Výzva Iniciativy Ne základnám k zachování míru a podpoře První mezinárodní konference proti vojenským základnám US/NATO

Nečekejme, že za nás občany, lidi této planety, bude zachován a bráněn  MÍR těmi, kteří údajně bojují proti terorismu.
Co změnilo svět, období odzbrojování, ukončování válek a postupné vítězství MÍRU:
– údajný teroristický útok 11. září 2001
– válka proti Afghanistánu 7. října 2001, jako odpověď na 11.září 2001
– válka proti Iráku 20. března 2003, jako odpověď na údajný teroristický útok 11. září 2001 a existenci iráckých zbraní hromadného ničení.

[wp_ad_camp_2]

 

Uvedené teroristické činy nebyly prokázány těm státům, které z toho jsou obviněny.
Ten, kdo si zapálil vlastní dům, ze žhářství obvinil jiné, vyhlásil jim s pomocí dalších válku, aniž by respektoval rozhodnutí  Rady bezpečnosti OSN.
Je bojem proti terorismu spolupráce s teroristy?  Je taková spolupráce krokem k udržení MÍRU, nebo posunutím k další válce?
Jsou současné války vedeny v rozporu s mezinárodním právem a svrchovanými právy platnými pro všechny národy?
Je krokem k udržení MÍRU rozšiřování NATO, jehož členové jsou účastníky válek vedených proti terorismu k hranicím jiného státu v Evropě?
Kladou si politici a zákonodárci otázku, jak je možné, že teroristům nedochází munice, kde ji berou?  V případě války vedené proti Afghanistánu
munice nedošla ani po sedmnáci letech.  Zásobují teroristé teroristy municí?
Kdo tedy hrozí terorismem, když jsou základny NATO v Evropě rozšiřovány do států Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Chorvatsko, Čená Hora, Řecko. Proti kterému státu a jeho teroristickému útoku se mají bránit.
Je třeba skoncovat s loajálním podílem České republiky a účasti na akcích, které nemají oporu v mezinárodním právu, nejsou zaměřené proti teroristům, nebrání naše občany a Českou republiku.  Vyzýváme politickou reprezentaci, zákonodárce :
– k ukončení účasti na všech akcích a misích, které nemají oporu v mezinárodním právu, nejsou pod rozhodnutím – usnesením Rady bezpečnosti OSN,
– ukončení účasti vojáků Armády České republiky na misi v Afghanistánu revokací usnesení Poslanecké sněmovny České republiky č. 185 ze dne 1.června 2018 (sněmovní tisk 150)
– ukončení působení velení US army v rozhodování a využívání prostředků Armády České republiky
– ukončení logistiky, přepravu, skladování zbraní a munice, která není určena pro potřebu Armády České republiky
– nepovolení přeletů cizích vojenských letadel za účelem vedení útoků, přepravy vojenských sil a materiálů, které nemají oporu v mezinárodním právu a Radě bezpečnosti OSN

[wp_ad_camp_2]

 

Aby měl MÍR budoucnost, je nezbytné vyzvat další mírové iniciativy států Evropy, tj. Estonska, Litvy, Lotyšska, Polska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Slovinska, Chorvatska, Čené Hory, aby přijaly stejné požadavky a úplatnily je u politiků, zákonodárců své země a zároveň požádat o podporu k První mezinárodní konferenci proti vojenským základnám US/NATO, která se koná 16.-18. listopadu v Dublinu (http://nousnatobases.org/). Iniciovat evropskou petici s požadavkem na zrušení základen US/NATO v Evropě.
Obracíme se na naše občany s prosbou o podporu naší výzy. Podporu našeho delegáta Petra Picka, který bude tuto naší výzvu v Dublinu prezentovat a pokud to bude možné, přispět k realizaci záměru na účet 2720320001, banka 5500.
za Iniciativu Ne základnám ČR,z.s.
Eva Novotná, mluvčí
zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.