;

…..zajímavé zprávy od našeho dopisovatele z Paříže….

00:05

Na zníženie vplyvu a účasti vláda a média využívajú efekt vyčíslenia škôd?!

Po ukončení devätnásteho pokračovania protestov Žltých viest po celom Francúzsku nastáva zdesenie! Účasť sa neznižuje, ale rastie! Rozmiestnenie vojakov v Paríži malo za následok len asi polovičnú účasť oproti minulým protestov. Podľa oficiálnych odhadov len niečo cez 3.000 ľudí. Avšak skutočné zdesenie pre vládu je obrovské zvýšenie počtov účastníkov v rôznych mestách po celom Francúzsku! Ako vyhlásil minister vnútra, toto sa musí skončiť! Ako, a hlavne čím chcú ukončiť toto masové hnutie však nepovedal. Po zistení o zvyšovaní počtu protestujúcich v mestách po celom Francúzsku, je to po devätnástom víkende v rade za sebou naozaj zlá správa pre prezidenta, ktorý už ani radšej nič nevyhlasuje, lebo jeho vplyv na ukončenie je už nulový, takým aj asi zostane.

 

 

Od utorka tohto týždňa je badať v médiách novu taktiku. Bilancovanie škôd a vykresľovanie hrôzostrašných scenárov, koľko to stálo, koľko to stojí a čo to ešte bude stáť štát, takéto vyčíňanie. Všetky odhady škôd sú podľa všetkého cucané z prsta, alebo ťahané z klobúka! Takto krásne zaokrúhlené čísla by si snáď ani človek nemohol vymyslieť!

Celkové škody 975.000.000€ (skoro miliarda €) z toho 700.000.000€ radary na meranie rýchlosti, 25.000.000€ poničené domy a autá, 200.000.000€ škody pre podnikanie a podniky a 50.000.000€ pre straty zamestnancov. Takáto je predložená bilancia škôd. Čísla, ktoré majú ohúriť. No presne neviem koho majú ohúriť? Či ľudí, aby už neprišli a nedošlo k ďalším škodám? Či, aby ľudia nebláznili a platili všetko čo im vláda dá platiť a mali dostatočné výčitky, že platia málo? Či ukázať svoju neschopnosť vlády pri masovom a organizovanom protivládnom proteste? Ponechám na každom čitateľovi, k čomu ho to nabáda!

 

Niektoré média sa dokonca uchýlili k vyvolaniu priamej zodpovednosti cez výčitky, že keď ľudia zničili pri protestoch, a v rámci nich radare na cestách kvôli tomu zahynuli už traja ľudia?!? V jednom z južných departmentov bolo zničených až 94% radarov na cestách. Obludnosť klamstiev a podsúvaných špekulácii nemá v súčasnosti konca kraja! Pokračuje zastrašovanie lídrov hnutia a to šikanovaním zo strany vládnych úradov, a to ich zadržiavaním, pokutovaním a predvolávaním na výsluchy, kde im je vyhrážané. Proste demokracia na diktátorský spôsob. Očakáva sa už len nasadenie letectva v malých mestách s cieľom zastrašiť, ako v správnych diktatúrach býva zvykom. Tu však ide o demokratické zastrašovanie čo je iné, ako keď to robia diktátori! To len, aby bol vidieť ten iný narativ, metódy sú tie isté!

Zajtrajšok predpokladá vysokú účasť aj z dôvodu pekného slnečného počasia na celom území Francúzska. Takýto úkaz býva málokedy, tak aj zajtrajšok bude asi výnimočný! Nechajme sa prekvapiť čo sa zajtra a nasledujúce dni uskutoční? Zmena je stál možná!

Erik Steiner

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.