Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Vatikán zakročil proti prohlášení amerických biskupů, dle kterého Bidenova politika podporuje „morální zlo“

Vatikán zasáhl, aby zastavil zveřejnění prohlášení katolických biskupů ve Spojených státech amerických, které ostře kritizuje politiku Joea Bidena, která je v přímém rozporu s církevní výukou.

Prohlášení z 20. ledna, podepsané prezidentem Katolické biskupské konference Spojených států amerických (USCCB), arcibiskupem José Gomezem, oznamuje, že „náš nový prezident se zavázal, že bude prosazovat určité politiky, které by prosazovaly morální zlo a ohrožovaly lidský život a důstojnost, a to nejznačněji v oblastech potratů, antikoncepce, manželství a pohlaví.“

„Hluboce znepokojující je svoboda církve a svoboda věřících žít podle svého svědomí,“ stálo v prohlášení.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Internetový katolický zpravodajský server The Pillar přinesl ve středu zprávu, že vatikánský Státní sekretariát podnikl neobvyklý krok a vetoval prohlášení biskupů, aby zabránil jeho vydání nebo je alespoň oddálil.

V prohlášení, které mělo být zveřejněno ve středu v devět hodin dopoledne (středoevropského času), arcibiskup Gomez prohlásil, že „národním biskupům je svěřena povinnost hlásat evangelium v celé jeho pravdě a moci, v sezóně i mimo sezónu, i když je toto učení nepohodlné nebo když evangelijní pravdy odporují směrům širší společnosti a kultury.”

Dokument uvádí, že spolupráce s prezidentem Bidenem bude specifická, neboť „je naším prvním prezidentem po šedesáti letech, který vyznává katolickou víru.“

„Máme vážné obavy z mnoha hrozeb, jimž je v naší společnosti vystaven lidský život a důstojnost,“ poznamenává arcibiskup. „Ale jak nás učí papež František, nemůžeme mlčet, když se v naší zemi rok co rok prostřednictvím potratů zavrhuje téměř milion nenarozených životů.”

Protože se Katolická zpravodajská agentura domnívala, že text již byl zveřejněn, a zveřejnila zprávu o prohlášení ve středu krátce po sedmé hodině ráno.

Zpravodajský web The Pillar oznámil, že úterní prohlášení v americké Katolické biskupské konferenci rozvířilo vášnivou debatu, kdy s námitkami přišli mimo jiné kardinál Joseph Tobin z Newarku a kardinál Blase Cupich z Chicaga.

Zpravodaj The Pillar se od zdrojů dozvěděl, že papež František měl vydat prohlášení o Bidenově administrativě, které se mělo časově shodovat se středeční inaugurací, což ve Vatikánu vzbudilo obavy, že preventivní prohlášení arcibiskupa Gomeze by mohlo papeži ještě více zkomplikovat situaci.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Potraty jsou přímým útokem na život, který zraňuje zároveň i ženu a podrývá rodinu,” tvrdí prohlášení. „Není to jen soukromá záležitost. Vyvolává znepokojivé a zásadní otázky bratrství, solidarity a začlenění do lidského společenství. Je to také otázka sociální spravedlnosti.”

„Nemůžeme ignorovat skutečnost, že míra potratů je mnohem vyšší mezi chudými a v rámci menšin, a že tento postup se pravidelně používá k eliminaci dětí, které by se narodily se zdravotním postižením,” uvádí.

Jak uvedly Breitbart News, Prezidentský inaugurační výbor (PIC) Joea Bidena se spojil s potratovým gigantem Planned Parenthood, takže každý, kdo přispívá do Bidenova Pole vlajek (Field of Flags), zřízenému na National Mall k jeho inauguračnímu ceremoniálu, bude automaticky přidán do e-mailového seznamu plánovaného rodičovství.

Loni v červnu se pan Biden se objevil v reklamě na Plánované rodičovství, kde sliboval plnou podporu svého prezidentství právu na potraty.

V té reklamě Biden slíbil rozšíření zdravotní péče pro ženy a podporu potratů v tuzemsku i v zahraničí.

„Společně zvrátíme globální roubík, domácí roubík a obnovíme program Title X,“ pokračoval Biden v narážce na politiku Ronalda Reagana v Mexico City i na Hydeův dodatek, který omezuje využívání federálního fondu na podporu poskytovatelů potratů.

„Budeme chránit ústavní právo žen si vybrat a jsem hrdý, že mohu stát v tomto boji při vás,“ řekl Biden.

Přeložila jana | Zdroj: Breitbart

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře