Americké námořnictvo a firma LOCKHEED MARTIN oficiálně uvedly zařazení energetických zbraní do výzbroje.

Téměř před čtyřmi lety jsem napsal článek nazvaný „Lasery a elektronická válka, které mají být použity v novém světě bezpilotních letounů a anti-dronů“, kde jsem podrobně popsal trend směřující k používání řízených energetických zbraní k válčení (directed energy weapons – DEW). Bohužel se zdá, že velká část spekulací v té době o tom, zda se jedná pouze o financování peníze pohlcujících projektů vojensko-průmyslovým komplexem, které by nikdy neviděly světlo světa, se stala skutečností.

Systém se nazývá HELIOS (High-Energy Laser and Integrated Optical-Dazzler with Surveillance = Vysoce výkonný laser a optický oslňovač), což se zdá být obdobným systémem jako ten, který jsem popsal v jiném článku o německé firmě Rheinmetall Defense Electronics, jednoduše nazvané HEL ( High-Energy Laser).

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Jelikož se národ za národem zapojuje do konflitku, překonávají a soupeří navzájem, musí být vyvinuty nové metody pro udržení vojenské nadvlády. To je podstata vojenského konfliktu a jeden z hlavních důvodů, proč se zdá, že svět každý den čelí novým bezpečnostním hrozbám. Stává se jednou z nekonečných smyček řešení problémů, které slouží ku prospěchu pouze těm, kteří investovaly do této oblasti.

Nyní, když jsou lasery namontovány na lodě, budeme zřejmě vidět další zavádění napříč celou armádou.

přeložila tereza | zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.