…..zajímavé zprávy od našeho dopisovatele z Paříže….

00:05

Na zníženie vplyvu a účasti vláda a média využívajú efekt vyčíslenia škôd?!

Po ukončení devätnásteho pokračovania protestov Žltých viest po celom Francúzsku nastáva zdesenie! Účasť sa neznižuje, ale rastie! Rozmiestnenie vojakov v Paríži malo za následok len asi polovičnú účasť oproti minulým protestov. Podľa oficiálnych odhadov len niečo cez 3.000 ľudí. Avšak skutočné zdesenie pre vládu je obrovské zvýšenie počtov účastníkov v rôznych mestách po celom Francúzsku! Ako vyhlásil minister vnútra, toto sa musí skončiť! Ako, a hlavne čím chcú ukončiť toto masové hnutie však nepovedal. Po zistení o zvyšovaní počtu protestujúcich v mestách po celom Francúzsku, je to po devätnástom víkende v rade za sebou naozaj zlá správa pre prezidenta, ktorý už ani radšej nič nevyhlasuje, lebo jeho vplyv na ukončenie je už nulový, takým aj asi zostane.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Od utorka tohto týždňa je badať v médiách novu taktiku. Bilancovanie škôd a vykresľovanie hrôzostrašných scenárov, koľko to stálo, koľko to stojí a čo to ešte bude stáť štát, takéto vyčíňanie. Všetky odhady škôd sú podľa všetkého cucané z prsta, alebo ťahané z klobúka! Takto krásne zaokrúhlené čísla by si snáď ani človek nemohol vymyslieť!

Celkové škody 975.000.000€ (skoro miliarda €) z toho 700.000.000€ radary na meranie rýchlosti, 25.000.000€ poničené domy a autá, 200.000.000€ škody pre podnikanie a podniky a 50.000.000€ pre straty zamestnancov. Takáto je predložená bilancia škôd. Čísla, ktoré majú ohúriť. No presne neviem koho majú ohúriť? Či ľudí, aby už neprišli a nedošlo k ďalším škodám? Či, aby ľudia nebláznili a platili všetko čo im vláda dá platiť a mali dostatočné výčitky, že platia málo? Či ukázať svoju neschopnosť vlády pri masovom a organizovanom protivládnom proteste? Ponechám na každom čitateľovi, k čomu ho to nabáda!

[wp_ad_camp_2]

 

Niektoré média sa dokonca uchýlili k vyvolaniu priamej zodpovednosti cez výčitky, že keď ľudia zničili pri protestoch, a v rámci nich radare na cestách kvôli tomu zahynuli už traja ľudia?!? V jednom z južných departmentov bolo zničených až 94% radarov na cestách. Obludnosť klamstiev a podsúvaných špekulácii nemá v súčasnosti konca kraja! Pokračuje zastrašovanie lídrov hnutia a to šikanovaním zo strany vládnych úradov, a to ich zadržiavaním, pokutovaním a predvolávaním na výsluchy, kde im je vyhrážané. Proste demokracia na diktátorský spôsob. Očakáva sa už len nasadenie letectva v malých mestách s cieľom zastrašiť, ako v správnych diktatúrach býva zvykom. Tu však ide o demokratické zastrašovanie čo je iné, ako keď to robia diktátori! To len, aby bol vidieť ten iný narativ, metódy sú tie isté!

Zajtrajšok predpokladá vysokú účasť aj z dôvodu pekného slnečného počasia na celom území Francúzska. Takýto úkaz býva málokedy, tak aj zajtrajšok bude asi výnimočný! Nechajme sa prekvapiť čo sa zajtra a nasledujúce dni uskutoční? Zmena je stál možná!

Erik Steiner

[wp_ad_camp_2]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.