Od příštího roku by měl v Česku platit zákaz domobrany. Poslaneckou novelu zákona o nakládání se zbraněmi, která zakazuje vznik různých paramilitárních skupin, na pondělním zasedání podpořila vláda.

Novelu podepsali poslanci ze všech stran, které jsou v parlamentu zastoupeny. Původně ji mělo připravit ministerstvo vnitra, kvůli rychlejšímu projednání ji ale nakonec předložili zástupci všech sněmovních partají.

[wp_ad_camp_2]

Cílem je znemožnit, aby se paramilitární skupiny, které jsou mimo oficiální bezpečnostní systém, vyzbrojovaly a často se zbraněmi usilovaly o prosazování svých ideologických cílů.

.

„Tuto aktivitu podporuji, za mě tam bude kladné stanovisko. Tento návrh řeší, aby nevznikaly svévolné spolky, ale aby to bylo organizované a bylo to pod odborným dozorem,“ řekl v pondělí při příchodu na jednání vlády ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

.

Předloha nyní poputuje do Sněmovny, kde o ní budou debatovat poslanci.

Zdroj: Novinky

.

Jistě, seberme lidem zbraně a zakažme jim zájmové spolky. Co kdyby se náhodou chtěli bránit Al-Hamáčkovým hrdlo-řezům anebo africkým „gynekologům“, že???

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.