Dětské očkování proti COVID-19 se stalo kontroverzním ožehavým bodem pro mnoho rodičů, kteří se obávají množství hlášených případů zánětů srdečních svalů, které byly spojeny s očkovacími látkami Pfizer a Moderna.

Vzácné případy zánětu srdce mohou být podle nového výzkumu spojeny s vakcínami Pfizer a Moderna, ale lékařští odborníci tvrdí, že riziko těchto okolností je stále mnohem nižší než riziko vážné nemoci nebo úmrtí v důsledku onemocnění COVID-19,” informovala o tom minulý týden v Austrálii stanice ABC.

„Dvě nové americké studie, které byly zveřejněny, zkoumaly celkem 27 lidí, u nichž se během několika dní po očkování vakcínami Pfizer a Moderna rozvinula myokarditida – vzácný zánět srdečního svalu,“ pokračuje zpráva.

Toto oznámení podnítilo lékařského výzkumníka, kterému je často připisováno, že je „vynálezcem vakcíny mRNA“, zvážit toto zjištění.

„Předpokládám, že myokarditida a zánětlivé postižení perikardu (perikarditida) budou sledovány až k mikro-koagulopatii srdečních cév v důsledku účinků peplomerů neboli spike proteinů,” poznamenal na Twitteru Dr. Robert Malone.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Existuje problém migrace spike proteinů do všech orgánů i u vakcín na bázi proteinů, nebo jen u vakcín na bázi genové terapie?“ zeptal se jeden z komentujících.

„Obecně ne, ale mělo by se to nyní prošetřit,” odpověděl Dr. Malone. „Nežádoucí účinky jsou důležitou otázkou. Proto jsem tak nadšený, že se produkt novavax stane dostupným. V podstatě dobře poslouží jako „aktivní kontrola“ pro porovnávání typů nežádoucích účinků.”

Poradní skupina Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydala prohlášení o „pravděpodobné souvislosti“ mezi očkováním COVID-19 a zánětem srdečního svalu ve vzácných případech. Ve více než 300 případech hlášené myokarditidy nebo perikarditidy předcházelo očkování přípravkem Pfizer / BioNTech a Moderna COVID-19 onemocnění srdce.

Pracovní skupina COVID-19 pro bezpečnost vakcín zaznamenala nežádoucí účinek u očkovaných mužů ve věku od 16 do 24 let. Vývoj srdečního onemocnění byl pozorován u dospívajících a mladých dospělých a po druhé dávce u mužů byl podstatně vyšší.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí již dříve schválilo použití experimentálních vakcín proti koronaviru Pfizer-BioNTech u dětí ve věku od 12 let. Navzdory dřívějším zjištěním se nepodařilo tato rozhodnutí zvrátit.

Zkrátka prokazatelně není pravdou, že „riziko onemocnění je stále mnohem nižší než riziko vážné nemoci nebo úmrtí v důsledku nákazy COVID-19. Zkoumání dat CDC ukazuje, že v průběhu celé pandemie COVID-19 došlo k přibližně 324 úmrtím osob mladších 18 let.

Člen Sněmovny reprezentantů USA Thomas Massie, vědec, který vystudoval Massachusettský technologický institut (MIT), dále vysvětlil, že rizika nejsou bezvýznamná.

Děti a mladí dospělí trpí při nákaze COVID-19 nejméně a nejčastěji se u nich v důsledku očkování vyskytne myokarditida. Nikdo by neměl být nucen podstoupit tuto vakcínu. A je obzvláště na pováženou nutit tuto vakcínu těm, kteří se z viru zotavili.

Přeložila jena | Zdroj: Trending Politics

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.