Mozkové trombózy, trombocytopenie, záněty srdečního svalu a podobná závažná onemocnění patří k vedlejším účinkům experimentálních korona vakcín. Jedna konkrétní skupina je však ohrožena dvojnásob: piloti.

Je známo, že piloti mají zvýšené riziko vzniku krevních sraženin v důsledku častého a dlouhodobého cestování letadlem. Osoby očkované vakcínou COVID-19 jsou rovněž vystaveny zvýšenému riziku vzniku krevních sraženin. To vše dohromady potenciálně vystavuje piloty zvýšenému riziku.

Minulý týden zemřeli u British Airways během velmi krátké doby čtyři piloti. Na sociálních sítích se pak rozšířila fáma, že postižení byli očkováni covid vakcínou teprve nedávno.

Letecká společnost poté na Twitteru potvrdila smrt pilotů, ale popřela souvislost: „Nedávno bohužel zemřeli čtyři členové naší pilotní komunity. Myslíme na jejich rodiny a přátele. Tvrzení na sociálních sítích, že tato čtyři úmrtí spolu souvisejí, však nejsou pravdivá.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Předchozí onemocnění pilotů „velmi nepravděpodobná“

Toto prohlášení však fámy nezastavilo, naopak. K tomuto příspěvku se vyjádřila řada uživatelů Twitteru. Jeden z uživatelů proto v dalším tweetu napsal:

„Upřímnou soustrast všem postiženým. Pokud vím, piloti se pravidelně podrobují lékařským testům, je úmrtnost vašich pilotů normální nebo neobvyklá?“

Další uživatel upozorňuje, že piloti podléhají každoroční lékařské prohlídce. Po dosažení určitého věku se podle něj lékařská kontrola provádí každých šest měsíců. Proto bylo velmi nepravděpodobné, že by tito piloti trpěli již dříve existujícími potížemi. „Mimochodem, v poslední době zemřelo také mnoho indických pilotů!“ dodává.

Čtyři náhlá úmrtí původně zdravých pilotů během krátkého času vzbuzuje dohady na sociálních médiích. Souvislost s očkováním by mohla být možná. British Airways přece udávají, že 85 procent jejich zaměstnanců je již naočkováno.

Stejně tak Reuters jako různí „ověřovatelé faktů“ tvrdě pracovali na tom, aby rozbili zvěsti, které by mohly poukazovat na úmrtí pilotů kvůli COVID vakcíně, kritizuje The Colorado Herald.

Je možné, že jednoho dne média zrevidují svůj postoj i vůči vakcíně proti COVID-19, když už nebude možné tomu dále zabránit.

Nějaký problém pro leteckou dopravu?

Že piloti již podléhají zvýšenému riziku trombózy, což je činí rizikovou skupinou pro vakcíny COVID-19, však není žádná chybná informace, nýbrž fakt.

Podle jedné studie zveřejněné v „Journal of Thrombosis and Haemostasis“ v roce 2014 měli piloti kvůli častějším a delším leteckým cestám zvýšené riziko srážlivosti krve. Piloti byli vybídnuti, aby si dávali pozor na známky hluboké žilní trombózy a srážlivosti krve, a přijali preventivní opatření, jako je nošení kompresních punčoch a natahování nohou během delších letů.

Podle amerického Federálního úřadu pro bezpečnost letectví (FAA) mohou posádky letadel, piloti a řídící letového provozu s licencí v USA „obdržet vakcíny proti covid od firem Pfizer-BioNTech, Moderna a Johnson & Johnson [pozn. red.: očkování posledně jmenovanou vakcínou je v současné době pozastaveno]. Po každé dávce však musí následovat 48hodinová doba zákazu letů nebo bezpečnostní přestávka v provozu.“

Očkovací látka Astra Zeneca není v USA povolena a vede ke ztrátě FAA průkazu.

Očkovací povinnost a prémie za očkování

Institut Paula Ehrlicha, který je zodpovědný za bezpečnost vakcín proti covid, se v aktuální zprávě o stavu vakcín podrobněji věnuje závažným a někdy i smrtelným vedlejším účinkům vakcín, které se projevují jako žilní a nebo arteriální trombózy v kombinaci s trombocytopenií (nedostatkem krevních destiček), zkráceně TTS.

Tyto závažné nežádoucí příhody, které byly popsány jako velmi vzácné, byly pozorovány po podání vektorových vakcín Vaxzevria (AstraZeneca) a Ad26.COV2.S (Janssen/Johnson & Johnson).

Společnost Delta Airlines nyní vyžaduje očkování proti COVID-19 u všech nových zaměstnanců. Společnost American Airlines očkování nevyžaduje, ale svým zaměstnancům dává den volna a 50 dolarů, pokud se nechají očkovat. Druhá možnost je z hlediska lékařské etiky přinejmenším sporná vzhledem k Norimberskému kodexu, který vyžaduje svobodné – neboli neovlivněné – rozhodnutí jednotlivce.

Počet zrušených letů se zvýšil o 580 procent

Podle společnosti FlightAware, která sleduje lety, je průměrná hodnota celosvětově zrušených letů 120 000 za rok. Průměrný den je podle webu 329 zrušených letů a dvoudenní průměr je 658 zrušených letů.

Společnost American Airlines nedávno oznámila, že do poloviny července zruší stovky letů. Tato letecká společnost také viní z preventivního zrušení letů problémy s počasím a také nedostatek pracovních sil.

British Airways minulý týden (21.6 až 27.6) zrušila stovky letů a propustila tisíce zaměstnanců.

Přeložila andrea | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.