiko Maas setkal s prominentním hongkongským aktivistou Joshua Wongem a sdělila, že žádná cizí země nemá právo vměšovat se do čínských vnitřních záležitostí.

Wong se setkal s Maasem v pondělí v Berlíně na akci pořádané německými novinami BILD.

Poté co byl v neděli zadržen na hongkongském letišti zhruba na 24 hodin za údajné porušení podmínek kauce, dorazil Wong v pondělí večer do Berlína, kde řekl, že „bude pokračovat v boji za svobodné volby.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Načasování je obzvláště trapné, poněvadž německá kancléřka Angela Merkelová minulý týden navštívila Peking. Hongkong je už týdny sužován protesty, zpočátku proti nyní odloženému návrhu na vydávání do Číny, a nyní se protestující více zaměřili na prosazení větších svobod pro Hongkong.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing uvedla, že Čína je „velmi znepokojena“ a rozhodně proti, že Německo dovolilo Wongovi návštěvu země a setkání s ministrem zahraničí.

Hongkong je vnitřní záležitostí Číny a žádná zahraniční vláda, organizace nebo jednotlivec nemá právo do ní zasahovat.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí rovněž sdělila, že německá kancléřka Angela Merkelová při návštěvě Číny minulý týden k situaci v Hongkongu jasně řekla, že je proti násilí a podporuje model „jedné země, dvou systémů.“

Přeložila tereza | Zdroj: Reuters.com

Je to až k smíchu, co chazarská mafie zase vymýšlí. Užiteční idioti chazarské mafie jako je Wong, dostávají za tu jejich „nespokojenost“ hezky zaplaceno. Cituji část reportu Fulforda ze dne 9.9.2019: (celý článek ZDE)

„Někteří členové CIA byli zachyceni na fotografiích a záznamech, jak vyplácejí částku 3.000 hongkongských dolarů (HKD) za den pro ty, kteří jsou vpředu na ulici, a 300 HKD pro protestující na letišti. Nyní, „pět z hlavních organizátorů uteklo do USA. Dostali zvláštní letový plán a letěli přes Tchaj-wan,“ uvedl zdroj.

„Čínská tajná policie infiltrovala demonstranty a „sbírá“ demonstranty. Jsou převezeni na nezveřejněná místa mimo Hong Kong. Budou znovu vidě?“ Ptá se zdroj.

Bitva v Hongkongu je jen jednou z front de facto hybridní války, která nyní probíhá mezi Čínou a USA. Americké zdroje CIA tvrdí, že další krok bude zahrnovat pokus o uzavření hongkongského bankovního systému.

Pozn.př.: 3.000 HKD je téměř 9.000 Kč. 

No tak to byla asi nejlépe placená letní brigáda pro tamní floutky. 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.