Americké ministerstvo obrany uvádí, že nemá žádné „podpůrné důkazy“, které by prokazovaly údajnou ruskou odměnu za amerického vojáka v Afganistánu. „Rád bych ujistil veškerý náš vojenský personál, že ministerstvo bere veškeré potenciální hrozby na vojenský personál USA velmi vážně.“

Některé americké noviny se odvolávaly na informace tajných služeb, podle kterých údajně ruští agenti slibovali peníze militantním islamistům Talibanu za útoky na pozice USA. Odměny měly být přislíbeny za usmrcení zahraničních vojáků, mimo jiné také Britů. Media se také odvolávala na anonymní zdroje, že Trump byl o tomto nebezpečí informován, což ale popírá. New York Times v pondělí večer dodaly: Trump měl údajně koncem února obdržet písemný briefing. Je relevantní, kolik toho prezident věděl, neboť nejsou známá žádná opatření vlády USA v této věci proti Moskvě. Trump se přímo k těmto obviněním vyjádřil poprvé tuto středu a mediální zprávy odmítnul.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Báchorka o ruských odměnách je jen další smyšlenou falešnou zprávou, která se vypráví jen proto, aby poškodila mě a stranu republikánů“, napsal Trump v pondělí ráno na Twittru. „Ten tajný zdroj možná ani neexistuje, stejně jako sám tento příběh“, tweetoval Trump. Vyzval New York Times, aby zveřejnily své zdroje. „Je to jen další kachna!.“ Kreml označil mediální zprávy za „lži“. „Největší, nejuznávanější a nejprestižnější masmédia světa nepřestávají již po celé roky šířit absolutní „kachny“, řekl následně mluvčí Kremlu Dmitri Peskow agentuře Interfax.

Pozoruhodné: Před několika týdny zveřejnil Trump svůj nápad, že by pozval Rusko na nadcházející summit G7. To by bylo aktem sbližování mezi západními zeměmi a Ruskem.

Také Pentagon mezitím sdělil, že dosud neexistují žádné „potvrzující důkazy“ pro tvrzení, která byla zveřejněná. I nadále se bude zabývat tím, aby tyto zprávy vyhodnotil. Předsedkyně sněmovny reprezentantů USA, demokratka Nancy Plosi, mluvila v pondělí s ředitelem zpravodajské služby, Johnem Ratcliffem, stejně jako s šéfkou CIA Gina Haspel a dle svých slov požádala o další informace k těmto „znepokojivým“ zprávám. Poslanci musí být přímo informováni o těchto zjištěních.

Solvecon komentuje dění

Poskytovatel finančních služeb Solvecon komentuje dění ve svém ve svém aktuálním Forex – reporu takto:

Ekonomii stále silněji předurčuje politika. Tím je politika stále více rozhodující pro vývoj kapitálových trhů. Z tohoto důvodu jsme nuceni se tímto tématem zabývat.

Analýza se usazuje minimálně na dvě úrovně. První úroveň je z historie a vtipné evidence. Ta druhá úroveň se pohybuje v současnosti. Přičemž jsou poznatky z minulosti pomocným prostředkem (mimo jiné důvěryhodnost, sledování záznamů), za účelem možnosti získání jasnosti z okolností aktuálních politických opatření. Z toho je možné v dalším období odvodit výsledky.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Báchorky jsou jako vředy. Člověk je vlastně vůbec nepotřebuje. V novém tisíciletí jich už bylo až přespříliš! Tajné služby pracují v utajení. Pokud tak nečiní, jedná se o markantní anomálii. Anomálie na této úrovni nemají vůbec nic společného s náhodami. Takže pokud tajné služby přijdou s něčím na veřejnost, znamená to, že je třeba si dávat pozor. Ty pak pravidelně dodávají munici, aby mohly manipulovat veřejným míněním. Přitom by se v aktuálním případě „ruských odměn“ mohlo jednat o volby v USA, aby byl Trump zatížen. To bylo už i v pozadí báchorky „Russiagate.“

Schůdným prostředkem tajných služeb jsou báchorky. I když se rozplynou, vždy něco zanechají, bohužel navzdory zločinům spáchaných na lidech a pravdě, až příliš málo na samotných tajných službách.

V myšlenkách se vracíme ke lži zpravodajských služeb kvůli válce v Iráku (základu pro válečné zločiny západu (agresora), které nikdy nebyly odčiněny). Dále se dostáváme k tématu „Russiagate“, které se jim už dávno rozsypalo pod rukama.

Nyní se ze strany „Five Eyes“ pokoušejí o příběh „Odměny za hlavu vojáků USA pro Taliban“ v Afganistánu, aby mohli pomocí tajných služeb fakticky vykonávat domácí, ale i zahraniční politiku bez demokratického mandátu. Faktem je, že USA poskytovala v přeneseném smyslu slova odměny za hlavu sovětského vojáka v Afganistánu, když společně s tajnými službami podporovala Taliban svou logistikou a zbraněmi. „Food for a lot of Thought.“

To jsou fakta, to co „Five Eyes“ dosud nabízejí, jsou stále spíše jen báchorky!

Pro tadesco přeložila Marki | Zdroj: DWN

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.