V New Yorku dnes v pondělí začíná proces s filmovým producentem Harvey Weinsteinem, který je obviněn ze sexuálního obtěžování a znásilnění více než osmdesáti žen.

Weinstein (67), jeden z nejmocnějších hollywoodských producentů, obvinění odmítá a tvrdí, že sexuální kontakty se vždy odehrály se souhlasem obou stran. Soud se zatím bude zabývat případem dvou žen, z nichž jednu měl nutit k orálnímu sexu a druhou znásilnit. Hrozí mu až doživotní vězení.

 

[wp_ad_camp_2]

Jedna z žen je bývalá asistentka produkce Mimi Haleyiová, která uvedla, že ji Weinstein sexuálně napadl v roce 2006. Prokurátoři tvrdí, že Weinstein druhou ženu znásilnil v roce 2013, ovšem její identita není veřejně známa.

Tato obvinění pomohla podpořit hnutí MeToo, ve kterém stovky žen veřejně obvinily mocné a známé muže z oblasti byznysu, politiky, médií a zábavního průmyslu, ze sexuálního obtěžování nebo napadení.

Přeložila tereza | Zdroj: Reuters

Odstranění Weinsteina je součástí čistek, které probíhají na několika úrovních. Hollywood je jedno zdoupat pedofilie a satanistických praktik v USA.

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.