;

Tu nájdete video z duelu na televíznej stanici Prima.

Video už je z youtubu preč, ale môžete ho nájsť na uložto a stiahnuť.

Čo si mohli povšimnúť Zemanovi voliči a čo im táto debata priniesla? Priniesla im utvrdenie v tom, že aj ked možno Zeman nemá čistučko za ušami, tak prezidentský úrad vykonáva na výbornu. Oproti Drahošovi má obrovský prehľad v historii a v tom čo sa v skutočnosti odohráva na politickej scéne ako sa vyjednáva a hlavne pozná kompetencie prezidenta. Nepotrebuje ťahať za slovíčka, pretože jeho činy jasne odrážajú, že kope za národ.

Dokázal zrozumiteľne jasne a s nadhľadom odpovedať na otázky pri čom si zachovávaľ kľud, ktorý z obrazovky sršal.

Drahoš sa ukázal ako generátor náhodných populistických dobre znejúcich fráz (no nikto nevie ako koná a že to je úplne opačne ako to čo hovorí….), pre tú časť obyvateľstva, ktorá si nedokáže dať do hromady základne veci a to aké sily hýbou politikou a priebiehajúcimi procesmi v nej.

Pre váhajúcich voličov tento duel znamenal jasný a rozhodujúci moment. Úprimne si neviem predstaviť váhajúceho človeka, ktorý by si povedal po tomto výkone pána Drahoša, že ho určite budem voliť. Nerozhodnutému voličovi po tejto debate už musí byť jasné, na ktorú stranu sa nakloniť, ktorá je tá správna. Poprípade, že si ešte počká na dnešný duel, ale viac menej už tuší ako zahlasuje.

Pre tú rozumnú časť voličov pána Drahoša, ktorým slovo politika hovorí aj niečo viac ako len image a populistické bezvýznamové fráze, donútila debata na Prime viackrát prehodnotiť a minimalne sa zamyslieť, či skutočne tento nastajlovaný generátor náhodných populistických žvástov (pán Drahoš) za to stojí.

Dovolím si vypíchnuť veľmi zaujímavé časti debaty, kedy sa pán Drahoš naozaj predviedol a dokázal zo seba dostať tak zobecnenú odpoveď, že ešte aj terajší pán prezident Zeman to zhodnotil slovami: „Stručně řečeno, nemáte na to svůj názor.“ Ako inak, keď je štedro zaplatený aby obhajoval názory iných záujmových skupin.

Dokazuje to aj výstup pána Drahoša, ktorý považujem za exkluzívnu časť duelu, kedy jasne popieral svoje vlastné slová a vykrúcal sa z nich ako paragraf. Buď je tento generátor náhodných blábolov nesvojprávny, alebo s veľmi veľmi zlou pamäťou alebo platí posledná veta predošlého odstavca.

Pán Drahoš CHCE presadiť príchod nelegálnych migrantov a je si plne vedomý toho, že v tejto veci jednoducho musí klamať za každú cenu. V Prahe v galérií Lucerna medzi „pražskou kavárnou a sluníčkářmi“ si mohol ovšem dovoliť prejaviť asi 1/10 skutočných plánov jeho pánov.

Dôkazom je toto video pod odstavcom, v ktorom je akémukoľvek občanovi pri vedomí jasné, že pán Drahoš odpovedá na otázku migrantov, tých nelegálnych migrantov prichádzajúcich z Afriky a blízkeho východu. Odpovedá, že ČR je schopná prijať 2600 migrantov ročne.

Nám je jasné, že by to u tohto čísla nakoniec skončilo, no nie za rok ale za mesiac. A to ako sa vykrúcal a účelovo KLAMAL pri tejto debate, že myslel ukrainských a iných migrantov o všetkom svedčí. TU v tomto prípade vlk prezlečený za ovcu vyceril zuby a ukázal svoju pravú tvár.

Momentálne som na ceste a nemám prístup k prebiehajúcej debate na ČT a som veľmi zvedavá aký výkon pán Drahoš podáva. To bude čerešnička na torte! Teším sa na záznam.

anna

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.