Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Spomínajme a oslavujme. 342. výročie víťazstva Európy pri Viedni 12.9.1683
    Spomínajme a oslavujme. 342. výročie víťazstva Európy pri Viedni 12.9.1683

    Spomínajme a oslavujme. 342. výročie víťazstva Európy pri Viedni 12.9.1683

  • Vrah Charlieho Kirka mohl mít policejní nebo vojenský výcvik
    Vrah Charlieho Kirka mohl mít policejní nebo vojenský výcvik

    Vrah Charlieho Kirka mohl mít policejní nebo vojenský výcvik

  • Proslov prezidenta Putina na 10. Východním ekonomickém fóru
    Proslov prezidenta Putina na 10. Východním ekonomickém fóru

    Proslov prezidenta Putina na 10. Východním ekonomickém fóru

  • Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády
    Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády

    Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády

Související zprávy

  • Světová špička v oblasti medicíny Peter C. Gøtzsche – setkání v Praze dne 9.9.2025
    Světová špička v oblasti medicíny Peter C. Gøtzsche – setkání v Praze dne 9.9.2025

    Světová špička v oblasti medicíny Peter C. Gøtzsche – setkání v Praze dne 9.9.2025

  • Falešná bitva za ochranu klimatu. Agenda proti masu se hroutí
    Falešná bitva za ochranu klimatu. Agenda proti masu se hroutí

    Falešná bitva za ochranu klimatu. Agenda proti masu se hroutí

  • Mateřská společnost Moderny nyní vstřikuje RNA do potravin
    Mateřská společnost Moderny nyní vstřikuje RNA do potravin

    Mateřská společnost Moderny nyní vstřikuje RNA do potravin

  • Razie ve francouzské centrále společnosti Nestlé
    Razie ve francouzské centrále společnosti Nestlé

    Razie ve francouzské centrále společnosti Nestlé

Finanční podpora

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Nové studie zjistily, že i netoxické laky na nehty, nejsou tak zcela neškodné

Mnoho lidí dnes používá místo běžných laků na nehty raději ty netoxické v domnění, že takto neublíží svému zdraví. Ale nový výzkum ukázal, že u těchto laků došlo pouze k nahrazení jednoho druhu chemikálie za jiný, tudíž dopad na vaše zdraví zůstává v podstatě stejný.

Ne-toxický, nebo ne-bezpečný?

Anna Young z Harvardského institutu Veřejného zdraví, pracovala se svým týmem na zjišťování toho, zada jsou netoxické laky na nehty opravdu tak bezpečné, jak si všichni doposud mysleli. Youngová vytvořila seznam toxinů u kterých netoxické laky garantují, že je neobsahují. Posléze tento seznam, porovnala se skutečným složením těchto laků.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ukázalo se, že některé značky netoxických laků nebyly příliš konkrétní v tom, co vlastně výraz neobsahuje chemikálie znamená. V podstatě došlo pouze k tomu, že výrobci ze složení laku odstranili jednu, tu nejnebezpečnější surovinu (jako třeba karcinogen formaldehyd), ale zbytek složení zůstal stejný. Takže i některé z netoxických laků na nehty stále obsahovaly například aceton, nebo parabeny.

Některé značky laků obsahovaly i věci, které přitom výrobce garantuje, že tam nejsou. Jedná se hlavně o suroviny živočišného původu (získané ze zvířat), ty samozřejmě lidské zdravíímo neohrožují, ovšem i tak v těchto lacích nemají co dělat.

Vlastně došlo k tomu, že výrobci netoxických laků sice ze složení odstranili ty nejvíce profláklé jedy, jenže je pak pouze nahradili těmi méně známými. Což je běžná obchodní praxe, která se netýká pouze laků na nehty. (Ale třeba i zubních past bez fluoridu, nebo opalovacích krémů bez hliníku atd. Tyto sice neobsahují fluorid či hliník, ovšem obsahují místo toho jiné toxiny a karcinogeny, které vašemu zdraví rozhodně nepřidají.)

Youngová proto doporučuje: před tím, než koupíte zdravý lak na nehty, raději si přečtěte jeho celé složení.

přeložila Eva | zdroj: medicine.news

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

1 Komentář
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
kalia
kalia
7.12.2018 12:06

Podle mě jsou jediné netoxické laky na nehty ty slupovací, vyrobené z pryskyřice.
(U nich se ani nemusí používat odlakovač.)