Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Aplikácie Big Tech spoločností “počúvajú” a zhromažďujú údaje aj keď je mikrofón v nastaveniach “vypnutý”

Všimli ste si, že sa vám zobrazujú reklamy na základe toho, čo ste pri stretnutí spomenuli kamarátovi alebo partnerovi, a mysleli ste si, že je to len náhoda? Podľa novej, ale zatiaľ nepublikovanej štúdie z univerzity (University of Wisconsin-Madison) to žiadna náhoda nie je.

Podľa tlačovej správy tejto inštitúcie vedci tvrdia, že skúmali „veľa populárnych aplikácií“ s cieľom zistiť, aké dáta zaznamenávajú, aj keď má používateľ na svojom zariadení stlmený mikrofón. V tlačovej správe sa neuvádza, ktoré aplikácie boli skúmané. Ale to, čo zistili, je dostatočne usvedčujúce na to, aby ich prijali na sympózium 2022 Privacy Enhancing Technologies Symposium, uvádza Reclaim The Net.

„Použili nástroje binárnej analýzy na sledovanie surového zvuku v populárnych aplikáciách na videohovory. Sledovali ako zvuk putoval z aplikácie do zvukového ovládača počítača a potom do siete, zatiaľ čo aplikácia bola stlmená,“ uvádza sa v tlačovej správe.

„Zistili, že všetky testované aplikácie príležitostne zhromažďujú nespracované zvukové údaje, aj keď je stlmenie aktivované, pričom jedna populárna aplikácia zhromažďuje informácie a dodáva údaje na svoj server rovnakou rýchlosťou bez ohľadu na to, či je mikrofón stlmený alebo nie.“

S pomocou umelej inteligencie (AI), ako aj strojového učenia, dokážu veľké technologické spoločnosti (Big Tech) využívať nespracované zvukové údaje. Ich ieľom je robiť presné závery o ich používateľoch. (poz. Anna: nakoniec ich aplikácie budú poznať lepšie ako oni samích seba)

Podľa abstraktu štúdie, ktorý získal portál the Next Web: „Pomocou sieťovej prevádzky, ktorú zachytávame na ceste k telemetrickému serveru, implementujeme proof-of-concept triedič aktivít na pozadí a demonštrujeme možnosť určenia prebiehajúcich aktivít na pozadí počas videohovoru – varenie, upratovanie, písanie na klávesnici atď. Dosiahli sme 81,9 percentnú presnosť pri identifikácii šiestich bežných činností na pozadí pomocou zachytených odchádzajúcich telemetrických paketov, práve v prípade keď je mikrofón stíšený.“

Inými slovami, postgraduálni študenti univerzity dokázali zistiť, čo používateľ videokonferenčnej aplikácie robí na pozadí, keď je mikrofón jeho zariadenia stlmený. Boli presní vo viac ako 80 percentách prípadov.

„v prípade kamery ju môžete vypnúť alebo dokonca na ňu položiť ruku (poz. Anna: alebo si ju prelepiť) a nech robíte čokoľvek, nikto vás nevidí. Myslím, že v prípade mikrofónov to nejde,“ povedal hlavný autor štúdie Kassem Fawaz.

Stručne povedané, veľké technologické spoločnosti sa rozhodli, že bez ohľadne nebudú dodržiavať údajné záruky súkromia obsiahnuté v štvrtom dodatku ústavy USA. Aby vám mohli neustále predávať tovar a služby, ako aj získavať veľmi súkromné informácie, ktoré môžu neskôr použiť na vydieranie – robia to s vedomím a na príkaz federálnej vlády.

Teraz už viete, prečo sa Kongres odmieta postaviť veľkým technologickým firmám: Je pravdepodobné, že spoločnosti Big Tech majú usvedčujúci materiál na každého člena a vyhrážajú sa, že odhalia každého, kto sa postaví proti ich moci.

Jeden zo zákonodarcov, floridský republikánsky poslanec Matt Gaetz, o tom nedávno prehovoril a poznamenal, že jeho kolegovia nechcú obmedziť Big Tech, pretože sú Big Tech „vlastnení“.

„Kongres sa nechystá obmedziť Big Tech, pretože je kúpený Big Tech,“ povedal Gaetz v septembri 2020, keď platformy cenzurovali kompromitujúce informácie o demokratickom prezidentskom kandidátovi Joeovi Bidenovi.

„V Snemovni reprezentantov a Senáte je jednoducho príliš veľa členov, ktorí sú zaviazaní spoločnosti Big Tech buď kvôli politickým darom, alebo preto, že ich rodinní príslušníci sú zamestnaní v Big Tech,“ dodal.

A teraz to vieme, pretože Big Tech ich špehuje.

Preklad anna | Zdroj: Natural News


Poznámka terezy: Dovolím si vložit krátké video, které velmi souvisí s tématem. Mladá Američanka na něm říká a poté ukazuje, jak iPhone špehuje a zhruba každých 5 vteřin pořizuje kamera snímek s infra přísvitem.

 

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál