V ruské vládě končí práce na usnesení, které předpokládá zavedení odvetných ekonomických sankcí na sankce Ukrajiny vůči 360 společnostem a více než 50 fyzickým osobám, oznámil zdroj v kabinetu ministrů a slíbil mnoho překvapení pro ukrajinské občany.

„V nejbližší době bude tento dokument předložen k podepsání předsedovi vlády, po podepsání bude zveřejněn,“ řekl zdroj novinářům.

[wp_ad_camp_2]

 

Podle jeho slov se odvetná opatření dotknou asi 360 společností a více než 50 fyzických osob.
Když mluvil o osobách, které se dostaly na seznam, řekl, že tam bude mnoho překvapení pro občany Ukrajiny, kteří uvidí, že někteří jejich předáci, kteří zastávají radikální názory mj. na vztahy mezi oběma zeměmi a národy a také jejich okolí, jsou přitom ochotni na těchto vztazích vydělávat.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal 22. října výnos o zvláštních hospodářských opatřeních v souvislosti s nepřátelskými a odporujícími mezinárodnímu právu akcemi Ukrajiny vůči občanům Ruska. Ruský premiér Dmitrij Medveděv oznámil, že odvetná opatření budou platit pro stovky Ukrajinců a ukrajinských společností, které způsobují Rusku škody. Ujistil přitom, že tato opatření se nedotknou ukrajinského národa jako celku.

zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.