Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo nové dokumenty o americkém programu biologických zbraní na Ukrajině, podle nichž se na něm podílely také společnosti Pfizer a Moderna.

Připomínám, že ruská prohlášení o americkém programu biologických zbraní nejsou ruskou propagandou, ale že já a můj informátor, s nímž jsem prováděl výzkum pro knihu „Inside Corona“, jsme již mnoho informací, které nyní Rusko zveřejnilo, znali z veřejně dostupných zdrojů. Pentagon však nedávno většinu z nich stáhl z veřejné sítě, aby po sobě zametl stopy.

Publikace ruského ministerstva obrany mě nepřekvapily, protože za prvé o tom už vyšly publikace investigativních novinářů a za druhé jsem o tom věděl už po výzkumu „Inside Corona“, protože například na Ukrajině zkoumal koronaviry z netopýrů stejný Peter Daszak, který to zkoumal i v čínském Wuhanu. To vše není zlá ruská propaganda, můžete se o tom přesvědčit na stránkách jeho nevládní organizace EcoHealth Alliance.

Chronologie ruských publikací

Již na začátku března ruské ministerstvo obrany zveřejnilo dokumenty, které dokazují, že Ukrajina po zahájení ruské vojenské operace narychlo zničila nebezpečné patogeny. Na Západě mezitím popřeli, že by tento patogen na Ukrajině vůbec existoval. Na začátku března také ruské ministerstvo obrany zveřejnilo podrobnosti o zkoumaných patogenech a uvedlo, které americké organizace výzkum prováděly.

To, co bylo ještě na začátku března „ruskou propagandou“, v podstatě potvrdila pod přísahou náměstkyně ministra zahraničí USA Nulandová o několik dní později při slyšení v americkém Kongresu, ale západní média to nepovažovala za hodné pozornosti. Západní média nepovažovala za dostatečně zajímavou ani zprávu, že jen o několik dní později, tedy v polovině března 2022, WHO požádala Kyjev o likvidaci „vysoce nebezpečných patogenů“, které Kyjev podle západních médií a politiků údajně vůbec neměl. Proto o něm na Západě téměř nikdo neví, zatímco ruská média o něm podrobně informovala.

Koncem března zveřejnilo ruské ministerstvo obrany další podrobnosti a dokumenty o americkém programu biologických zbraní na Ukrajině, které mimo jiné odhalily, že se na jeho financování podílela newyorská společnost Rosemont Seneca. Pravidelní čtenáři Anti-Spiegel tuto společnost znají, protože na Ukrajině hrála důležitou roli v jiné souvislosti. Mimochodem, společnost vlastní Hunter Biden, syn amerického prezidenta.

Jak bylo krátce poté zveřejněno, američtí specialisté na Ukrajině prováděli testy i na lidech. Další podrobnosti byly zveřejněny v polovině dubna, od té doby se o tomto tématu neobjevily žádné další zprávy.

Nejnovější vydání

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo 11. května v tiskovém prohlášení další podrobnosti. Přeložil jsem ruské prohlášení a převzal odkazy z původního vydání.

Začátek překladu:

Ruské ministerstvo obrany pokračuje ve studiu materiálů o realizaci vojensko-biologických programů Spojenými státy a jejich spojenci z NATO na území Ukrajiny.

Již jsme zmínili Roberta Popea, ředitele Kooperativního programu pro snižování hrozeb a iniciátora myšlenky centrálního skladu vysoce nebezpečných mikroorganismů v Kyjevě.

Ve svém prohlášení z 10. dubna 2022 Papež uvedl, že „…není důvod tvrdit, že na Ukrajině probíhá výzkum vývoje biologických zbraní…“. Předtím prohlásil, že „…Američané nenašli žádné biologické zbraně, když začali spolupracovat s Ukrajinou, a dosud žádné nenašli. Ukrajina navíc nemá infrastrukturu pro vývoj a výrobu biologických zbraní…“

Dovolte mi připomenout, že pojem „biologické zbraně“ zahrnuje biologické preparáty obsahující mikroorganismy a toxiny způsobující nemoci, jakož i prostředky k jejich podávání a používání.

Zatímco ukrajinský zdravotnický systém se zajímá především o společensky významné nemoci, jako je HIV, dětská obrna, spalničky a žloutenka, klienty z USA zajímá zcela jiná problematika: cholera, tularémie, mor a hantaviry (pozn. př.: Tularémie – zaječí nemoc – je závažné infekční onemocnění způsobené bakterií Francisella tularensis. Postihuje především zajíce a polní hlodavce, ale je přenosné i na jiná zvířata a na člověka.).

V průběhu vojenské operace na území Ukrajiny byly zjištěny skutečnosti o práci s výše uvedenými patogeny, které jsou potenciálními látkami pro biologické zbraně. Současně bylo zjištěno, že Ukrajina požádala výrobní společnost, zda by mohla drony Bayraktar vybavit aerosolovým zařízením.

Kromě toho 9. března ruské průzkumné jednotky v Chersonské oblasti odhalily tři bezpilotní letadla vybavená 30litrovými kontejnery a zařízením na rozprašování přípravků. Koncem dubna bylo u Kachovky nalezeno dalších 10 kusů.

Všechny tyto informace zpochybňují tvrzení amerických odborníků.

Schéma americké koordinace biologických laboratoří a výzkumných ústavů na Ukrajině jsme již představili. Předběžná analýza ukazuje, že Ukrajina je v podstatě testovacím prostorem pro vývoj komponentů biologických zbraní a testování nových vzorků látek.

Ruské ministerstvo obrany bylo schopno objasnit uvedený systém.

Je třeba poznamenat, že vedoucí představitelé Demokratické strany jsou propagátory vojensko-biologických aktivit USA na Ukrajině.

Kráceno, více na Anti-Spiegel

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.