Lži môžu iniciovať vojnu

Paul Craig Roberts

Povšimnite si že, vlády USA, UK, Francúzska a Nemecka nepotrebojú žiaden dôkaz k rozhodutiu, že ruská vláda použila vojnový nervový plyn na zneškodnenie policajta a dvoch ľudí nachádzajúcich sa v anglickom parku na lavičke. To nedáva zmysel. Rusko nemá absolútne žiaden motív. http://www.informationclearinghouse.info/48963.htm

Skutočný motív hľadajte na západe. Je to najnovšie spiknutie v súčasnom procese demonizácie Ruska. Táto demonizácia je obrovským posilňovačom moci a zisku vojensko-bezpečnostného komplexu (V-B komplex) a bráni prezidentovi Trumpovi normalizovať vzťahy. Rozpočet a moc V-B komplexu si vyžadujú ohromného nepriateľa a Rusko je vytýčeným nepriateľom a nebude mu umožnené aby sa striaslo tejto priradenej role.

Falošnými obvineniami proti Rusku sa poškodzujú tie západné krajiny, ktoré vytvárajú a podporujú takéto správanie voči Rusku. Nikdy sa nepredložil dôkaz, ktorý by obvinenia voči Rusku preukázal. Pár obvinení ku príkladu: malajské lietadlo, Krym, otrávenia ruským jedom vo Veľkej Británii, údajný Putinov úmysel obnoviť sovietske impérium, kauza Russiagete a „krádež“ amerických prezidentských volieb a ďalšie obvinenia z krádeže alebo zasahovania do volieb iných krajín. Aktuálne Skripaľovo otrávenie. Obviní ako rečí na trhu, ale nikdy nie sú predložené žiadne dôkazy. Nakoniec aj bezstarostní západní ľudia začnú posiťovať údiv a premýšľať nad tým ako sa vždy obvinenia bez dôkazov premenia na pravdu (pozn. anna: pripomína mi to ministerstvo pravdy popisované v knihe 1984 od Georga Orwella).

Čo si  musi myslieť predstavitelia a ľudia z niekoľkých nezávislých a zvrchovaných krajín, keď sa pozerajú na takéto už podpísané odsúdenie Ruska kvôli otrave dvojitého agenta Spojeného kráľovstva, ktorý je už mnoho rokov v dôchodku, navyše bez toho, aby politickí predstavitelia štyroch hlavných západných krajín našli dôkazy? Čo myslia Číňania? Iránci? Vieme, že Rusi začínajú myslieť, že sú zriadení démonizáciou za zámienkou invázie, rovnako ako to prebiehalo u Saddáma Husajna, Kaddáfiho, Assada, v Jemene. Podobný pokus prebiehol aj v Iráne. Nakoniec sa Rusko dozvie, že všetky tieto obvinenia nie sú nejakým omylom, ktoré by diplomatické vyjednávanie mohlo napraviť, ale že je to príprava Ruska na vojenský útok.

Týmto sa v Rusku vytvára bezohľadný, nezodpovednéý a veľmi nebezpečný dojem na margo západu. Niektorí komentátori pochopili falošnosť obvinenia o Skripaľovej vražde, no ako dôvod uvádzajú ťažkosti premiérky Mayovej s vysporiadavaním sa s Brexitom čo je podľa môjho názoru nesprávny vyklad. Alebo ďalšie nesprávne odôvodnenie vysvetlené snahou otočiť Ruské voľby proti Putinovi. Niektorí dospeli k záveru, že Skripaľ sa podieľal na falošnej „Steele dossier“ a bol umlčaný západnou spravodajskou službou, či už Spojeného kráľovstva alebo službou USA.

Dokonca aj taký prefíkaný pozorovateľ ako Moon of Alabama bol zmätený z týchto vysvetlení. Napriek tomu odporúčam jeho článok — http://www.informationclearinghouse.info/48966.htm — ktorý bol napísaný ešte pred potvrdením francúzskym prezidentom, nemeckou kancelárkou a prezidenta Trumpa o nedokázaných obvineniach premiérky Spojeného kráľovstva. Článok ukazuje, že odborníci z USA a Veľkej Británie si nemyslia, že by údajný ruský nervový jed, ktorý bol použitý pri údajnej otrave, dokonca existoval. Možno preto britská vláda nesúhlasí so žiadnymi testami a nemôže poskytnúť žiadne dôkazy.

Preklad: anna, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.