Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Zubní pasta je ve velké míře kontaminována olovem a dalšími kovy, zjistil americký výzkum
    Zubní pasta je ve velké míře kontaminována olovem a dalšími kovy, zjistil americký výzkum

    Zubní pasta je ve velké míře kontaminována olovem a dalšími kovy, zjistil americký výzkum

  • Sankce vůči Rusku příliš nefungují. Rubl se stává nejvýnosnější měnou na světě
    Sankce vůči Rusku příliš nefungují. Rubl se stává nejvýnosnější měnou na světě

    Sankce vůči Rusku příliš nefungují. Rubl se stává nejvýnosnější měnou na světě

  • Reakce ministerstva zdravotnictví k obsahu mRNA vakcín přináší další otázky
    Reakce ministerstva zdravotnictví k obsahu mRNA vakcín přináší další otázky

    Reakce ministerstva zdravotnictví k obsahu mRNA vakcín přináší další otázky

  • Herec Kilmer náhle a podezřele zemřel před zveřejněním seznamu hollywoodských pedofilů
    Herec Kilmer náhle a podezřele zemřel před zveřejněním seznamu hollywoodských pedofilů

    Herec Kilmer náhle a podezřele zemřel před zveřejněním seznamu hollywoodských pedofilů

Související zprávy

  • Sankce vůči Rusku příliš nefungují. Rubl se stává nejvýnosnější měnou na světě
    Sankce vůči Rusku příliš nefungují. Rubl se stává nejvýnosnější měnou na světě

    Sankce vůči Rusku příliš nefungují. Rubl se stává nejvýnosnější měnou na světě

  • Premiér Fico se ohradil proti výhrůžkám Kallasové aneb Evropská unie své nacistické kořeny nepopře
    Premiér Fico se ohradil proti výhrůžkám Kallasové aneb Evropská unie své nacistické kořeny nepopře

    Premiér Fico se ohradil proti výhrůžkám Kallasové aneb Evropská unie své nacistické kořeny nepopře

  • Maďarský vysoký úředník tvrdí, že propuknutí slintavky a kulhavky v zemi může být bioteroristickým útokem
    Maďarský vysoký úředník tvrdí, že propuknutí slintavky a kulhavky v zemi může být bioteroristickým útokem

    Maďarský vysoký úředník tvrdí, že propuknutí slintavky a kulhavky v zemi může být bioteroristickým útokem

  • V Německu ve velkých městech byl masivní výpadek mobilní komunikace a internetu
    V Německu ve velkých městech byl masivní výpadek mobilní komunikace a internetu

    V Německu ve velkých městech byl masivní výpadek mobilní komunikace a internetu

Za pomoci FBI šířili Clintonovci bajky o spiknutí Trumpa s Moskvou

Zdá se, že se jednalo o bezprecedentní pokus štábu jednoho z kandidátů a současné strany „vykolejit““ kandidáta z jiné strany, a pak i prezidenta, s využitím vnitřní zpravodajské služby.

Během a po volební kampani v roce 2016 nejméně deset zástupců Hillary Clintonové ponoukalo FBI uvalit obvinění ze „spiknutí“ na Donalda Trumpa s ruskými úřady.

[wp_ad_camp_2]

Podle publikace The Washington Times to byl bezprecedentní pokus ústředí jednoho z prezidentských kandidátů, aby se s konkurentem vypořádal vnitřní zpravodajskou službou.

Během a po volební kampani v roce 2016 „krmili“ příznivci Hillary Clintonové vedení FBI různými obviněními proti Donaldu Trumpovi. Bývalý hlavní právník úřadu James Baker, přes nějž tyto informace procházely, nazval tuto situaci za „monstrózní“ a „mimořádnou“, napsal The Washington Times.

Podle publikace nedávno zveřejněná série přepisů z uzavřeného slyšení v Kongresu USA ukazuje, že nejméně deset lidí z okruhu Clintonové přímo či nepřímo řikalo FBI „bajky o spiknutí“ mezi Ruskem a Trumpem. Zdá se, že se jednalo o bezprecedentní pokus štábu jednoho z kandidátů a současné strany „vykolejit““ kandidáta z jiné strany, a pak i prezidenta, s využitím vnitřní zpravodajské služby.

[wp_ad_camp_2]

V důsledku toho se ukázalo, že obvinění financované Demokratickou stranou jsou „jen prázdným vzduchem“. Ve své zprávě zvláštní prokurátor Robert Mueller, který vyšetřoval 22 měsíců, uvedl, že nemůže potvrdit „spiknutí“ mezi americkým prezidentem a Moskvou, obrátill pozornost The Washington Times.

Americký generální prokurátor William Barr zase ujistil Kongres, že osobně zkoumá, jak FBI zahájila vyšetřování Trumpa. Řekl, že během administrativy Baracka Obamy úřady špehovaly republikánskou volební kampaň a slíbil, že prozkoumá, jak byl tento dohled oprávněný.

Mezitím ve svém svědectví výboru sněmovny reprezentantů o otázkách soudních řízení, bývalý hlavní právník FBI Baker oznámil, že se zástupci Clintonové snažili „prodat své konspirační teorie“ na různých úrovních amerického ministerstva spravedlnosti. Podle úředníka byl okamžitě k těmto informacím skeptický a byl znepokojen tím, co se děje.

Baker hovořil o svém setkání s Michaelem Sussmannem, právníkem firmy, která zastupovala Clintonové ústředí a Demokratický národní výbor. Ten se snažil prosadit „skandální teorii“, že Trump Organization údajně měla s Moskvou přímé spojením prostřednictvím serverů Alfa-Bank.

Dokonce i po vítězství Trumpa, příznivci Clintonovié tuto teorii neopustili. V prosinci 2016 se asistent generálního prokurátora Bruce Ohr sešel s Glennem Simpsonem, zakladatelem detektivní společnosti Fusion GPS, který před několika měsíci najal Christophera Steeleho. Byl to tento bývalý zaměstnanec britských tajných služeb, který se stal autorem „dokumentace“ proti Trampovi, která byla financována demokraty a nebyla podpořena žádnými fakty, uvedly noviny.

Steele poskytl neprokázané teorie FBI prostřednictvím Ohra a obdržel materiály ze zdroje na ministerstvu zahraničí. Po volbách změnil směr a zaangažoval k distribuci jeho zprávy senátora Johna McCaina, popsala publikace.

[wp_ad_camp_2]

V prosinci předal McCain Steeleovu „dokumentaci“ tehdejšímu šéfovi FBI Jamesi Comeyemu, jehož tým už měl většinu jeho „zjištění“. Senátorův kamarád David Kramer distribuoval dokument médiím, včetně CNN a BuzzFeed.

Za Obamy pracoval mluvčí ministerstva zahraničí Jonathan Winer ve spolupráci s Clintonovými příznivci Sidney Blumenthalem a Cody Shearerem, kteří napsali vlastní protitrumpovskou zprávu. Před volbami předal Winer tyto materiály Steelemu, která spolupracoval s FBI.

Výsledkem je, že Baker dospěl k závěru, že v letech 2016 a 2017 příznivci Clintonové praktikovali „velmi neobvyklé metody“ politického boje. Například Or se oficiálně nepodílel na „ruském vyšetřování“, ale rovněž předával informace z Fusion GPS do FBI, zdůraznil The Washington Times v popisu této politické špíny, která ale měla strašné důsledky nejen na americkou společnost, ale i na vztahy Spojených států a Ruska.

Zdroj: AJ, 9; Preklad: 5

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

2 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře