Nastane úplný kolaps spoločnosti ako dôsledok príšerného a úplného pravdepodobného ekonomického kolapsu v USA (a niektorí tvrdia, že kolaps v USA bude určite)? Budeme zažívať v USA zvýšenie kriminality, násilné rabovanie, výtržnosti, vzbury a sociálny nepokoj v takej veľkej miere ako nikdy pred tým?Ešte než zavrhnete takéto pohnútky ako nezmyselný vymyslený príbeh pár blogerov, ktorí majú príliš veľa času, mohli by sme sa zamyslieť nad výstupmi jednej z najväčších ratingových organizácií na svete.

[wp_ad_camp_2]

Päť najväčších krajín s hodnotením AAA (vrátanie USA) sú podľa poslednej správy Moody’s agentúry o štátnych dlhoch na rizikovej úrovni vzrastajúcich dlhových výdavkov, kedy je potreba zavedenia prísnych plánov šetrenia, ktoré by mohli ohroziť „sociálnu súdržnosť“. Len na predstavu, ako to vyzerá keď sa sociálna súdržnosť začne rozpadať na základe ekonomických faktorov, tak sa stačí pozrieť na súčasný stav v Grécku a na Islande. Ak dokonca aj agentúra Moody’s varuje pred reálnou možnosťou zrútenia sa sociálnej súdržnosti v USA, taktiež na základe ekonomických faktorov, možno by sme mali zčať počúvať.

A ak ani správa od Moody’s nestačí, možno zmena názoru príde, vď aka mužovi, označovanému ako najlepší výskumník top trendov vo svete. Gerald Celente je CEO Trends Research Institute (Výskumného ústavu o trendoch v spoločnosti) a je presvedčený, že sa rútime do „Najväčšej krízy“, tak ako ju on nazýva. Obraz o budúcnosti USA, ktorý popisuje je extrémne alarmujúci a šokujúci. Bolo by jednoduché jeho predpovede zavrhnúť ako rozpravy ďalšieho (neužitočný/zbytočný) táraja, ale v tomto prípade nanešťastie, Celente býva neskutočne presný podľa jeho doterajších predpovedí, ktoré sa v minulosti presne splnili. Ak berieme do úvahy jeho príkladné predošlé záznamy, to čo Celente hovorí, že čaká Ameriku je neskutočne desivé…..

Toto je vážna téma, pretože ľudia tomu neveria. Alebo jednoducho nie sú schopní uveriť práve kvôli tomu, že nemôžu pochopiť už uvedenému, pretože nemajú dostatočné vedomosti v danej problematike.

[wp_ad_camp_2]

Ak pochopíte, že s našou menou môžeme manipulovať len na základe dlh/kredit, nie s fyzickými dolármi, konečne porozumiete tomu, že USA je len obrovská Ponzi schéma postavena na nič inom, len na našej schopnosti požičiavať peniaze. Naše postavenie ako svetovej rezervnej meny nás oprávnilo požičiavať peniaze, ktoré nemáme.

Vláda tvrdí, že existuje 10 biliónov dolárov v bankovom systéme USA, a že môžeme jednoducho prísť k bankomatu a vybrať si ich. Ako je toto možné, keď je v obehu len 1,4 bilinov skutočných penazí (bankovky a mince) a z toho sa viac ako polovica nachádza mimo zemia USA. To nezahrňuje viac ako desiatky biliónov, ktoré dlžíme iným krajinám, ktorá vlastnia naše dlhopisy. Ak by naši naraz prišli všetci veritelia a začali si pýtať svoje peniaze, tak by tu bol menej ako 1 dolár na každých dlžných 1000 dolárov. Svetová ekonomika kolabuje. Všetky veľké mocnosti, ktoré boli založené na fiat mene majú rovnaký koniec. Ľudia mne blízky ako manželka a moji priatelia, s ktorými sa rozprávam, nemajú ani tušenie čo všetko prichádza.

Toto je scenár. „Vládne agentúry majú problémy platiť svoje výdavky. Vlády štátov vydávajú šeky na zaplatenie ich účtov. USA sociálna poisťovňa mešká s vyplatením dôchodkov a invalidom. Mnohé banky vydávajú varovania o likvidite. Ceny potravín stúpajú každou hodinou. Namieto diskusií o poslednej TV reality šov každý rozpráva o inflácii, peniazoch a masívnom prepúšťaní, atď. Je pár dní pred ekonomickým kolapsom.“ Takže, čo urobíte?

[wp_ad_camp_2]

Súčasné poklesy/kríza je ako pomalé plazenie sa smerom k veľmi zlému výsledku. I keď verím, že USA a aj Kanada sa budú držať ešte 3 až 5 rokov od ekonomického kolapsu, žalostne som presvedčený o tom, že kolaps príde. Ale ako prvé pande euro. Grécko, Venezuela a Španielsko už teraz majú obrovskú krízu. Taliansko a Portugalsko idú hneď za nimi. S tou vidinou som sa poriadne pripravoval posledné 2 roky.

Počas týchto posledných dvoch rokov som si často predstavoval ako by mohlo vyzerať, posledných 5 dní pred kolapsom. Pretože vlády budú robiť čokoľvek, čo je v ich silách aby zabránili prichádzajúcemú ekonomickému kolapsu verím, že tento problém nechajú zásť do takého bodu, že ekonomika bude padať veľmi rýchlo. Ako dlho môže fungovať federálna vláda USA, ktorá za posledné tri roky vládne s deficitom 1 bilión dolárov? V čase keď žiaden zahraničný a ani domáci objekt nebude chcieť kúpiť federálny dlh, bude jedinou záchranou pre federálnu rezervu USA vytvoriť umelé/nepravé peniaze, nechránené príjmom z daní a ani iným hmotným majetkom. V určitom bode takáto neustále inekcie fiat meny spustí hypeinflačné obdobie. A práve v tejto dobe, špirála ekonomického kolapsu sa bude zrýchlovať.

Čo bude nasledovať po kolapse ekonomiky USA?

Ak zkolabuje ekonomický systém USA, nebudeme mať žiaden prístup k svojím účat a peniazoch na nich.

Banky zavrú. To znamená, že dopyt prevýši dodávky potravin, plynu a ostatných nevyhnutných zdrojov. Ak kolaps zasiahne miestne vlády a ostatné verejné prostriedky, potom voda a elektrina už nebudú viac dostupne. Vzrastajúcou panikou, ačne byť sebaobrana dôležitejšia. Začne sa tvoriť tradičná ekonomika výmenného obchodu, tí ktorý pestujú potraviny budú vymienať ostatné služby

Pád ekonomiky v USA spôsobí globálnu paniku. Dopyt po dolare a hodnota peniazí štátnych USA pokladníc prudko klesne. Úrokové sazdby vystrelia do obrovských výšok. Investori budú dychtiť po ostatných menách ako je yuan, euro alebo aj zlato. Nespôsobí to len infláciu, ale hyperinfláciu a dolár sa stane nechutne lacným.

Kedy by mohla ekonomika USA spadnúť?

Akýkoľvek z týchto scenárov vyvolá ekonomický kolaps.

Ak americký dolár stratí hodnotu náhle, mohlo by to spôsobiť hyperinfláciu.

Hon na banky ich donúti zavrieť alebo dokonca opustiť business, zrušiť pôžičkové služby a dokonca aj výbery z bankoma

Internet by mohol paralyzovať super-vírus, zabraňujúc tak e-mailovým službám a online transakciám

Teroristické útoky alebo rozsiahle embargo na ropu zpôsobí zničenie medzištátnej prepravy.

Obchodom by časom no nie za dlho došli dodávky a aj zásoby jedla.

Rozšírené násile sa vznieti skrz národy. Môže sa pohybovať na škále od mestských výtržností, občianskej vojny až po zahraničné vojenské útoky. Je možné, že kombinácia všetkých týchto udalostí premôže vládne shopnosti a možnosti ako predbežné opatrenia alebo reakcie na takýto kolaps.

[wp_ad_camp_2]

Niektorí veria, že Federal Reserve, prezident alebo medzinárodné spiknutie podporujú a vedú USA k ekonomickému zrúteniu sa. Ak je toto pravda, tak by ekonomiký kolaps mohol prísť skôr ako za týždeň. Je to preto, lebo je poháňaná na základe istoty, že dlhy budú splatené, potraviny a plyn budú k dispozícii, keď ich budete potrebovať, a že dostanete zaplatené za prácu tohto týždňa. Ak sa dostatočne veľká časť tohto reťazca zastaví čo i len na niekoľko dní, vytvárí to reťazovú reakciu, ktorá vedie k rýchlemu kolapsu.

Zdroj: 1

Pokračovanie tu: časť 2.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.