Britský ministerský předseda Boris Johnson vyzval k „naléhavému“ vyšetřování aktivit George Sorose během referenda o Brexistu, neboť předchozí šetření odhalilo, že Sorosova Nadace otevřené společnosti nalila miliony dolarů z černých fondů do kampaně na zablokování realizace Brexitu.

[wp_ad_camp_2]

Globalistický miliardář Soros, známý jako „muž, který zlomil Bank of England,“ je podroben vyšetřování, že nalil skoro 3 miliony liber peněz přiteklých ze zahraničí s cílem „vzdělat“ britskou veřejnost, aby hlasovala za setrvání v Evropské unii.

Soros, který proti tomu nedávno protestoval, se prohlašuje za nevinného, protože jak říká, peníze, které napumpoval do kampaně proti Brexitu, nebyly „použity k nějakým stranickým či volebním účelům. Použili je přeci jen, aby britskou veřejnost vzdělávali.“

Konzervativní vláda není se Sorosovým vysvětlením spokojená a vyzvala Volební komisi, aby naléhavě zahájila vyšetřování aktivit Sorosovy globalistické Nadace otevřené společnosti.

K tomuto kroku dochází po vyšetřování listu The Mail on Sunday z minulého týdne, které odhalilo dokumentární doklad dokazující, že Sorosova Nadace otevřené společnosti nalévala ohromné sumy peněz z černých fondů do kampaně usilující o zablokování možnosti odhlasovat Brexit.

Sorosova Nadace otevřené společnosti ty peníze přes londýnskou pobočku nalévalo do eurohujerské skupiny To nejlepší pro Británii (BfB), čímž se pokoušela obejít zákaz zahraničního sponzoringu politických organizací.

[wp_ad_camp_2]

BfB přiznala, že peníze od Sorosovy globalistické organizace dostala, což minulý týden komentovala: „Své finanční výkazy vedeme řádně a je z nich jasné, že jsme od Nadace otevřené společnosti peníze dostali.“

Sorosem financovaná BfB se pořád pokouší Brexit sabotovat a nakonec zrušit, k čemuž nedávno rozjela webovou stránku, na níž dávají lidem pokyny, jak takticky volit kandidáty, co jsou proti Brexitu, čímž podle Mailu doufají, že zhatí většinu konzervativní vlády potřebnou k realizaci Brexitu.

V Maďarsku narozenému Sorosovi se povedlo nahrabat si svůj ohromný majetek sázením na trzích proti britské libře sterlingů v „černou středu“ v roce 1992, z čehož si urval miliardy liber, čímž však zároveň vyvolal propad této měny a paniku vlády.

Podle Sorose, který sám sebe prohlašuje za „přítele“ Británie, by odchod z Evropské unie byl „tragickou chybou.“

Překlad: Reformy.cz

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.