Stálá americká zástupkyně při OSN Nikki Haleyová v úterý komentovala prohlášení palestinského vyjednavače Saiba Erikata, který na začátku tohoto měsíce navrhl, aby „držela hubu“. Při projevu na zasedání Rady bezpečnosti americká diplomatka řekla, že bude i nadále „hovořit tvrdou pravdu“.

Ve svém projevu se stálá zástupkyně USA opakovaně obracela přímo na prezidenta Palestiny Mahmúda Abbáse, který však hned po svém vystoupení opustil Radu bezpečnosti, aniž by poslouchal izraelského stálého zástupce Dannyho Danone nebo Haleyovu. „Dnes natahuju ruku Spojených států palestinskému národu v zájmu míru a my jsme plně připraveni čelit budoucnosti, v níž bude vládnout prosperita a soužití (izraelských a palestinských národů),“ řekla diplomatka.

„Vítáme vás tady jako vůdce palestinského lidu, ale odmítám radu, kterou mi nedávno dal váš hlavní vyjednavač Saib Erikat. Neudělám to. Místo toho budu mluvit v úctyhodném tónu tvrdé pravdy,“ dodala diplomatka.

Oficiální zástupce Palestiny v jednáních s Izraelem Saeb Erekat udělal ostré poznámky proti Haleyové v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Donia Al-Watan na začátku února. Erikat komentoval projev americké zástupkyně na zasedání Rady bezpečnosti OSN v lednu, během kterého obvinila palestinské vedení z nedostatku touhy po mírovém urovnání konfliktu. „Nikki Haleyováby měla držet hubu a uvědomit si, že problém není palestinské vedení. Naopak, problém je izraelská okupační politika, kterou budou i nadále provádět,“ řekl Erikat.Na zasedání Rady bezpečnosti OSN v úterý americká diplomatka vyzvala palestinské úřady, aby udělaly výběr, na kterém podle ní bude záviset vyhlídka na mírové řešení konfliktu s Izraelem.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.