Posledné dva roky americkí vojenskí experti otvorene prezentovali, že USA sledujú v Európe prostredníctvom NATO dva hlavné ciele. Vyhnať z nej Rusko ako nástupníka Sovietskeho zväzu a zároveň ju mať pod kontrolou, aby nezrodila nového Führera.

Ruský vojenský expert Igor Nikolajčuk pripomína, že USA spôsobili Nemecku tretiu najväčšiu porážku v jeho histórii v dôsledku hybridnej vojny. A bez toho, aby mu „dali“ Ukrajinu. Po nej totiž Nemci túžili už od začiatku 20. storočia.

Nikolajčuk upozorňuje, že tri generácie Nemcov vyrastali v tom, že sa majú kajať za hriechy fašizmu. Čo ich unavilo. Opäť sa v nich preto prebudili veľmocenské sny. Ale Biden ich porazil „mäkkou silou“ a získal Európu bez jediného výstrelu. Je zrejmé, že USA už nedovolia Nemecku dominovať Starému svetu.

Celú dobu Európa všeobecne a najmä politická elita Nemecka opakovali zaklínadlo „USA sú priateľ a Rusko nepriateľ“. A všetky reči o zničení Európy Amerikou boli len ruskou propagandou.

Nemecko v hlavnej úlohe

Lenže švédsky Nya Dagbladet zverejnil tajné memorandum stratégov korporácie RAND spolupracujúcich s Pentagónom. Pochádza z januára 2022. Tento trojstranový dokument otvorene načrtáva plán Američanov na úplné zničenie európskeho hospodárstva pomocou Ukrajiny. Dôležitú úlohu v ňom zohráva Nemecko a vláda Olafa Scholza.

Podľa tohto plánu má Nemecko oslabiť zastavenie ruských dodávok plynu a ropy. Čo spôsobí petrochemickú a metalurgickú katastrofu so stratami 300 miliárd eur. V dôsledku toho v celej Európe vzrastie nezamestnanosť a migrácia. Najlepšie mozgy z Európy emigrujú do USA. Na čom Washington nakoniec získa až 9 biliónov dolárov.

Je možné dúfať, že po zverejnení dokumentu Európa konečne pochopí, o čo ide v tejto veľkej geopolitickej hre. A kto má skutočný záujem na energetickej kríze. A možno konečne zmení svoj nenávistný postoj voči Rusku.

„Rusko sa v roku 1991 domnievalo, že studená vojna skončila. Lenže v Európe sa mnohí politici usmiali. A zároveň naďalej pripravovali ďalšiu konfrontáciu,“ pripomenul člen ruskej Komunistickej strany Sergej Nacievskij.

Takže nie je prekvapením, že Európa na pozadí nedávnych politických udalostí zaujala akoby na rozkaz rusofóbny postoj. Veď mnohí, ktorí robia politiku súčasnej Európskej únii, dostali buď priamo vzdelanie v USA, alebo sú pod silným vplyvom Washingtonu.

Švédi to napísali správne. Súčasný konflikt na Ukrajine so všetkými jeho dôsledkami organizujú USA. Keby Amerika chcela, všetko sa zastaví. Lenže nemá dôvod. Ťaží z toho, čo sa deje. Koniec koncov, Nemecko bolo schopné vybudovať súčasnú EÚ len vďaka lacným energetickým zdrojom z Ruska.

Prečo bol plán odhalený

Ako je vôbec možné, že bol takýto dokument zverejnený? Veď všetky európske médiá sú kontrolované Amerikou. Možno ide o posledné zostávajúce záblesky rozumu. Možno chcel niekto povedať Európanom, čo na nich chystajú.

„Možno len dúfať, že takéto triezve hlasy zaznejú v Európe čoraz častejšie. Ale že sa Európa vďaka nim spamätá, je málo pravdepodobné,“ myslí si doktor politických vied, špecialista na sociálno-politické procesy a krízové situácie v krajinách strednej Európy a Ruska a tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Ruskej federácie Sergej Obuchov.

Ide o zmenu samotných základov globálnych ekonomických procesov pod rúškom konfliktu na Ukrajine. Virtualizácia trhov s ropou a plynom umožňuje predovšetkým americkým finančným korporáciám so ziskom kontrolovať všetky energetické toky. Koncept ziskových marží v kapitalizme nebol zatiaľ zrušený.

Európa sa tak možno „spamätá“ až v dôsledku nejakej novej katastrofy. Povedzme ako v roku 1945. Keď Červená armáda Sovietskeho zväzu vstúpila do Berlína.

Príde nádej zo Švédska?

Možno práve vo švédskej vláde došlo k určitému preskupeniu síl. A do popredia sa dostávajú pravicoví radikáli. Tí sa stavajú proti nadnárodným globálnym korporáciám. Takže zrejme aspoň časť švédskej politickej elity bije na poplach.

Ak Európa a konkrétne Švédi v blízkej budúcnosti neuvidia nejakú radikálnu zmenu situácie v rámci ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine, západné elity budú naďalej pod vplyvom USA.

Všetko bude závisieť od rovnováhy síl. Jasne tu podľa Obuchova vidno paralely s bitkou o Moskvu počas Veľkej vlasteneckej vojny. Keď sa Sovietskemu zväzu podarilo zmeniť situáciu vo svoj prospech. V Európe sa okamžite objavilo antifašistické hnutie. A Roosevelt a Churchill sa stali ústretovejšími. To isté platí aj teraz. Západné elity zrejme „osvieti“ až dosiahnutie cieľov špeciálnej operácie na Ukrajine.

Cieľom je Arktída

A dovtedy sa zjavne Európa a najmä Švédsko a Fínsko nezbavia jarma USA. Podľa vedúceho Katedry politológie a sociológie ruskej Ekonomickej univerzity a vojenského politológa Andreja Koškina sú totiž vynikajúcim odrazovým mostíkom pre NATO a jeho kurátorov. Základňou pri uplatňovaní ich vojensko-politického tlaku na Rusko v nadchádzajúcej bitke o arktické zdroje.

Pretože „hlavnou cenou“ 21. storočia pre víťaza nie je obnovenie súčasného stavu na Ukrajine. Ani rozšírenie NATO na východ. Ale Arktída s jej nepredstaviteľnými zdrojmi.

Koškin považuje to, čo sa teraz deje vo svete, za bezpochyby veľmi smutné a znepokojujúce. „Nejde však o nič iné ako o akúsi skrytú fázu,“ domnieva sa.

Podľa jeho hlbokého presvedčenia sa možno až v nie tak ďalekej budúcnosti rozvinie ostrý boj o Arktídu. Čo môže byť oveľa násilnejšie ako to, čo sa deje teraz. A rozšírením NATO americkí kurátori jednoducho vytvárajú širší odrazový mostík pre nadchádzajúcu konfrontáciu.

Kurátori Západu sa nezastavia pred ničím

V tomto prípade nebudú mať podľa Koškina už žiadne zábrany. Nebudú brať do úvahy žiadne vojenské, politické či morálne obmedzenia. Budú odhodlaní k akejkoľvek provokácii. Len aby dostali príležitosť zvýšiť tlak na Rusko. V už dávno rozpútanej hybridnej vojne proti Rusku Američania a Briti neopovrhnú ničím. Stávky sú totiž veľmi vysoké.

Preložil g. / Zdroj: Ruská jar

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.