Člověk by si měl být vědom svých práv, ale i toho, co sám dělá, nebo třeba žádá po svém zaměstnanci…

Díky velkému ohlasu na Facebookový příspěvek ohledně roušek, jsem se rozhodl napsat pokračování a trochu se zamyslet nad paragrafem 328, který jsem v textu zmiňoval.

Paragraf 328 totiž mluví cela jasně:
„Kdo neoprávněně vykonává úkony, které jsou vyhrazeny orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jinému orgánu veřejné moci, nebo kdo vykoná úkon, který může být vykonán jen z moci úřední orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jiného orgánu veřejné moci, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“
http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-1-paragraf-328

A právě toto dělají všechny ty agilní ochranky, prodavači, průvodčí, řidiči, hlídači, kteří vás kontrolují a chtějí po vás nasadit roušku, nebo jinou pitmost.
Roušku může kontrolovat a vyžadovat POUZE HYGIENA – a ostraha a prodavač, nebo kdokoli jiný vás prostě NEMŮŽE kontrolovat – jen proto, že: „mu to řekl šéf, že by ho vyhodili z práce, že musí, že se přeci rouška nosit musí, že to dělají všichni…“

Je to totiž obdobné, jako byste si v ulici postavili mobilní radar a svazácky kontrolovali a zastavovali projíždějící auta.

 

[wp_ad_camp_2]

Paradoxní je, že tu pravomoc kontroly roušky nemá dokonce ani policie a nemůže vás „jménem zákona“ vyzvat k nasazení roušky. Může s vámi jen sepsat přestupek a v extrémním případě by mohla trvat na tom, abyste nepokračovali v páchání přestupku.

Více v manuálu, který jsme vydali na jaře: https://www.zdraveforum.cz/texty/manual_policie.pdf

Mluvte s těmi „lidovými kontrolory“ a zeptejte se jich, jestli vědí, že po nich chce šéf věc, za kterou mohou jít na dva roky sedět. A ať se toho šéfa zeptají, jestli on za ně pak na ty dva roky půjde sedět místo nich, jen proto, „že tak dělají všichni“!

Tu nesvobodu totiž nevytváří primárně stát – tu si děláme my sami mezi sebou!

A pokud by ve svém jednání pokračovali, zavolejte tu policii, kterou vyhrožují, na ně naopak vy a podejte na ně trestní oznámení, protože zákon porušují očividně oni a ne vy!

(Oba texty samozřejmě konzultovány s našimi právníky Zdravého fóra)

Zdroj: blog.aktualne.cz

Další zajímavý článek od autora je zde:

Konec náhubků!

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.