Je nutné podotknout, že mnoho atentátů je díky hloupým atentátníkům dopředu prozrazeno. Domnívají se totiž, při jejich inteligenci, že telefony jsou bezpečné, ale mají nahrány díky „dokonalým SMART mobilům“, které samozřejmě používají i jejich obličeje a ak tomu ještě jejich protějšky s kterými komunikovali. Je smutné, že nejsou díky těmto nechtěným vyzrazením, udělána okamžitá opatření. Pak je jasné, kdo za tím vším stojí a není zájem o bezpečí druhých lidí. Potřebovali je jako obětní beránky, pravděpodobně…..

Je také pozoruhodné, že útoky se uskutečnily na 6!!!!! slovy na šesti místech. Skoro to není ani podezřelé, že ano. Jasná znamení…..

Na Sri Lance je podle Wikipedie 9,7% muslimů. Je tedy vidět, jak nebezpečná situace může nastat v Německu či jiných státech EU…..

zdroj: https://www.bild.de/news/2019/politik/sri-lanka-mehrere-tote-bei-explosionen-in-kirchen-und-hotels-auf-sri-lanka-61380482.bild.html

Policisté a sanitka

V kostelech a v hotelech na Srí Lance došlo k sérii výbuchů. 185 mrtvých

Uvádí se, že v kostelech a hotelech na Srí Lance došlo k celkem osmi výbuchům. Oficiální informace zatím hovoří o tom, že bylo zraněno přes 400 lidí a celkem 185 jich zahynulo. K útoku se zatím nepřihlásila žádná organizace.

[wp_ad_camp_2]

Podle televizní stanice BBC mělo na Srí Lance dojít k výbuchu ve třech kostelech ve městech Kochchikade, Negombo a Batticaloa. Dále byly výbuchem zasaženy také tři oblíbené hotely Shangri La, Cinnamon Grand a Kingsbury, přičemž se všechny z nich nachází v hlavním městě Colombu.

Jak uvádí televizní stanice NDTV, k sedmému výbuchu došlo v oblasti zoologické zahrady v předměstí hlavního města Srí Lanky.

Na předměstí Dematagoda v hlavním městě Srí Lanky zemřeli v důsledku osmého výbuchu tři policisté, uvádí televize News 1st.

Informace o počtu obětí a zraněných, které uvádí média, se liší. Podle nejnovějších informací zahynulo v důsledku osmi výbuchů v hotelech a kostelech na Srí Lance celkem 185 lidí a více než 400 jich bylo zraněno. Mezi zemřelými je i 35 cizinců. Informovala o tom místní televizní stanice News 1st. Není však vyloučeno, že počet obětí ještě bude růst.

[wp_ad_camp_2]

„Přijali jsme osmdesát osob a další přijíždějí,“ uvedl po útoku zaměstnanec nemocnice v Kolombu, který si nepřál být jmenován.

https://twitter.com/MakkalKural99/status/1119819914544545793

Fotografie zveřejněné na sociálních sítích ukazují, jak po výbuchu vypadá interiér jednoho z kostelů – konkrétně kostel svatého Šebestiána v Negombu. Strop kostela je zničený a na lavicích je krev.

Podle údajů se v době výbuchu v kostelech nacházeli lidé, kteří se shromáždili na velikonoční mši. Přinejmenším dvě akce byly sebevražedné atentáty, tvrdí policie.

Ministerstvo zahraničí ČR nyní zjišťuje, zda mezi postiženými nejsou i občané Česka. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež uvedl, že by čeští turisté, kteří se nyní na Srí Lance nachází s cestovními kancelářemi, měli být v bezpečí. Dle informací je v dobrovolné cestovní databázi DROZD na Srí Lance v současnosti zaregistrováno 92 Čechů, ale mohlo by se jich tam nacházet až 300-400.

[wp_ad_camp_2]

​Tamní úřady uzavřely mezinárodní letiště v Colombu a veškeré lety by tak měly přistávat ve městě Mattala.  Premiér Srí Lanky již svolal mimořádnou schůzi a tamní ministr obrany potvrdil, že v současné době na místě probíhají záchranné operace.

Uvádí se, že byl na Srí Lance v souvislosti s výbuchy vyhlášen zákaz vycházení.

Podle informací Francouzské tiskové agentury měla policie uvést, že výbuch realizovali sebevražední atentátníci.

Český premiér Andrej Babiš se na svém Facebooku vyjádřil k tragickým událostem na Srí Lance.

Tiskový mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček na sociální síti informoval o tom, že Miloš Zeman v souvislosti s tragédií vyjádřil soustrast pozůstalým.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.