Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

Související zprávy

 • Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil
  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

 • Zprávy ze světa – 9.9.2023
  Zprávy ze světa – 9.9.2023

  Zprávy ze světa – 9.9.2023

 • CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii
  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

 • Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí
  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

Zprávy ze světa 4.5.2022

Nejvyšší ukrajinský bezpečnostní představitel prohlásil, že místo mírové smlouvy je Kyjev připraven podepsat s Moskvou pouze dokument, který by dokončil porážku Ruska.

V pondělním televizním rozhovoru byl Alexej Danilov, šéf ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany (RBNO), dotázán na mezinárodní bezpečnostní záruky pro Kyjev a možný mír s Ruskem.

Danilov odpověděl: „S Ruskem můžeme podepsat pouze akt jeho kapitulace. Čím dříve to udělá, tím lépe pro jeho zemi.“ (Opravdu absurdní a směšný požadavek, pozn. př.)

***** ****

Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrel v pondělí varoval, že další ruské banky budou odpojeny od globálního bankovního komunikačního systému SWIFT.

„V bankovním sektoru bude přibývat ruských bank, které opustí systém SWIFT,“ cituje agentura AFP Borrellova slova, která pronesl během návštěvy Panamy. Dodal, že zatím nemůže prozradit jména ani počet finančních institucí, kterých se to týká.

***** ****

V pondělí večer zveřejnil server Politico 98stránkový dokument, z něhož vyplývá, že Nejvyšší soud USA je ochoten zrušit rozsudky Roe v. Wade z roku 1973 a Planned Parenthood v. Casey z roku 1992, tedy dva precedenty, díky nimž byly potraty v USA legální i bez zákona Kongresu. Dokument, jehož autorem je soudce Samuel Alito, byl mezitím potvrzen jako pravý.

***** ****

V továrně Azovstal se znovu bojuje. Ruská a ukrajinská média tvrdí, že ocelárna se dostala pod těžkou dělostřeleckou palbu a letecké bombardování. Několik médií v úterý informovalo o obnovení bojů v továrně Azovstal v ukrajinském městě Mariupol a na sociálních sítích se objevily záběry, na nichž se z ocelárny valí kouř. Tato eskalace zřejmě ukončila evakuační příměří, které dříve vyhlásily ruské síly.

***** ****

Putin vyzývá Macrona, aby pomohl zastavit ukrajinské „válečné zločiny“. Ruský prezident vyzval Západ, aby zastavil dodávky zbraní Kyjevu.

Západ může pomoci zastavit „válečné zločiny“, které páchají ukrajinské síly, pokud využije svého vlivu na Kyjev a zastaví dodávky zbraní do země, řekl v úterý podle Kremlu ruský prezident Vladimír Putin svému francouzskému protějšku Emmanuelu Macronovi.

***** ****

Ruská armáda tvrdí, že v sedmi ukrajinských přístavech uvízly desítky zahraničních lodí ze 17ti zemí.

Ukrajinští nacionalisté nadále drží jako rukojmí 90 cizinců z pěti zemí jako živý štít, uvedl náčelník ruského velitelského centra národní obrany Michail Mizincev.

***** ****

Ukrajinské síly drží u škol v Nikolajevu obrněné transportéry a raketomety. Ukrajinská obrněná vozidla a raketomety byly rozmístěny na školních dvorech ve městě Nikolajev, ale nedošlo k evakuaci civilistů z blízkých obytných oblastí, uvedl v úterý šéf ruského velitelského centra národní obrany Michail Mizincev.

V obci Raigorodok v Kramatorské oblasti neonacisté vytvořili palebná postavení v horních patrech obytných domů a sklepy přeměnili na muniční sklady, uvedl Mizincev, který vede meziresortní koordinační centrum pro humanitární pomoc na Ukrajině.

***** ****

Ruská armáda evakuovala 11 564 civilistů z rizikových oblastí Ukrajiny, Doněcké a Luhanské republiky, a to i navzdory obstrukcím, které vytváří Kyjev.

***** ****

Mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov uvedl, že letouny ruských vzdušných a kosmických sil v úterý zničily pomocí inteligentních raket tři radary ukrajinských systémů protivzdušné obrany S-300.

Ruská protivzdušná obrana v úterý sestřelila ukrajinskou raketu Točka-U a zachytila 9 raket Smerč nad Doněckou lidovou republikou a Charkovskou oblastí.

Taktické a armádní letouny ruských vzdušných a kosmických sil zasáhly 39 vojenských cílů na Ukrajině: včetně dvou velitelských center a 36 míst s živou silou a materiálem.

Ruské dělostřelectvo zasáhlo 11 velitelských center a 54 ukrajinských dělostřeleckých pozic, dva sklady pohonných hmot a maziv a 342 opěrných bodů a míst, kde se nachází živá síla a materiál. Eliminováno bylo až 190 nacionalistů a 31 kusů ukrajinské vojenské techniky.

***** ****

Jak vyplývá z průzkumu veřejného mínění agentury Forsa, který byl proveden na žádost televizních stanic RTL a N-TV, stále méně Němců souhlasí s dodávkami zbraní na Ukrajinu.

Jak vyplývá z výsledků průzkumu zveřejněných v úterý, na začátku dubna bylo pro dodávky útočných a těžkých zbraní na Ukrajinu 55 % respondentů. Nyní se myšlenka takové podpory Ukrajiny ze strany Německa těší podpoře 46 %, zatímco podíl těch, kteří jsou proti poskytování zbraní Kyjevu, se zvýšil z 33 % na 44 %.

Většina dotázaných Němců se domnívá, že situaci na Ukrajině lze vyřešit pouze pomocí rozhovorů a diplomacie, zatímco 24 % vidí pouze vojenské řešení.

Průzkum byl proveden ve dnech 29. dubna až 2. května. Dotazováno bylo 1004 respondentů.

***** ****

Ministerstvo vnitra samozvaného Podněstří potvrdilo, že v obci Majak došlo k pokusu o teroristický útok pomocí dronu naloženého výbušninami.

Od výbuchů antén z minulého týdne byla zpřísněna ostraha televizního a rozhlasového centra. Při hlídkování na území podněsterského televizního a rozhlasového centra pohraničníci spatřili dron, který byl zneškodněn.

***** ****

Případná konfiskace ruského majetku v zahraničí bude bezprecedentní a takový krok západních zemí naznačuje, že se svět zbavuje zbytků mezinárodního práva v ekonomice. Tento názor vyjádřil korespondentovi agentury TASS Kyle Shostak, generální ředitel společnosti Navigator Principal Investors LLC.

*****

Z agentury TASS a RT vybral a přeložil roman

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
18 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře