;

Od příštího roku by měl v Česku platit zákaz domobrany. Poslaneckou novelu zákona o nakládání se zbraněmi, která zakazuje vznik různých paramilitárních skupin, na pondělním zasedání podpořila vláda.

Novelu podepsali poslanci ze všech stran, které jsou v parlamentu zastoupeny. Původně ji mělo připravit ministerstvo vnitra, kvůli rychlejšímu projednání ji ale nakonec předložili zástupci všech sněmovních partají.

Cílem je znemožnit, aby se paramilitární skupiny, které jsou mimo oficiální bezpečnostní systém, vyzbrojovaly a často se zbraněmi usilovaly o prosazování svých ideologických cílů.

.

„Tuto aktivitu podporuji, za mě tam bude kladné stanovisko. Tento návrh řeší, aby nevznikaly svévolné spolky, ale aby to bylo organizované a bylo to pod odborným dozorem,“ řekl v pondělí při příchodu na jednání vlády ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

.

Předloha nyní poputuje do Sněmovny, kde o ní budou debatovat poslanci.

Zdroj: Novinky

.

Jistě, seberme lidem zbraně a zakažme jim zájmové spolky. Co kdyby se náhodou chtěli bránit Al-Hamáčkovým hrdlo-řezům anebo africkým „gynekologům“, že???

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.