Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Svět se řítí do doby ledové? Podle modelu se Země začne v roce 2021 výrazně ochlazovat
Už za deset let může na Zemi vypuknout „malá doba ledová“. Tvrdí to vědci, kteří vycházejí z matematického modelu magnetické energie Slunce a podle kterých teploty začnou klesat už v roce 2021.
[wp_ad_camp_2]Podle vědců nastane fenomén známý jako Maunderovo minimum. Jde o označení období sluneční aktivity v letech 1638 – 1715. V této době se na Slunci neobjevovaly téměř žádné sluneční skvrny. To mělo vliv na podnebí na Zemi, které bylo výrazně chladnější. Období Maunderova minima je jedním ze tří nejchladnějších období malé doby ledové (14. – 19. století). Druhým nejchladnějším obdobím je Spörerovo minimum (1400 – 1510) a třetím Daltonovo minimum (1790 – 1830).
Jak již bylo řečeno, teploty by podle vědců měly začít klesat v roce 2021. O devět let později prý dokonce bude možné zimní bruslení na řece Temži, která protéká Londýnem, uvádí server Sky News. Tým vedený matematičkou Valentinou Žarkovovou z Northumbria University předpověděl pohyby dvou magnetických vln vyvolaných Sluncem. Předpovídá rychle klesající magnetické vlny ve třech slunečních cyklech, které začnou v roce 2021 a potrvají 33 let.
Velmi nízká magnetická aktivita na Slunci odpovídá historicky zdokumentovaným chladným obdobím na Zemi. Profesorka Žarkovová tvrdí, že model měl 97% přesnost při určování minulých malých dob ledových. Upozorňuje však na to, že její matematický výzkum nelze použít jako důkaz, že i tentokrát dojde k malé době ledové, nebo že se tak stane kvůli globálnímu oteplování.
[wp_ad_camp_2]Předpovědi z modelu naznačují, že sluneční aktivita po roce 2021 klesne o 60 procent. „Doufám, že tento jev bude chápán jako globální varování a že lidem a Zemi bude poskytnuto 30 let k tomu, abychom vyřešili naše znečištění,“ uvedla.
Profesorka Žarkovová však varuje, že tento klesající vliv globálního oteplování se vztahuje jen na dobu mezi dvěma magnetickými vlnami Slunce a znovu se naplno objeví v 50. letech 20. století. „Musíme se s tím do té doby vypořádat a připravit všechno na Zemi na další velkou sluneční aktivitu,“ dodala.
Zdroj: 1
To je divne to je divne nerikalo se jeste predevcirem neco o o oteplovani??A ted obrat o 180stupnu. No tak to by snad mohly skoncit lety chemtrais kdyz to bude nakonec obracene 😀 Me by zajimalo co bude nasledovat. Otepleni inu to bych si umel predstavit ne ve skutecnosti ale ano ochlazeni dobu ledovou take ale az praskne bublina s ochlazovanim jako ted s oteplovanim co bude pak?? Osvetlovani a nebo zatemnovani?? Protoze oslabovani ozonove vrstvy uz tu take bylo. Vsimeme si jak se nam preferuji ruzne katastroficke scenare globalniho sveta.
pokud bude doba ledová, budou i mamuti
Dívčí válka “ na kance“ https://www.youtube.com/watch?v=sMob1rY0wwk
—-
nedalo mi to musím si trošku zasrandovat……
My víme o blížícím se maunderovu minimu již od roku 2005, takže nic nového, Nějak se to zpozdilo. A to je dobrá zpráva, protože to znamená, že ochlazení nebude tak prudké. On totiž existuje 50 letý cyklus 25 let horko, 25 let zima, který souvisí s ohříváním moří. Jelikož sluneční minimum přichází pozděj a zima v padesátiletém cyklu už začala, znamená to, že k souběhu nedojde a už za 15 let se začne zase ohřívat, takže to nebude tak drsné.
Musí se vypouštět více metanu a skleníkových plynů, aby jsme nepochcípali od neúrody.
Asi by to chtělo do té doby začít distribuovat generátory na volnou energii a nastavět trochu více skleníků, kde se dá topit. Zajímavé je, že jsem toto četl asi před 2 měsíci, ale byla to forma chanelligu, kde zdroj upozorňoval, že vše je jenom průběh cyklů na Slunci, a že před ochlazením je vždy oteplení. V podstatě zdroj upozornil na to, že fáze ochlazování již započala a dále varoval, že největší problém bude našel civilizace mít s rozvodem elektřiny. Proto, že na takovou zátěž není stavěná a námrazy budou strhávat vedení. Z elektromobilů se stanou nepoužitelné krámy, protože nízká teplota sníží jejich kapacitu a taky se prý za nízkých teplot nedají naplno nabít. Před pár dny jsem taky četl studii o tom, že smrk v našich lesích bude vzácnost, protože je na něj příliš sucho a teplo. Prý jich snad přežije pár někde na horách. Studie počítala, že uvolněný prostor zaplní listnáče, které se s tím lépe vyrovnají. To je sice pravda, ale ten pohled bude takový „smutný“, když není vidět zeleň.
Doufám ale, že do té doby se mi podaří „převibrovat“ a nebudu se toho muset účastnit.
0.5